Stasiuk do Wojewódzkiego: Pytałem kolegów, czy mam do ciebie przyjść. Czy to nie jest duży obciach. Później było jeszcze lepiej

Gościem Kuby Wojewódzkiego był Andrzej Stasiuk. Pisarz dołączył do zespołu Haydamaky i pojawił się w towarzystwie przyjaciela, Saszy Jarmoła.

Kuba Wojewódzki rozpoczął odcinek z Andrzejem Stasiukiem od wyznania, że to ich pierwsze spotkanie. Pisarz przyjął zaproszenie od niego tylko dlatego, że dołączył do zespołu i zaczął śpiewać. Uznał, że dzięki temu większe grono pozna twórczość Stasiuka i Haydamaky.

WojewódzkiWojewódzki Screen z TVN

Dziennikarz nie ukrywał, że jest wielkim fanem pisarza. Już wcześniej próbował zaprosić go do programu, jednak udało się to dopiero teraz.

Ja od kilkunastu lat nie mam telewizora - powiedział Stasiuk. - Nie odbieram telefonów. Nie lubię rozmów telefonicznych.

Stasiuk miał obawy, czy przyjść do Wojewódzkiego. Pytał się swoich kolegów literatów, co ma zrobić.

Pytałem, czy mam do ciebie przyjść. Czy to nie jest duży obciach - mówił.

Zdecydował się jednak przyjąć zaproszenie, żeby zobaczyć jak wygląda "jaskinia diabła". Wyznał wtedy też, że jego córka prawdopodobnie nie wie, kim w ogóle jest Wojewódzki. Prowadzący nie ukrywał zdziwienia i uważał, że to niemożliwe. Na to Stasiuk odpowiedział bez skrępowania:

Żyjesz w bańce mydlanej - zwrócił się do Wojewódzkiego.

WojewódzkiWojewódzki Screen z TVN

Później temat zszedł na działalność muzyczną Stasiuka. Wraz z zespołem Haydamaki grają rock i wykorzystują teksty Adama Mickiewicza. Wykonali dwa utwory i zaprezentowali swoje umiejętności.

Masz coś takiego jak etos literata - powiedział Wojewódzki.

Chyba etos czytelnika - skorygował Stasiuk.

Przyznał też, że nie zbiera pamiątek. Wyznał, że ma osobny dom na stare rzeczy np. myszki od komputera.

Obaj jesteście nieźle popierdzieleni - stwierdził dziennikarz.

Jak wam się podobał odcinek?

AW

Więcej o:
Komentarze (15)
Andrzej Stasiuk u Kuby Wojewódzkiego: Pytałem, czy mam do ciebie przyjść. Czy to nie jest duży obciach
Zaloguj się
 • lubiedobrefilmy100

  Oceniono 33 razy 21

  Wlasnie przy takich postaciach jak stasiuk najdobitniej widac jak slabiutkim lesnym dziadkiem jest wojewodzki. By utrzymac status "krola tvn" powinien zapraszac do programu same sandrunie (przy calym szacunku dla Pani Kubickiej)

 • asaf73

  Oceniono 11 razy 7

  Stasiuk u Wojewódzkiego, to jak otworzenie okna w zatęchłym pokoju. Mam nadzieję, że Kuba wziął głębszy wdech. Nieprędko nadarzy mu się taka okazja :)

 • Gość: e.szala

  Oceniono 11 razy 3

  No cóż, dziwię się tym wszystkim, którzy korzystają z zaproszenia do Wojewódzkiego. W ogóle go nie oglądam. Nie cierpię idiotów. Wszystkich zaś jego gości uważam za jego połowę. Sorry.

 • forfiter_jr

  Oceniono 12 razy 2

  Dlaczego ludzie na poziomie przychodzą do tego pajaca? Chyba tylko dla własnej rozrywki, żeby dla zabawy przejechać po nim walcem.

 • Gość: rafal uk

  Oceniono 1 raz 1

  zabil wojewodzkiego intelektem , kazda wypowiedz , kazde subtelne slowo , to jest facet ktory powinnien prowadzic wywiady i byc gwiazda a nie wojewodzki z ubogim jezykiem .

 • Gość: barbara karasek

  Oceniono 1 raz 1

  No i namieszałeś Andrzeju, jak zawsze jak artyście przystało .Miło było cię widzieć i posłuchać !!

 • Gość: fegus

  Oceniono 9 razy 1

  to jest obciach , panie stasiuk, i nie trzeba sie nawet pytac kolegi

 • marcin5050

  Oceniono 28 razy -12

  nie wiem,kto zacz p.Stasiuk i jego osiągnięcia, ale miejsce p.Wojewódzkiego jest w więzieniu (za rasizm),a nie na szpaltach gazet.Nie powinno być tak, że półgłupkowi wolno bezkarnie obrażać Hindusa, Ukrainki..i kogo tam jeszcze...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX