"Top Chef". Nagły zwrot akcji. Kucharz opuścił stanowisko pracy. "Pisk w uszach". Kto odpadł? Zaskoczeni?

"Top Chef". 2 odcinek kulinarnego show dostarczył niemałych emocji. Jeden z kucharzy rozchorował się i opuścił drużynę. W konsekwencji jego partnerka z zespołu trafiła do dogrywki. Ostatecznie odpadli Paweł Gross i Joanna Morzy.

Zasady programu " Top Chef " nie uległy zmianie. Najpierw kucharze musieli zmierzyć się z pierwszym zadaniem, za które najlepsze osoby mogły uzyskać immunitet. W tej edycji w drugim odcinku przyznano go po raz pierwszy i - co ciekawe - jury zrobiło to jednogłośnie!

Kucharze mieli przygotować dania, w których królował... ziemniak. W ocenianiu tego zadania Wojciechowi Modestowi Amaro pomagali: Tomasz Purol, zwycięzca 5. edycji "Top Chef" oraz Bożena Dykiel. Aktorka nie krępowała się i wprost wyrażała swoje opinie:

Kto robił zupę? Do dupy! Mówiąc delikatnie - stwierdziła Dykiel, miażdżąc Asię i Oliwkę, które przygotowały zupę ziemniaczaną z maślanką i zapiekankę ziemniaczaną.

Na drugim biegunie znalazła się natomiast drużyna dwóch panów. Najlepiej oceniono danie Dawida Szkudlarka i Rafała Grzegorzka. To oni dostali immunitet.

Potem nadszedł czas na główną konkurencję odcinka. Trzeba było przygotować amuse-bouche, czyli małą, finezyjną przystawkę, która ma być popisem umiejętności serwującego ją kucharza. Uczestników podzielono na 4 zespoły. 3 3-osobowe i 1 2-osobowy. Niestety, zdarzył się przykry wypadek.

Paweł Gross, który był w 2-osobowym zespole, w trakcie trwania odcinka źle się poczuł i zrezygnował z dalszego gotowania! "Ledwo stal. na nogach" oceniali inni uczestnicy.

Kręciło mi się w głowie, pisk w uszach - mówił Paweł.

Uczestnik przeprosił Asię, z którą był w drużynie, i wrócił do szatni. Na szczęście, czym jest fair play, wiedział inny z kucharzy. Jakub Błogowski w połowie zadania odszedł od swojego zespołu i zaczął gotować z samotną konkurentką. Co przygotowali?

  • Monika Gwiazda, Daniel Bereziak, Artur Michalak podali żółtko z syropem z czarnego bzu i ostrygami.
  • Oliwia Bernady i Wit Szychowski przygotowali białą kiełbasę z krewetką, solirodem i rukwią wodną.
  • Jakub Błogowski i Joanna Morzy zaserwowali mus z wędzonego łososia i ciastkiem kukurydzianym.
  • Dawid Łagowski, Michał Seferyński, Mariusz Siwak ugotowali zupę z selera z pianką z selera naciowego, chrustem z selera i syropem sosnowym. To właśnie to danie podbiło serca jurorów. Najgorzej wypadli natomiast Jakub i Asia - to oni właśnie trafili do dogrywki.

Dogrywka - podobnie jak w poprzednich sezonach - polegała na przygotowaniu dania inspirowanego tym, co kucharze znajdą w czarnych pudełkach. Tym razem był to imbir. Na zaserwowanie dania Asia i Jakub mieli jedynie 35 minut, co stanowiło duże utrudnienie.

Asia przygotowała krem z marchwi z imbirem, pomarańczą i kolendrą, natomiast Jakub przegrzebki z sałatką z papryki, jabłka i cebuli oraz dressingiem cytrusowo-imbirowym.

Jechało mi malizną - skrytykował danie Maciej Nowak.
Twoja zupa mnie nie rozgrzała Asiu. Jeśli chodzi o Kubę, to zabrakło mi smaku imbiru - oceniła Wachowicz.
Patrzę na waszą mowę ciał i nie jesteście chyba zadowoleni ze swoich dań - mówił Amaro.

Sędziowie nie chcieli jednak podjąć decyzji o eliminacji, jeśli "nie porozmawiają z Pawłem". Kucharz stanął przed jury razem z Asią i Kubą, po czym wyjaśnił, że dopadła go grypa żołądkowa. Najważniejsze pytanie pozostawało jednak ciągle bez odpowiedzi. Kogo nie zobaczymy już w kolejnym odcinku? Okazało się, że jury zdecydowało się zaufać jedynie umiejętnościom Kuby. Asia i Paweł zostali tym samym poproszeni o "spakowanie noży". Zgadzacie się z werdyktem?

ZI

Zgadzasz się z werdyktem jurorów?
Więcej o: