Gwiazdy, które mają problem z alkoholem cz. 2

Nałogi gwiazd.

Alkohol i narkotyki ich najlepszymi przyjaciółmi

Gwiazdy filmu i muzyki oraz narkotyki wzajemnie przyciągają się. Niemal każdego dnia media na świecie rozpisują się o kłopotach z kokainą, marihuaną, czy uzależnieniem kolejnej gwiazdy np. od lekarstw. Oto 10 najsłynniejszych światowych historii ostatnich lat.

Amy Winehouse

Miała tak poważne kłopoty z kokainą, że jej kariera stanęła w 2009 roku pod dużym znakiem zapytania. Piosenkarka rozpoczęła kurację odwykową. Początki wskazywały na to, że zakończy się sukcesem. Niestety, Amy znów popadła w nałóg. Z powodu nadużywania środków odurzających musiała odwołać kilka koncertów, w tym w Polsce.

Daniel Baldwin

Daniel Baldwin pochodzi ze znanej aktorskiej rodziny. Nie osiągnął nigdy takich sukcesów jak jego brat Alec, ale zyskał w Hollywood wielu przyjaciół angażując się w kampanię przeciwko narkotykom i alkoholowi. Sam przeszedł kurację odwykową po uzależnieniu się od kokainy.

Charlie Sheen w programie 'Jimmy Kimmel Live' 21 marca 2011 r. Charlie Sheen w programie 'Jimmy Kimmel Live' 21 marca 2011 r. Fot. Richard Cartwright AP

Charlie Sheen

Charlie Sheen jest uzależniony od wielu rzeczy. Podczas ostatnich jego wybryków policja skonfiskowała w jego domu nieznaną ilość narkotyków. Sheen uważa, że narkotyki pomagają mu być lepszym i bardziej wiarygodnym aktorem.

Ozzy Osbourne podczas koncertu w Buenos Aires (26 marca 2011 r.) Ozzy Osbourne podczas koncertu w Buenos Aires (26 marca 2011 r.) AP/Agencja Wyborcza.pl

Ozzy Osbourne

Ozzy Osbourne, jedna z największych gwiazd ciężkiego rocka, brał tak dużo narkotyków, że w 1978 roku jego właśni koledzy wyrzucili go z Black Sabbath. No, ale może Ozzy przegiął, gdy zaczął wraz z ogromną ilością narkotyków pić mnóstwo alkoholu.

Glastonbury 2011. Kate Moss na koncercie The Kills, w którym gra jej chłopak Jamie Hince Glastonbury 2011. Kate Moss na koncercie The Kills, w którym gra jej chłopak Jamie Hince AP/Agencja Wyborcza.pl

Kate Moss

W 2005 roku jeden z brytyjskich brukowców opublikował zdjęcia sławnej modelki biorącej kokainę. Kilka wielkich koncernów natychmiast zerwało kontrakty z tą jedną z czołowych supermodelek na świecie. Moss publicznie przeprosiła za swoje zachowanie i dziś wróciła już na szczyt swej profesji.

Whitney Houston w 2000 r. na prywatnym koncercie z ówczesnym mężem Bobby Brownem, który przyłożył się znacznie do jej uzależnień Whitney Houston w 2000 r. na prywatnym koncercie z ówczesnym mężem Bobby Brownem, który przyłożył się znacznie do jej uzależnień Fot. GEORGE PIMENTEL UPIM/LONDON FEATURES /Fotolink

Whitney Houston

Przykład gwiazdy, która nie udźwignęła swego uzależnienia od narkotyków. W 2000 roku Houston została aresztowana za posiadanie marihuany. Od tego czasu media często pisały o jej uzależnieniu od marihuany, kokainy, heroiny i lekarstw. Houston próbowała niedawno wrócić do śpiewania, ale próba zakończyła się fiaskiem.

David Bowie podczas koncertu w Toronto w 1976 r. David Bowie podczas koncertu w Toronto w 1976 r. Fot. Wikipedia - JeanLuc

David Bowie

Bowie był poważnie uzależniony od kokainy przez większą część lat 70. Według krytyków słychać to w jego ówczesnej muzyce. W 1975 roku podczas wywiadu przez satelitę dla amerykańskiej telewizji Bowie został poinformowany, że przed chwilą zmarł hiszpański dyktator generał Franco. Hiszpański rząd prosił o kilka minut na satelicie, by poinformować o tym świat. Bowie odmówił mówiąc, że wywiad z nim jest ważniejszy.

Lindsay Lohan

Młoda aktorka dwukrotnie została aresztowana za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu i za każdym razem policja znajdowała przy niej także narkotyki. Spędziła nawet chwilę w więzieniu. Kilkukrotnie rozpoczynała kurację odwykową, zawsze bez powodzenia.

Britney Spears

Księżniczka popu popadła w uzależnienie od kokainy kiedy jej życie było pełne porażek zawodowych i rodzinnych. Spears nie dawała rady i nie mogła udźwignąć presji byłego męża Kevina Federline'a, który chciał odebrać jej prawa rodzicielskie. W efekcie rozpaczy gwiazda ogoliła się na łyso. Szybko jednak wzięła się w garść i leczenie przyniosło pozytywne skutki.

Courtney Love

Piosenkarka nawet nie ukrywa faktu, że od wielu lat bierze rozmaite narkotyki. W 2003 roku sąd odebrał jej nawet prawa rodzicielskie do córki z powodu uzależnienia Courtney od kokainy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.