Bankruci wśród polskich gwiazd

Największa strata to 4 miliony złotych! Kto tyle utopił?

Porażające straty biznesowe gwiazd

Amerykańskie gwiazdy z różnym powodzeniem sprzedają bieliznę, odzież, kosmetyki, perfumy i masę różnych gadżetów sygnowanych własnym nazwiskiem. A jak jest z polskimi celebrytami? Czy im też udaje się odnosić sukcesy w biznesie? Niestety nie wszystkim. "Twoje Imperium" podsumowało największe finansowe porażki polskich gwiazd. Kto trafił na tę niechlubną listę?

Miejsce 5 - strata: 100.000 PLN

Katarzyna Figura z mężem zainwestowała 100 tysięcy złotych w bar Kompas Port w Giżycku. Niestety był, to kompletny niewypał. Mimo, że twarzą przedsięwzięcia był Borys Szyc. A może właśnie dlatego?

Miejsce 4 - strata: 150.000 PLN

Andrzej Piaseczny też chciał wejść w gastronomię. Zainwestował 150 tysięcy w pub Soho w Krakowie. Niestety znane nazwisko nie pomogło. Artysta nie dał rady krakowskiej konkurencji. Ale z drugiej strony co to za atrakcja znane nazwisko w Krakowie. Tam co drugi lokal ma takie na głównej stronie menu.

Miejsce 3 - strata: 400.000 PLN

Jan Nowicki dla odmiany postanowił wejść w przemysł odzieżowy. Aktor zainwestował 400 tysięcy złotych w serię garniturów pod marką... SZU. Niestety, Polacy jako naród świętych nie lubią mieć do czynienia z czymkolwiek, co może chociaż w najmniejszym stopniu kojarzyć się z hazardem.

Miejsce 2 - strata: 600.000 PLN

Ilość biznesowych poczynań Michała Wiśniewskiego jest tak wielka, że prawdopodobnie nawet on sam nie jest w stanie stwierdzić ile ich prowadził. Jednym z najsłynniejszych jest klub Extravaganza. Zanim Michał nim "zaopiekował", był to modny warszawski lokal. Niestety mimo inwestycji 600 tysięcy złotych, Extravagaza padła i już się nie podniosła.

Miejsce 1 - strata: 3.700.000 PLN (!)

Dotychczasowe straty to nic w porównaniu z tym co utopiła Grażyna Szapołowska. Aktorka namówiła wspólników na inwestycję w linię kosmetyków pod nazwą SZA. Niestety kremy były tak drogie, że nikt nie chciał ich kupować. Dlatego szumnie zapowiadane przedsięwzięcie zakończyło się stratą 3 milionów 700 tysięcy złotych!!!
Więcej o: