Kiedyś były twarzami stacji. Co dziś robią byłe prezenterki TVP?

Jeszcze kilkanaście lat temu te panie były największymi gwiazdami TVP. Dziś część z nich nie pracuje już w mediach. Sprawdzamy, co u nich słychać.
Iwona Kubicz Iwona Kubicz KAPIF.pl

Iwona Kubicz

Iwona Kubicz przez 30 lat była związana z TVP. Mimo długiego stażu w 2007 roku została zwolniona. Powodem zakończenia współpracy miała być reklama, w której wystąpiła 4 lata wcześniej. Nieoficjalnie mówi się jednak, że Telewizja Polska odmładzała wówczas kadrę.

Iwona Kubicz
KAPIF.pl

W powrocie do pracy nie pomogła nawet wygrana sprawa sądowa. Kubicz postanowiła więc przebranżowić się i zaczęła prowadzić warsztaty dla kobiet po 50-tce, w trudnej sytuacji zawodowej. W międzyczasie sporadycznie zajmowała się też konferansjerką i wykładała na Uniwersytecie Warszawskim.

Obecnie nie ma już nic wspólnego z mediami. Od kilku lat realizuje się jako mediatorka.

Jolanta Fajkowska Jolanta Fajkowska KAPIF.pl

Jolanta Fajkowska

W 2007 roku ze stacją TVP2 pożegnała się też Jolanta Fajkowska. Od tamtej pory coraz rzadziej pojawia się na szklanym ekranie. Jednak jak sama przyznaje, nie tęskni za dawnym rozgłosem. Prowadziła w Polsat News 2 program "Fajka pokoju". 

Jolanta Fajkowska
KAPIF.pl

Od października 2016 do 16 września 2020 roku była zastępcą kierownika redakcji rozrywki w Programie I Polskiego Radia oraz szefową redakcji. Prowadziła też audycję "Cztery pory roku".

Monika Luft Monika Luft KAPIF.pl

Monika Luft

Dwie dekady temu Monika Luft była jedną z największych gwiazd TVP. Ogromną popularność przyniosło jej współprowadzenie programu "Kawa czy herbata". Ze stacją pożegnała się w atmosferze skandalu. Z dnia na dzień dowiedziała się, że pracodawca nie ma na nią pomysły.

Pewnego dnia zostałam poinformowana, że nie ma dla mnie pracy. To znaczy mogę zachować etat, całe 350 zł brutto - powiedziała w jednym z wywiadów.

Monika Luft  2009-01-15
KAPIF.pl

Przez kilka lat udzielała się jeszcze w telewizji (zaliczyła nawet krótki powrót do TVP), ale finalnie zrezygnowała z kariery prezenterki. Od marca tego roku jest rzeczniczką prasową Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zofia Czernicka Zofia Czernicka KAPIF.pl

Zofia Czernicka

W 2000 roku Zofia Czernicka świętowała 20-lecie pracy w TVP. Zasłynęła jako gospodyni programów "Antena" i "Świat kobiet". Niestety zaledwie 4 lata później pracodawca wysłał ją na przedwczesną emeryturę. Gwiazda nie załamała się i nadal aktywnie udziela się jako konferansjerka. Prowadzi konferencje, koncerty i szkolenia. 

Czernicka Zofia2020-01-17
KAPIF.pl

Od czasu do czasu bywa również na stołecznych salonach.

Magda Olszewska i Tomasz Kammel Magda Olszewska i Tomasz Kammel KAPIF.pl

Magdalena Olszewska

Magdalena Olszewska przez wiele lat prowadziła "Panoramę". Po kilku latach przerwy od pracy przed kamerą wróciła jako gospodyni "Miasta marzeń" oraz "Między ziemią a niebem". Po odejściu z TVP zaczęła wykładać na Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza. Uczelnia upadła w 2012 roku.

Olszewska na dobre wycofała się z mediów. Od lat nie udziela wywiadów i nie bywa na branżowych imprezach.

Katarzyna Walter Katarzyna Walter KAPIF.pl

Katarzyna Walter

A na koniec ciekawostka. Znana większości jako aktorka, Katarzyna Walter także ma na koncie prezenterski epizod w TVP. W latach 90. przez kilka lat współprowadziła z Krzysztofem Luftem "Poranek z Dwójką". Szybko wróciła jednak do aktorstwa. Obecnie można ją oglądać między innymi w serialu "Na Wspólnej".