Naomi Campbell świętuje 50. urodziny. Jak się zmieniała i za co pokochał ją cały świat mody?

Aż trudno uwierzyć, że jedna z najpopularniejszych modelek lat 80. i 90. świętuje dzisiaj 50. urodziny. Naomi Campbell wciąż prezentuje się świetnie, a figury mogłaby jej pozazdrościć niejedna młoda kobieta. Czym modelka zjednała sobie serca światowej sławy projektantów i przedstawicieli branży modowej? Niewątpliwie urodą, charyzmą i niebanalną osobowością. Zobaczcie, jak się zmieniała!
Naomi Campbell Naomi Campbell East News

Metamorfoza Naomi Campbell

Naomi Campbell rozpoczęła karierę medialną, będąc jeszcze dzieckiem i występując w teledyskach między innymi Boba Marleya. Do branży mody wciągnęła ją jednak Beth Boldt, agentka Synchro Model Agency, która wypatrzyła sobie 16-letnią wówczas Naomi na... zakupach. Boldt miała nosa!

Naomi Campbell na 'Versace Fashion Show' Naomi Campbell na 'Versace Fashion Show' East News

Naomi pokochali światowej sławy projektanci

Wypisanie wszystkich medialnych osiągnięć Naomi Campbell w kilku zdaniach to nie lada wyzwanie. Całą jej karierę można podsumować ogólnym stwierdzeniem, że obok Claudii Shiffer czy Cindy Crawford była niewątpliwie jedną z topowych modelek lat 80. i 90., a niektórzy uważają ją za ikonę stylu wszech czasów. Wystąpiła na wielu wybiegach, a jej charyzmę i niebanalną urodę pokochali znani przedstawiciele domów mody. Naomi współpracowała między innymi z takimi markami i projektantami jak: Marc Jacobs, Yves Saint Laurent, Chloé, Prada, Chanel, Givenchy, Dolce & Gabbana, Versace, Christian Dior, Ralph Lauren, Michael Kors, Louis Vuitton, Hermés czy Valentino.

Naomi Campbell Naomi Campbell East News

Campbell vs rasizm

Choć jej kariera szybko nabrała zawrotnego tempa, czego potwierdzeniem było między innymi zostanie jedną z czołowych modelek na pokazach Victoria's Secret, Naomi wciąż borykała się z rasizmem. W latach, w których przyszło jej rozpoczynać swoją karierę w modelingu, dopiero zaczęły powstawać organizacje, które przeciwstawiały się dyskryminacji czarnoskórych kobiet. W walce z brakiem tolerancji pomagali jej zaprzyjaźnieni projektanci, którzy byli skłonni zrywać umowy z firmami, które nie godziły się na pokazy z udziałem Campbell. Za przełomowy w tej kwestii moment można uznać sesję zdjęciową Naomi na okładkę brytyjskiego Vogue'a, na której po raz pierwszy od 1966 roku pojawiła się czarnoskóra modelka. 

Naomi Campbell Naomi Campbell East News

Medialny rozwój

Oprócz kariery w modelingu Naomi próbowała swoich sił w innych dziedzinach show-biznesu. Media, a dokładniej telewizja i radio, od zawsze przyciągały utalentowaną Campbell. Pokusiła się nawet na nagranie płyty w klimatach R&B, która nie okazała się zbyt wielkim sukcesem. Modelka wystąpiła również z kilku teledyskach (m.in "Freedom George'a Michaella) współpracowała z Michaelem Jacksonem i zasiadała na fotelu jurorskim w programie "The Face".

Naomi Cambell i Adam Clayton Naomi Cambell i Adam Clayton East News

Życie uczuciowe modelki

Naomi Campbell do tej pory nie wyszła za mąż ani nie spełnia się w roli matki. Niezależna modelka od zawsze prowadziła bujne życie towarzyskie, wiążąc się z wieloma znanymi mężczyznami. Głośno było o jej romansach między innymi z: Liamem Paynem, Leonardo DiCaprio, Vladislavem Doroninem czy byłym prezydentem Wenezueli, Hugo Chavezem. Na dłużej zatrzymała się u boku basisty zespołu U2, Adama Calytona, z którym planowała ślub.

Naomi Campbell i Flavio Briatore Naomi Campbell i Flavio Briatore East News

Miłość czy fascynacja?

Tych dwoje łączyło silne uczucie, a ciągłe rozstania i powroty były pożywką światowych mediów. Naomi zaręczyła się w 1998 roku z legendą Formuły 1, Flavio Briatorem, jednak burzliwa relacja nie przetrwała próby czasu. Ich romans zakończył się w 2003 roku, ale modelka nadal nazywa byłego partnera swoim mentorem. 

Naomi Campbell Naomi Campbell East News

Modelka wszech czasów

Kariery modelek zazwyczaj nie trwają dość długo. W przypadku Naomi jest jednak zupełnie inaczej. Wciąż można zobaczyć ją na pokazach i wybiegach, a z wiekiem przybywa jej coraz więcej fanów. Nawet doniesienia o rzekomych problemach z używkami i agresji oraz incydencie z agentką, która miała zostać zaatakowana przez Campbell, nie zniszczyły jej reputacji. Życzymy modelce sto lat!

Więcej o: