Beata Kozidrak kończy dziś 60 lat! Tak zmieniała się królowa polskiej sceny muzycznej

Beata Kozidrak to bez wątpienia jedna z największych gwiazd polskiego show-biznesu. Chociaż na scenie pojawiła się lata temu, to niezmiennie budzi zainteresowanie i podziw. Gwiazda świętuje sześćdziesiąte urodziny. Z tej okazji prześledzimy jej biografię.
Beata Kozidrak, Z archiwum TVP Beata Kozidrak, Z archiwum TVP Miroslaw Stankiewicz / Miroslaw Stankiewicz/TVP/East News

Skazana na sukces

Beata Kozidrak urodziła się 4 maja 1960 roku w Lublinie. Była najmłodszą z trojga rodzeństwa. Beata szybko zainteresowała się muzyką. Wraz z bratem, Jarosławem, występowała w klubach studenckich i domach kultury. Niedługo potem do składu dołączyli Andrzej Pietras i Marek Winiarski. Tym sposobem w 1978 roku powstał zespół Bajm. Nazwę utworzono od pierwszych liter imion członków grupy (Beata, Andrzej, Jarosław i Marek).

Beata Kozidrak Beata Kozidrak Facebook Beata Kozidrak

Bajm podbija Polskę

Zespół Bajm szybko zyskał rzeszę wiernych fanów. Sale koncertowe pękały w szwach, a cała Polska śpiewała ich największe przeboje. Bez wątpienia wpłynęły na to teksty autorstwa Beaty Kozidrak, a także gitarowe brzmienia i taneczny rytm, który mieszał się z typowo rockowym graniem. ''Piechotą do lata'' ''Józek, nie daruję ci tej nocy'', ''Co mi Panie dasz'', ''Nie ma wody na pustyni'' i ''Biała armia'' - te hity śpiewali ludzie w każdym wieku.

Reporter Poland 1900 Reporter Poland 1900 Iwanczuk/Reporter, East News

Solowa kariera

Beata Kozidrak równolegle rozwijała karierę solową, co również nie pozostało bez echa. W 1989 wypuściła nagranie "Hurry My Love", z którym wystąpiła na fińskim festiwalu Midnight Sun w Lahti, gdzie zdobyła Grand Prix. Niestety znacznie gorzej przyjęto ten utwór w Polsce, gdy wystąpiła solo podczas festiwalu w Sopocie. 

Beata Kozidrak i mąż Andrzej Pietras Beata Kozidrak i mąż Andrzej Pietras Screen z Facebook.com/BAJM

Wielka miłość

Chociaż początkowo Beatę i Andrzeja łączyły tylko sprawy biznesowe, szybko narodziło się między nimi uczucie. Stanęli na ślubnym kobiercu w 1979 roku. Wokalistka chodziła wówczas do liceum, była jeszcze przed egzaminem dojrzałości. Czarno-białe zdjęcie pochodzi z balu studniówkowego gwiazdy. W późniejszych latach Andrzej zrezygnował z bycia muzykiem i pełnił rolę menadżera zespołu. 

Beata Kozidrak z córkami Beata Kozidrak z córkami Fotek/ Reporter/ East News

Beata z córkami

Beata Kozidrak spełnia się również w macierzyństwie. Jest mamą dwóch córkek - Katarzyny Pietras, która przyszła na świat 7 grudnia 1981 roku i Agaty Pietras, urodzonej 22 września 1993 roku. Starsza córka gwiazdy poszła w jej ślady. Kasia jest liderką dwóch zespołów muzycznych - Kashmir i Cate Likes Candy.

Beata Kozidrak, Andrzej Pietras Beata Kozidrak, Andrzej Pietras WBF

Kryzys w małżeństwie

Mimo wielu sukcesów na polu zawodowym, życie prywatne Beaty Kozidrak nie było usłane różami. W mediach co chwila pojawiały się informacje na temat kryzysu w jej małżeństwie. Na początku 2015 roku gwiazda miała wyprowadzić się z willi pod Lublinem i zamieszkała na warszawskim Ursynowie. Początkowo para nie potwierdzała informacji o rozstaniu, jednak w 2016 roku wszystko stało się jasne. Andrzej i Beata rozwiedli się po 36 latach małżeństwa. Pozostali w dobrych relacjach i nadal ze sobą współpracują. 

Beata Kozidrak Beata Kozidrak instagram.com/beatakozidrak

Ukochany brat

W 2018 roku zmarł brat Beaty, Jarosław Kozidrak. Informacja była przykra nie tylko dla rodziny, lecz także dla wszystkich fanów Bajmu. Jarosław był bowiem jednym z założycieli zespołu. To twórca takich przebojów jak ''Józek nie daruję Ci tej nocy'', ''Nie ma wody na pustyni'' czy ''Dwa serca, Dwa smutki''. Beata długo nie mogła pogodzić się z tą tragiczną wiadomością. 

Beata Kozidrak Beata Kozidrak facebook zespołu Bajm

Pozamuzyczna kariera Beaty Kozidrak

Beata nieprzerwanie rozwija swoją karierę muzyczną. Jej piosenki od lat można usłyszeć w największych rozgłośniach radiowych. Mogliśmy ją podziwiać na szklanym ekranie. Przed laty wystąpiła gościnnie w serialu ''Niania'' i polskim zwiastunie siódmego sezonu serialu Netflixa ''Orange Is the New Black''. Jednak to nie wszystko. Była trenerką chóru w programie ''Bitwa na głosy'' i kapitanką jury w programie Polsatu "Śpiewajmy razem. All Together Now''.

Beata Kozidrak Beata Kozidrak KAPIF

Dama polskiej sceny muzycznej

Beata może pochwalić się czterooktawową skalą głosu. Przez niektórych uznawana jest za ''dobro narodowe'' i nie ma w tym nic dziwnego. Jej występy zawsze wzbudzają żywą reakcję ze strony widzów, a podczas jej koncertów szaleją tłumy. Jednak gwiazda ma tyle samo talentu, co uroku. Na scenę zawsze wybiera odważne kreacje, które odsłaniają jej długie i zgrabne nogi. Nie brakuje jej seksapilu i bez wątpienia jest jedną z najgorętszych polskich artystek. 

Więcej o: