Dominika Figurska startuje do PE. Jednak jej życiorys jest naprawdę ciekawy. Zdrada, promowanie wierności i chrześcijańskie bluzy

Dominika Figurska to jedna z bardziej kontrowersyjnych osób w polskim show-biznesie. Kiedyś skandalistka, dziś chrześcijanka, promująca rodzinę. Aktualnie startuje do PE i znowu jest o niej głośno. Przypomnijmy sobie, czym jeszcze zasłynęła.
Dominika Figurska, Michał Chorosiński Dominika Figurska, Michał Chorosiński KAPIF.pl

Dominika Figurska - gwiazda "M jak Miłość"

Dominika Figurska była jedną z największych gwiazd serialu 'M jak Miłość'. W latach 2002-2009 wcielała się w postać Ewy Nowickiej-Skalskiej. Partnerował jej mąż, Michał Chorosiński. Kilka lat temu ich małżeństwo prawie legło w gruzach po tym, jak wyszło na jaw, że aktorka wcale nie jest taka święta i zdradziła swojego męża, z którym wychowuje pięcioro dzieci.

Dominika Figurska Dominika Figurska KAPIF.pl

Dominika Figurska zdradziła męża

Kochanek Figurskiej był od niej o 10 lat starszy. Zajmował się reżyserią i komponował. Zaszła w ciążę, jednak nie wiązała planów z ojcem swojego dziecka. Zdecydowała się wrócić do męża, który wtedy też spotykał się z inną kobietą. Aktorka tłumaczyła później, że trudno jej było przez tyle lat dochować wierności i nie uprawiać seksu na boku. Małżonkom jednak udało się pokonać kryzys i do tej pory są razem.

Dominika Figurska Dominika Figurska KAPIF.pl

Dominika Figurska o zdradzie

Aktorka w wywiadach chętnie opowiada o kryzysie z mężem. Dwa lata temu pojawiła się w programie 'Pytanie na Śniadanie', gdzie bez wahania uznała, że monogamia daje jej szczęście i poczucie bezpieczeństwa. Potem dodała jednak, że trzeba sobie uatrakcyjniać życie i że w małżeństwie wszystko jest możliwe.

To mi daje poczucie bezpieczeństwa i szczęście. Życie pisze różne scenariusze, ale to mi daje takie poczucie, że jesteśmy razem, obiecaliśmy sobie, że będziemy do końca życia, problemy są, kryzysy, wiadomo. To wszystko wzmacnia - wyznała Figurska.

Dodała też, że zdrady umacniają, a małżeństwo polega na wybaczaniu.

Mieliśmy kryzys, nie jeden. W małżeństwie z 16-letnim stażem cały czas jest kryzys i podnoszenie się z tego. Moim zdaniem kryzysy w małżeństwie są zbawienne. To jest taka istota małżeństwa. Nasze jest bardzo burzliwe i to jest cudowne, bo cały czas jesteśmy wzmocnieni. Do przysięgi małżeńskiej dodałabym jedno zdanie - będę ci wybaczać zawsze - oznajmiła aktorka.
Dominika Figurska Dominika Figurska KAPIF.pl

Dominika Figurska twarzą akcji "Wierność jest sexy"

W 2017 roku aktorka stała się ekspertką od związków i radziła innym małżeństwom, jak wytrwać w wierności. Została wtedy twarzą akcji 'Wierność jest sexy'. Wtedy też udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała, czym dla niej jest związek:

Mówimy o małżeństwie, jakby to była droga przez mękę. A tak nie jest. Czasem bywa ciężko, ale ile jest radości, szczęścia. To wspaniale mieć obok przyjaciela, kochanka, opiekuna i kumpla do wszystkiego - mówiła w rozmowie z 'Dobrym Tygodniem'.

Figurska odniosła się również do kryzysu małżeńskiego:

Uważam, że jeśli ktoś założył rodzinę, to nie ma ważniejszej rzeczy niż walka o to, żeby w niej było dobrze. 

A w odpowiedzi na pytanie, z czego jej zdaniem rodzi się kryzys w małżeństwie, wyznała otwarcie: 

Z braku zrozumienia, przebaczenia, nieumiejętności prowadzenia dialogu, z ran. Z braku szacunku.
Dominika Figurska z rodziną Dominika Figurska z rodziną KAPIF.pl

Dominika Figurska - przeciwniczka aborcji

Dominika Figurska jest zdecydowaną przeciwniczką aborcji, choć sama przez chwilę ją rozważała. Gdy w 2014 roku zaszła w piątą ciążę, okazało się, że jej dziecko może być chore.

Powiedział, że to jest zespół downa lub jedna z 400 innych chorób. Byłam w szoku. Po urodzeniu dwójki zdrowych dzieci nie dopuszczałam takiej myśli - opowiadała w 'DD TVN'. Lekarz zaproponował jej aborcję. - Ja się tym nie zajmuję, ale tu ma pani wizytówkę lekarza, który może pani pomoże.

Jednak szybko wyparła tę myśl:

Ta myśl została wyparta przez obraz moich dwóch córeczek, zdrowych, pięknych. Pojawiła się gdzieś ta myśl w tym natłoku, ale nie pomyślałam o niej dłużej niż sekundę. Oswajaliśmy się z mężem, że będziemy mieli chore dziecko. Już nawet pokochałam te dzieciątko chore i biedne - zdradziła.
Dominika Figurska z mężem Dominika Figurska z mężem KAPIF.pl

Dominika Figurska - przeciwniczka aborcji

Od jakiegoś czasu głośno głosi swoje poglądy. W rozmowie z żoną Tomasza Terlikowskiego, która sama nazwała czarny protest 'histerią', zdradziła ze zdziwieniem, że trudno jest jej przekonać innych do swojej racji.

Zwolennicy aborcji mają jakieś bielmo na oku, nie dociera do nich żaden argument. Trudno nawet z nimi dyskutować. Przekonałam się o tym na własnej skórze, kiedy zbierałam podpisy w centrum Warszawy pod projektem ustawy chroniącej życie. Podchodziłam do matek, do rodzin, na przykład, z trójką dzieci. Wydawałoby się, że właśnie oni powinni się pod tym podpisać. I wiesz co? Oni mnie gonili. Ja mówię: 'Przecież pani ma dzieci', a ona fuczy: 'Ale to moja sprawa, ile ich mam'. Bardzo agresywne były też starsze kobiety, podejrzewam, że wiele z nich doświadczyło aborcji - opowiadała Terlikowskiej Figurska.
Dominika Figurska Dominika Figurska KAPIF.pl

Dominika Figurska - edukatorka seksualna

Dominika Figurska w pewnym momencie zdecydowała się uświadamiać Polaków. W 2017 roku otworzyła swój własny portal o tematyce parentingowej. Promowała go rozmową z Terlikowską. Przekonywały m.in. że informacje o tym, jak zakładać prezerwatyw to 'wiedza nieprzydatna do życia', natomiast wszelkie wskazówki, co przydatne jest może znaleźć w książkach z katolickich księgarni. To tam powinni udać się rodzice, bo to ich powinno się przede wszystkim w tej materii edukować. Na stronie znalazły się też artykuły tzw. lifestyle'owe np.: '3 zdania, którymi uwiedziesz każdego mężczyznę', '10 przykazań by uczynić związek szczęśliwym' czy 'Plac zabaw zainspirowany Islamem'.

Michał Chorosiński, Dominika Figurska Michał Chorosiński, Dominika Figurska slowomamoc.pl

Dominika Figurska - handlowiec

Figurska prowadzi także sklep 'Słowo ma moc', gdzie sprzedaje 'odzież ewangelizacyjną', m.in. bluzy 'idealne za zimę' za 129 zł, koszulki za 55 zł i torby z nadrukowanymi chrześcijańskimi hasłami za 35 zł.

Dominika Figurska Dominika Figurska Jacek Dominski/REPORTER/East News

Dominika Figurska - kariera polityczna

Dominika Figurska zaczęła się też angażować w politykę. Rok temu została wybrana radną wojewódzkiego sejmiku mazowieckiego z ramienia PiS-u. Aktorka otrzymała mandat dzięki 22 101 głosom w 7. okręgu.

Dominika Figurska Dominika Figurska screen dominikachorosinska.pl

Dominika Figurska kandyduje do PE

Aktualnie Figurska z ramienia PiS-u startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Chce promować rodzinę, a jej hasłem w wyborach jest slogan 'Rodzina sercem Europy'. Może liczyć na wsparcie męża:

Jeszcze dodam, że Dominika jest wspaniałą żoną i wspaniałą matką. Stoimy za nią murem, wierzymy w jej sukces - zapowiedział jej mąż Michał w nagraniu na Facebooku.

Więcej o tym przeczytacie TUTAJ.

Dominika Figurska
screen dominikachorosinska.pl

Myślicie, że ma jakieś szanse?