Joanna Kulig zyskała popularność dzięki "Szansie na sukces". Pamiętacie jej występ? Już wtedy miała zadatki na gwiazdę

Program "Szansa na sukces" swego czasu był jedynym muzycznym programem w Polsce. Show prowadzone przez Wojciecha Manna każdego tygodnia ściągało przed telewizory miliony widzów, a jego uczestnicy często wyrastali na wielkie gwiazdy. Takie szczęście miała m.in Justyna Steczkowska, Dominika Gawęda, która dzięki programowi została nową wokalistką zespołu Blue Cafe, czy też Joanna Kulig. Zobaczcie, czyja kariera zaczęła się w "Szansie na sukces"! Przypomnijmy, że show wraca na antenę TVP 2 po 6 latach!
Joanna Kulig w 'Szansie na sukces' Joanna Kulig w 'Szansie na sukces' screen/Youtube/Kundel Bury

Joanna Kulig

Joanna Kulig trafiła do "Szansy na sukces" jako 16-letnia uczennica technikum hotelarskiego z Muszynki. Zaśpiewała wtedy piosenkę Grzegorza Turnaua, "Między ciszą a ciszą". Wykonanie zagwarantowało jej wygraną odcinka, a także trzecie miejsce w wielkim finale w 1998 roku.

Po raz drugi Kulig pojawiła się w "Szansie na sukces" w 2001 roku. Odcinek był poświęcony musicalowi "Metro". Jej wersja utworu "Uciekali" zachwyciła m. in. Janusza Józefowicza.

Trudno było jej nie zauważyć, czy też nie polubić. Ta drobna, rezolutna, wygadana i roześmiana nastolatka szybko zdobyła serca widzów i samego Wojciecha Manna. Nic dziwnego, że z biegiem lat została w Polsce wielką gwiazdą. Jednak kto by wtedy pomyślał, że ta dziewczyna będzie kiedyś podbijać także świat Hollywood!

Zobaczcie jej występ:

Justyna Steczkowska. Justyna Steczkowska. Screen z youtube.com

Justyna Steczkowska

"Szansa na sukces" była prawdziwą kuźnią talentów. Udział w programie pomógł w zrobieniu kariery Justynie Steczkowskiej. 22-letnia wówczas wokalistka wykonała utwór grupy Manaam "Boskie Buenos".

Kasia Stankiewicz

Kasia Stankiewicz pojawiła się w programie w 1995 roku. Odcinek z jej udziałem był poświęcony piosenkom zespołu Varius Manx. Stankiewicz brawurowo wykonała utwór "Zamigotał świat".

Wykonanie Kasi tak spodobało się członkom zespołu, że po odejściu Anity Lipnickiej to właśnie Stankiewicz została nową wokalistką grupy. W 1999 roku piosenkarka zaczęła karierę solową, a dzisiaj jest w Polsce wielką gwiazdą.

Kasia Cerekwicka. Kasia Cerekwicka. AG

Kasia Cerekwicka

Zwycięstwo w "Szansie" przyniosło Kasi Cerekwickiej wykonanie piosenki "Wyszłam za mąż, zaraz wracam" z repertuaru Ewy Bem. Po przygodzie z programem Cerekwicka zaczęła otrzymywać pierwsze zawodowe propozycje.

Anna Wyszkoni

Ania Wyszkoni już od trzech lat występowała z zespołem "Łzy", kiedy została zauważona przez Elżbietę Skrętkowską i zaproszona do udziału w "Szansie na sukces". Utalentowana wokalistka nie dała szans konkurencji i piosenką "Długość dźwięku samotności" zespołu Myslovitz wyśpiewała sobie zwycięstwo.

Tomek Makowiecki Tomek Makowiecki Jan Graczynski / EAST NEWS

Tomek Makowiecki

Tomek Makowiecki kojarzony jest głównie z programem "Idol", jednak pierwsze kroki na scenie stawiał w "Szansie na sukces". Makowiecki wygrał odcinek poświęcony zespołowi "Wilki". Po sukcesie w programie piosenkarz musiał jednak poczekać na swoje 5 minut. Te nadeszły dopiero po zdobyciu przez niego jednej z czołowych lokat w show Polsatu. W 2002 roku ukazała się jego pierwsza płyta "Makowiecki band".

Ewa Farna. Ewa Farna. Mat. promocyjne

Ewa Farna

Ewa Farna znana w Polsce i Czechach, również rozpoczynała swoją przygodę ze sceną w programie "Szansa na sukces". Farna zachwyciła publiczność swoją interpretacją utworu "Za młodzi, za starzy" Ryszarda Rynkowskiego. Wygrała poświęcony artyście odcinek, a już w 2006 roku nagrała debiutancką płytę.

Dominika Gawęda Dominika Gawęda Instagram/bluecafe.official

Dominika Gawęda

Dominika Gawęda zawdzięcza "Szansie" angaż do zespołu "Blue Cafe". Gawęda pojawiła się na antenie TVP w noworocznym odcinku w 2006 roku. Spodobała się członkom grupy na tyle, że jednomyślnie postanowili uczynić z niej gwiazdę zespołu. Piosenkarka zastąpiła tym samym Tatianę Okupnik.

Anna Świątczak

"Szansę na sukces" wygrała także Anna Świątczak. Zaśpiewała "Pamiętasz, była jesień" Sławy Przybylskiej. Spodobała się też w Opolu, gdzie zdobyła nagrodę publiczności w konkursie Debiuty.