Pamiętacie Alicję z "Big Brothera"? Uczestniczka zmieniła styl i przeszła duchową rewolucję. A jak się zmienili pozostali uczestnicy?

W 2001 roku cała Polska dała się zaszokować nowemu formatowi pod nazwą 'Big Brother'. Uczestnicy podglądani 24 godziny na dobę szybko stali się gwiazdami. Od emisji odcinków minęło sporo czasu i uczestnicy przeszli sporą metamorfozę. Zmienili się nie tylko zewnętrznie, lecz także przemianie uległy ich wartości i podejście do życia. Jak dzisiaj wyglądają najbardziej wyraziści uczestnicy?
Alicja Walczak w 2002 roku Alicja Walczak w 2002 roku KAPIF.pl

Alicja Walczak

Alicja była niewątpliwie jedną z najbardziej charyzmatycznych uczestniczek pierwszej edycji polskiego "Big Brothera". Przez innych mieszkańców domu "Wielkiego Brata" była nazywana "Gladiatorką". I miało to swoje uzasadnienie. Była pewna siebie, stanowcza, walczyła o swoje, a dodatkowo uwielbiała wyrazisty makijaż i skórzane ubrania.

Jednak taka Alicja to już przeszłość. Na przestrzeni lat gwiazda "Big Brothera" zmieniła styl i przeszła przemianę duchową. Obecnie pochłania ją malarstwo i fotografia.

A co spowodowało, że Walczak tak przewartościowała swoje życie?

Musiałam bardziej zanurzyć się w sobie, dojść do większej samoświadomości poprzez rozwój duchowy i osobisty. Jestem osobą wierzącą, otrzymałam wiele dobra od Jezusa i książka, którą napisałam jest świadectwem tych wszystkich lat przemian. Bardzo dużo podróżowałam, starałam się zrozumieć kim jestem, dokąd zmierzam i myślę, że byłam w stanie to wszystko ująć w mojej książce zatytułowanej "Piękno duszy" - mówiła "Faktowi".

Impulsem do życiowych zmian był wypadek drogowy.

Miałam ciężki wypadek samochodowy, zderzenie czołowe, które dzięki Bogu przeżyłam. Doznałam jednak poważnego urazu kręgosłupa, w związku z czym cały czas muszę być rehabilitowana. (...) Zostałam też cudownie uzdrowiona z choroby nowotworowej, na którą zmarł mój tata. Chodzi o raka drobnokomórkowego płuc. Ostatnie badania, które robiłam rok temu, potwierdziły, że w moim przypadku wszystkie guzki się cofnęły. Miałam osobisty kontakt z Jezusem, który powiedział, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. To przykład, że jeżeli ktoś ma silną wiarę, to w jego życiu mogą dziać się cuda

Alicja Walczak
Facebook.com/ alicja.walczak.71

alicja walczak, big brother, alicja z big brothera, jak się zmienili uczestnicy big brothera
Kapif/Screen z Facebook.com/alicja.walczak.71

alicja walczak, alicja z big brothera, big brother po latach
Screen z Facebook.com/alicja.walczak.71

Karolina Pichniewicz Karolina Pichniewicz AKPA, Facebook.com/ lina.pachniewicz

Karolina Pachniewicz

To ona zadręczała kolegę z domu Wielkiego Brata pytaniem: 'Gulczas, a jak myślisz?'. Była jednym z najbardziej wyrazistych uczestników 1. edycji 'Big Brothera'. Karolina Pachniewicz najbardziej jednak zasłynęła z romansu z innym uczestnikiem, Grześkiem. Cała Polska im kibicowała, ale niestety związek szybko się rozpadł. Jej osoba budziła sporo emocji. Jedni nie znosili jej za dość dziecinne zachowanie, inni za to właśnie ją uwielbiali.


Facebook.com/ lina.pachniewicz


Facebook.com/ lina.pachniewicz
Karolina Pachniewicz teraz Karolina Pachniewicz teraz Facebook.com/ lina.pachniewicz

Karolina Pachniewicz

Kiedy pojawiła się w programie, miała 21 lat. Dziś ma 37 i mieszka w Anglii. Swoje codzienne życie w Manchestrze opisuje na blogu. Obecnie celebrytka jest tłumaczką.

Na początku wykorzystałam wykształcenie turystyczne i znajomość języków obcych. Podjęłam pracę w biurze turystycznym. Obecnie jestem samozatrudniona i pracuję jako tłumaczka języka polskiego i języka niemieckiego - powiedziała w rozmowie z portalem WP.

Karolina Pachniewicz teraz Karolina Pachniewicz teraz Facebook.com/ lina.pachniewicz

Karolina Pachniewicz

A jak Karolina wspomina sam udział w programie?

Bardzo dobrze. Było dużo śmiechu i zabaw. Po programie wróciłam na studia, a potem wyjechałam do Anglii. Nie chciałam kontynuować medialnej kariery, ponieważ nie za bardzo podobała mi się ta popularność. Męczyło mnie to i czułam się niekomfortowo.

Jak sama przyznaje, nie spodziewała się, że program będzie miał aż tak dużą oglądalność, a ona z dnia na dzień stanie się gwiazdą.

Nie sądziłam, że ta rozpoznawalność będzie aż tak duża i że program odniesie tak duży sukces. Ludzie ciągle zaczepiali mnie na ulicy, zdarzało się również, że byli niemili - wyznała.


Facebook.com/ lina.pachniewicz


Facebook.com/ lina.pachniewicz

Gulczas Gulczas Kapif/Screen z Facebook.com/Alicja Walczak

Piotr "Gulczas" Gulczyński

Piotr 'Gulczas' Gulczyński to jeden z najbardziej wyrazistych uczestników show. Przystojny, z krótkimi włosami i w czarnej skórzanej kurtce podbijał serca kobiet. To on zainspirował Jerzego Gruzę, żeby film z udziałem bohaterów 'Big Brothera' zatytułować 'Gulczas, a jak myślisz...'. Potem wystąpił jeszcze w kilku filmach (bądźmy szczerzy, nie najwyższych lotów), a także sygnował swoim wizerunkiem piwo Gulczas i Gulczas Mocny. Zniknęło jednak ono z rynku po kilku tygodniach. Na zdjęciach w 2004 roku i obecnie.

Manuela Michalak Manuela Michalak Manuela.pl/Kapif

Manuela Michalak

Najbardziej roześmiana uczestniczka 1. edycji programu. Jej charakterystyczny śmiech i sytuacja, w której rozwaliła łóżko, zapisały się w pamięci fanów 'Big Brothera'. Do tej pory nie pozwala o sobie zapomnieć i pojawia się na salonach. Manuela zrezygnowała z kolorowych włosów, na jakie często się decydowała. Postawiła na bardziej naturalny wygląd. Długie, kręcone blond loki to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Obecnie prowadzi salon fryzjerski. Na zdjęciach w 2001 roku i obecnie.

Monika Sewioło Monika Sewioło KAPIF.PL

Monika Sewioło

Gwiazda Moniki Sewioło rozbłysła przez chwilę silnym blaskiem i zgasła. Niemniej ona sama już na zawsze wpisała się w historię polskiego show-biznesu jako najseksowniejsza uczestniczka 'Big Brothera'. Kiedy brała udział w programie, miała 24 lata. Teraz jest stateczną 40-latką, która wprawdzie niewiele przypomina dawną seksbombę, jednak wciąż jest piękną kobietą. Nagrała piosenkę 'Urodziłam się, aby grać' oraz podjęła współpracę z zespołem Nietykalni, z którym zrealizowała album 'Wiatr'. Prawdziwą furorę zrobił jednak numer 'Playboya' z półnagą Sewioło na okładce. Po dawnej sławie zostały zdjęcia, wspomnienia i zapewne nieco goryczy. Monika po zakończeniu swojej przygody z show-biznesem krytycznie oceniła swoje próby zostania gwiazdą. Od kilku lat mieszka za granicą. Dwa lata mieszkała na Sardynii, półtora roku na Karaibach, a potem była Szwajcaria. Na zdjęciach w 2001 roku i 2016.

Małgorzata Maier Małgorzata Maier Kapif/Screen z Facebook.com/Małgorzata Maier

Małgorzata Maier

Telewizja wykorzystała jej popularność i podarowała jej dwa programy: 'Ikea - dom pełen pomysłów', a potem 'Kto was tak urządził'. Małgorzata Maier prowadziła je krótko i bez powodzenia. Jako jedna z nielicznych żałowała udziału w programie.

Wiodłam naprawdę super życie, a po programie odwróciło się do góry nogami i stanęło na głowie - mówiła.

Obecnie mieszka w warszawskich Włochach, sprzedaje własne obrazy i szyje ubrania. Ma sklep z własnoręcznie szytą i malowaną odzieżą. Na zdjęciach w 2005 i 2016 roku.

Frytka Frytka KAPIF.Pl/ Facebook.com/ majafrykowska

Maja Frykowska

Cała Polska usłyszała o niej, kiedy w 2002 roku pojawiła się w programie 'Big Brother'. Była jedną z największych skandalistek edycji. Scena z jaccuzzi, w której doszło do namiętnych pocałunków z innym uczestnikiem, Łukaszem 'Kenem' Wiewiórskim, na stałe zapisała się w historii polskiej telewizji. W tym roku 'Frytka' skończyła 40 lat. Przez te kilkanaście lat przeszła ogromną przemianę. W 2010 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łodzi zmieniła swoje pierwsze imię. Przestała być Agnieszką, a stała się Mają. Głośno mówiła o tym, że nawróciła się i oddała swoje życie Bogu.

Odnalazłam swoją drogę i nie chcę już iść żadną inną - opowiadała o swojej przemianie. - Do momentu, kiedy nie poznałam Jezusa Chrystusa w moim życiu naprawdę działy się różne rzeczy, niekoniecznie te dobre - mówiła.

Teraz oddaje się także życiu rodzinnemu. W 2014 roku poślubiła Michała Brzezińskiego, rok później przyszła na świat ich córeczka. Tu na zdjęciu z 2002 roku i obecnie.

Jola Rutowicz Jola Rutowicz AKPA, Facebook.com/ Jolanta-Rutowicz

Jola Rutowicz

Jolanta Rutowicz zasłynęła udziałem w programie 'Big Brother 4.1' w 2007 roku. Budziła sporo kontrowersji. Jej znakiem rozpoznawczym był różowy koń, mocna opalenizna i długie tipsy. Dzięki udziałowi w programie zyskała sporą popularność. Jednak w pewnym momencie zniknęła i wyjechała do Miami. Przez ten czas bardzo się zmieniła. Teraz jest blondynką i naprawdę trudno ją rozpoznać. Tu na zdjęciach z 2007 roku i obecnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.