Maffashion przerobiła zdjęcie tak, że przestała wyglądać jak człowiek. Internauci zwrócili na to uwagę, ona się tłumaczy. To nie pierwszy raz

Julia Kuczyńska jest jedną z najpopularniejszych blogerek w Polsce, a na Instagramie obserwuje ją ponad milion osób. Nic więc dziwnego, że szczególnie dba o jakość swoich zdjęć. Czasami aż przesadnie - wielokrotnie zarzucano jej, że zbyt mocno je obrabia, przez co wygląda zupełnie inaczej niż w rzeczywistości. Nienaturalnie wydłużone nogi na jednym z ostatnich zdjęć to jeden z tych przypadków.
Julia Kuczyńska Maffashion na backstage'u Victoria's Secret Julia Kuczyńska Maffashion na backstage'u Victoria's Secret Instagram.com/maffashion_official

Maffashion na pokazie "Victoria's Secret"

Julia Kuczyńska jest teraz w Szanghaju na pokazie "Victoria's Secret". Blogerka miała wejście na backstage i chętnie pozowała ze słynnymi "Aniołkami". Dodała też jedno zdjęcie ze ścianki, na którym uwagę przyciągają jej karykaturalnie długie nogi.

Julia Kuczyńska Maffashion na pokazie Victoria's Secret Julia Kuczyńska Maffashion na pokazie Victoria's Secret Instagram.com/maffashion_official

Nienaturalnie długie nogi

Jedna z fanek od razu to zauważyła i kazała zwrócić uwagę na rozciągnięty napis "Victoria's Secret" na zdjęciu. Maffashion jednak utrzymywała, że nie ingerowała w zdjęcie.

Zdjęcie nie było ruszane. Na każdym wyglądają nogi tak samo dłuuuuugo :) Wszystkie miałam robione od dołu. Perspektywa!
Jessica Mercedes i Julia Kuczyńska Maffashion na pokazie Victoria's Secret Jessica Mercedes i Julia Kuczyńska Maffashion na pokazie Victoria's Secret Instagram.com/jemerced / Instagram.com/maffashion_official

Jessica Mercedes a Maffashion

Porównując zdjęcie Kuczyńskiej z Jessiką Mercedes, która jest na tym samym pokazie, Julia wygląda wręcz karykaturalnie. Nienaturalnie wydłużone nogi, dziwnie duże stopy oraz wspomniany wcześniej napis na ściance.

Nie sądzę, że działa ona [perspektywa-przyp.red.] na wielkość czcionki, przecież to widać gołym okiem, że jest rozciągnięta na wysokości łydek. Widać nawet różnice między prawa i lewą stroną.
Julia Kuczyńska Maffashion na pokazie Lidii Kality Julia Kuczyńska Maffashion na pokazie Lidii Kality Kapif.pl / Instagram.com/maffashion_official

Perspektywa?

Mimo wyraźnych dowodów Julia nie dawała za wygraną i cały czas upierała się przy swoim. Twierdziła nawet, że na innych zdjęciach jej nogi były... jeszcze dłuższe.

Nie widzę tak różnicy. Nie zauważyłam tego też wcześniej. Z koleżanką i tak wybrałyśmy to zdjęcie, na którym nogi wyglądały nawet ciut krócej :) (...) Zgadzam się, nogi wyglądają na opór długie. Może faktycznie mniej naturalnie. Zgadzam się. Nie przeszkadzało mi to ma tym zdjęciu.
Julia Kuczyńska Maffashion na Fresh Fashion Awards Julia Kuczyńska Maffashion na Fresh Fashion Awards Kapif.pl / Instagram.com/maffashion_official

Nie pierwszy raz

To nie pierwszy raz, kiedy blogerce zarzuca się retuszowanie zdjęć. Internauci oraz media często podkreślają, że na zdjęciach ze ścianek, robionych przez fotoreporterów, wygląda dużo mniej korzystnie niż na swoim Instagramie. Mimo to, Julia zawsze podkreśla, że winna jest jedynie perspektywa.

Julia Kuczyńska Maffashion na pokazie Macieja Zienia Julia Kuczyńska Maffashion na pokazie Macieja Zienia Kapif.pl / Instagram.com/maffashion_official

"Spuchnięta twarz"

Kuczyńska wielokrotnie odnosiła się do swojej "spuchniętej twarzy" na zdjęciach ze ścianek, której przyczyną jest choroba Hashimoto. W wywiadzie z Magdą Mołek dla L'Officiel również poruszyła ten temat.

Co myślisz, gdy patrzysz w lustro?
Czy dziś jestem opuchnięta, czy nie jestem opuchnięta (śmiech). Nie, nie żartuję.
Julia Kuczyńska Maffashion na Różach Gali 2015 Julia Kuczyńska Maffashion na Różach Gali 2015 Kapif.pl / Instagram.com/maffashion_official

"Raz wychodzę na zdjęciach lepiej, raz gorzej"

W rozmowie z naszym reporterem dwa lata temu tłumaczyła, że powodem niekorzystnych porównywań jest po prostu zestawianie ze sobą nieodpowiednich zdjęć. 

Analizuje się te zdjęcia, które są niekorzystne z tymi, które są korzystne. Wystarczy wejść na Instagram na otagowania ludzi, którzy ze mną zrobili se foty i one są takie same.
Julia Kuczyńska Maffashion Julia Kuczyńska Maffashion Instagram.com/maffashion_official

Dystans!

Mimo to Kuczyńska pokazuje, że ma dystans do siebie i tego, jak wygląda. Na Instagramie i Snapchacie często pokazuje się bez makijażu oraz dodaje zdjęcia, które można uznać za średnio korzystne np. jak śpi w samolocie czy z czasów bardziej "spuchniętej twarzy".