Miłość w show-biznesie istnieje, a te pary to najlepszy dowód. John Travolta jest z żoną od 25 lat. Mało? ONI są ze sobą... 51 lat

Czy można być częścią show-biznesu i jednocześnie przez kilkadziesiąt lat mieć tego samego męża lub żonę? Można. Tom Hanks i Rita Wilson są już razem od 27 lat. Danny DeVito i Rhea Perlman przeżyli razem 44 lata, a to nie rekordziści w naszym zestawieniu!
Will Smith i Jada Pinkett Smith Will Smith i Jada Pinkett Smith David Gabber / PRPhotos.com / David Gabber / PRPhotos.com

Will Smith i Jada Pinkett Smith - 20 lat

Will Smith to jeden z najprzystojniejszych gwiazdorów Hollywood. To atut, który pozwoliłby mu prowadzić życie szalonego playboya, jednak one od 20 lat związany jest z jedną kobietą. Jadę Pinkett Smith poznał w 1990 roku na castingu do serialu "Bajer z Bel-Air", jednak chodzić ze sobą zaczęli w 1995 roku. 2 lata później byli już małżeństwem.

Jesteśmy małżeństwem od 20 lat i pytamy siebie, co jest sekretem naszego małżeństwa, a tak naprawdę chodzi o to, żeby pod koniec dnia po prostu nie odejść - mówił Will Smith w wywiadzie dla "Entertainment Weekly". - Nie można oczekiwać, że będzie łatwo, bo w naszym małżeństwie było trudno, wymagało ono wysiłku i było najbardziej wyczerpującą rzeczą w naszym życiu. I wiesz, po prostu nie odchodzisz.

W ubiegłym roku pojawiły się plotki o rzekomym rozstaniu pary. Will Smith szybko je rozwiła na Facebooku.

W normalnych okolicznościach nie odpowiadam na takie głupoty. Ale tyle osób przekazywało mi swoje "najgłębsze kondolencje", że pomyślałam "dobra, ja też dołączę do tych głupot". W odpowiedzi na te wszystkie zbędne i powtarzające się informacje: JADA I JA NIE ROZWODZIMY SIĘ. Obiecuję - jeśli kiedykolwiek zdecyduje się rozwieść z moją królową - sam wam o tym powiem - napisał.

Will Smith i Jada Pinkett SmithLee Roth / RothStock / PR Photos / Lee Roth / RothStock / PR Photos

Szymon i Magda Majewscy Szymon i Magda Majewscy KAPIF.pl

Szymon i Magda Majewscy - 23 lata

Szymon i Magda Majewscy są małżeństwem od 23 lat. W jednym z wywiadów komik przyznał, że żona jest całym jego życiem, czasami nawet aż za bardzo.

Jesteśmy małżeństwem już 22 lata. Nauczyliśmy się przez ten czas, że kiedy drugiej osobie na czymś zależy, lepiej to zrobić. Gdybyśmy twardo trwali przy swoim, byłoby to niemożliwe. Kiedy się poznaliśmy, żona wypełniała całe moje życie. Przez pięć lat praktycznie z nikim innym się nie widywałem, zaniedbałem relacje z kolegami. Takie poświęcenie też nie jest dobre - mówił w rozmowie z "Onetem".

Szymon i Magda MajewscyKAPIF.pl

John Travolta i Kelly Preston John Travolta i Kelly Preston PRPhotos.com / PRPhotos.com

John Travolta i Kelly Preston - 25 lat

John Travolta i Kelly Preston w tym roku będą obchodzić 25-lecie małżeństwa. W 2013 roku ich związek stanął na krawędzi rozpadu, para ogłosiła separację, ale finalnie wrócili do siebie.

John Travolta i Kelly PrestonGROULT/FEREY/SIPA / SIPA/EAST NEWS

Kevin Bacon i Kyra Sedgwick Kevin Bacon i Kyra Sedgwick Andrew Evans / PR Photos / Andrew Evans / PR Photos

Kevin Bacon i Kyra Sedgwick - 27 lat

Kevin Bacon i Kyra Sedgwick są małżeństwem od 27 lat. Ślub wzięli w 1988 roku i - jak się zdaje - każdy z tych dni dla Kevina Bacona był wyjątkowy. W niezwykle uroczy sposób dał temu wyraz w ostatnią rocznicę ślubu, gdy na Instagramie opublikował dawne wspólne zdjęcie.

Czy wspominałem już, że 1.404 tygodnie temu weszliśmy w związek małżeński?
Świętujemy 9.855 dni naszego ślubu - napisał przy innym.

Kevin Bacon i Kyra SedgwickScreen z Instagram.com/Kevin Bacon

Kevin Bacon i Kyra SedgwickScreen z Instagram.com/Kevin Bacon

Tom Hanks i Rita Wilson Tom Hanks i Rita Wilson Landmark / PR Photos / Landmark / PR Photos

Tom Hanks i Rita Wilson - 27 lat

Tom Hanks i Rita Wilson poznali się na planie film "Ochotnicy". Pamiętacie ten film? My też nie. Ślub wzięli w 1988 roku, i choć od tego czasu minęło już 27 lat, wcale nie uważają, żeby to był jakiś imponujący staż.

Większość naszych przyjaciół jest w małżeństwie dłużej od nas. Jeśli o to chodzi, to jesteśmy trochę jak młode szczenięta - mówił Tom Hanks w rozmowie z "Entertainment Weekly".

Tom Hanks i Rita WilsonEast News

Katarzyna i Cezary Żakowie Katarzyna i Cezary Żakowie KAPIF.pl

Cezary i Katarzyna Żakowie - 30 lat

Katarzyna i Cezary Żakowie są już małżeństwem od 30 lat. Szczęśliwym? Zapewne tak, choć nie omijały ich kryzysy.

Na początku byłam potworną zadziorą, potrafiłam nie odezwać się do męża przez miesiąc. Były i walizki pakowane i prawie powrót do mamy. Takie kryzysy są jednak po to, by wzmocniły związek. Bo jeśli się je przetrwa, pokona trudności, to potem kocha się mimo wszystko albo jeszcze bardziej - mówiła Katarzyna Żak w rozmowie z "Na żywo".

Cezary i Katarzyna ŻakowieKAPIF.pl

Goldie Hawn, Kurt Russell Goldie Hawn, Kurt Russell Fot. Jordan Strauss / Jordan Strauss/Invision/AP

Goldie Hawn i Kurt Russel - 32 lata

Goldie Hawn i Kurt Russel to jedna z najbardziej zgodnych i kochających się par w Hollywood. Choć są razem od 1983 roku, dotąd nie zdecydowali się na zawarcie małżeństwa.

Trwały związek nie musi oznaczać małżeństwa. Chodzi o zgodność i komunikację. I o to, żeby obie strony chciały nad tym pracować - tłumaczyła sekret długiego stażu Goldie Hawn w rozmowie z "Us Weekly".
Denzel Washington i Pauletta Pearson Denzel Washington i Pauletta Pearson Away! / PR Photos / Away! / PR Photos

Denzel Washington i Pauletta Pearson - 32 lata

Denzel Washington i Pauletta Pearson są małżeństwem od 1983 roku. Poznali się jednak wcześniej, bo w 1977 roku na planie filmu "Wilma". Sam ma świadomość, że show-biznes, który - jak pisał w Reddit AMA - "ma monopol na rozwód", ich długotrwały związek jest swego rodzaju "anomalią".

Myślę, że trzeba nad tym pracować. Nie poddawać się. Angażować się. Miesiąc miodowy nie trwa wiecznie, więc trzeba pracować. I mieć nadzieję, że ma się na tyle dobrych przyjaciół, że w razie czego pomogą.

Denzel Washington i Pauletta PearsonSplash News / Splash News/EAST NEWS

Robert i Monika Gawlińscy Robert i Monika Gawlińscy Kapif

Monika i Robert Gawlińscy - 32 lata

Ich małżeństwo nie należało do najspokojniejszych, jednak pomimo burzliwego, rockandrollowego życia, przetrwali różne przeciwności losu. Robert Gawliński poznał swoją przyszłą żonę Monikę w 1983 roku na koncercie zespołu Madame, którego ona była fanką. Ślub wzięli w 1987 roku.

Nie można mówić "nigdy", bo zawsze może się coś zdarzyć. I nie myślę tu o sobie. Zawsze coś się może wywalić... Nie, nam się nie może wywalić - dodaje po chwili. Ale kiedy ostatnio widzę w mediach, że co chwilę ktoś się rozstaje, to mnie to mrozi - mówiła Monika Gawlińska w wywiadzie dla RMF FM.
Grażyna i Adam Torbiccy Grażyna i Adam Torbiccy KAPIF.pl

Grażyna i Adam Torbiccy - 34 lata

Grażyna Torbicka to jedna z najpiękniejszych i sympatycznych polskich prezenterek. Od 1981 roku jest w szczęśliwym związku małżeńskim z Adamem Torbickim. On nie ma nic wspólnego z show-biznesem - jest cenionym kardiologiem, ale lubi towarzyszyć żonie podczas oficjalnych imprez, dzięki czemu oboje należą do najbardziej lubianych par w show-biznesie.

Grażyna i Adam TorbiccyKAPIF.pl

 

 

Meryl Streep i Don Gummer Meryl Streep i Don Gummer Jordan Strauss / Jordan Strauss/Invision/AP

Meryl Streep i Donald Gummer - 38 lat

Meryl Streep i Donald Gummer - para z fantastycznym stażem. W marcu 1978 roku Meryl Streep opłakiwała śmierć narzeczonego, który zmarł na raka. We wrześniu wyszła za mąż za Donalda Gummera.

Jesteśmy doskonale osobliwą parą. Don jest małomówny - a ja jestem osobą, której w domu nie zamykają się usta. Cierpliwie mnie słucha, a potem wraca do swoich zajęć. Kocha mnie taką, jaką jestem, gorliwie i aż do przesady, nawet w tym wieku - komplementowała małżonka Meryl Streep w rozmowie z "Indiana Express".

Meryl Streep i Donald Gummer w 1980 rokuEast News

Wojciech Karolak i Maria Czubaszek Wojciech Karolak i Maria Czubaszek KAPIF.pl

Maria Czubaszek i Wojciech Karolak - 38 lat

W przypadku Marii Czubaszek i Wojciecha Karolaka wspomniane w nagłówku 38 lat jest obarczone pewnym (niewielkim) marginesem błędu. Oboje bowiem przyznają, że sami nie pamiętają daty ślubu i nie obchodzą jego rocznic.

Spotkaliśmy się na przyjęciu u Andrzeja Dąbrowskiego, najpierw zwróciłem uwagę na nogi, potem ucieszyłem się, że jest piekielnie inteligentna - opowiadał Wojciech Karolak w rozmowie z "Newsweekiem".

Wojciech Karolak i Maria CzubaszekKAPIF.pl

Sean Connery i Micheline Roquebrune Sean Connery i Micheline Roquebrune Ron Asadorian / Splash News / %Ron Asadorian / Splash News/EAST NEWS

Sean Connery i Micheline Roquebrune - 40 lat

W filmach z Jamesem Bondem Sean Connery zmieniał kobiety jak rękawiczki. W życiu prywatnym jednej kobiecie jest wierny od 1975 roku. Wtedy jego żoną została Michelle Roquebrune. Tajemnica ich długiego i zgodnego pożycia? Dość nieoczekiwana. Sean Connery jest ogromnym miłośnikiem gry w golfa, co przyczyniło się do rozpadu jego poprzedniego małżeństwa, z Diane Cliento. Pierwsza żona kazała mu wybierać: ona albo golf. Wybrał... golfa. Nowa żona nie stawiała mu już nierozważnych pytań.

Czy mężczyzna może chcieć coś więcej, niż piękna żona, która nie tylko rozumie golfa, ale i zachęca do gry? - mówił w wywiadzie dla "San Francisco Gate".

Sean Connery i Micheline RoquebruneRENE MAESTRI (AP Photo/Rene Maestri)

Jerzy i Lidia Owsiakowie Jerzy i Lidia Owsiakowie KAPIF.pl

Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak - 40 lat

Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak są małżeństwem od prawie 40 lat, choć poznali się jeszcze w liceum.

Ty sobie rób, co chcesz, żeby tylko nie było kłopotów finansowych. Dla mnie to możesz nawet stawać na głowie - powiedziała mu w pierwszych latach małżeństwa.

Prawda, że blisko stąd do hasła "róbta, co chceta"?

Jerzy i Lidia OwsiakowieKAPIF.pl

Jack Fisk i Sissy Spacek Jack Fisk i Sissy Spacek Kerry Wayne / Photoshot/REPORTER

Sissy Spacek i Jack Fisk - 42 lata

Sissy Spacek Jack Fisk poznali się w 1973 roku na planie filmu "Badlands". Od tego czasu, poza tym że są małżeństwem, również często współpracują ze sobą - ona jako aktorka, on jako scenograf. Mają dwie córki - Schuyler i Madison - również aktorki.

Sissy i ja kochamy swoją pracę. Nasze córki widziały to od samego początku, jak szczęśliwi jesteśmy, pracując nad kolejnymi filmami. Czuliśmy zawsze, że nasze życie jest wspaniałe, byliśmy i jesteśmy podekscytowani. Teraz kolejnym powodem do satysfakcji i ekscytacji jest obserwowanie ich dokonań - mówił Jack Fisk w rozmowie z "Ale Kino +".Jack Fisk i Sissy SpacekREED SAXON (AP Photo/Reed Saxon)
Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz Akpa

Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz - 44 lata

Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz poznali się za sprawą Piotra Skrzyneckiego z krakowskiej "Piwnicy Pod Baranami". To on polecił Zachwatowicz - już wtedy cenioną artystkę - Wajdzie, kiedy ten w 1971 roku poszukiwał scenografa do "Biesów". Ta wywiązała się z zadania świetnie.

Stało się coś, z czym nie spotkaliśmy się nigdy wcześniej. Po spektaklu nastała kompletna cisza. Publiczność siedziała przez dłuższą chwilę oniemiała, dopiero potem przyszedł czas na huragan owacji. Sukces zbliżył do siebie Krystynę Zachwatowicz i Andrzeja Wajdę. Pobrali się - opowiadał Leszek Piskorz, aktor Starego Teatru.

Andrzej Wajda i Krystyna ZachwatowiczKAPIF.pl

Andrzej Wajda i Krystyna ZachwatowiczKAPIF.pl

Danny DeVito i Rhea Perlman Danny DeVito i Rhea Perlman Andrew Evans / PR Photos / Andrew Evans / PR Photos

Danny DeVito i Rhea Perlman - 44 lata

Danny DeVito i Rhea Perlman są ze sobą (z krótką przerwą) od 44 lat. Na krótko rozstali się w 2012 roku, ale już rok później wrócili do siebie. Media nawet żartowały wtedy z nazwiska aktora: DiVorce (rozwód).

Kochają się. Zawsze się kochali i zawsze będą - mówili wtedy znajomi małżeństwa.

I pomyśleć, że kiedy poznali się w 1971 roku, zamieszkali ze sobą zaledwie 2 tygodnie później.

Rhea Perlman i Danny DeVitoPr Photos

Jerzy i Barbara Stuhrowie Jerzy i Barbara Stuhrowie KAPIF.pl

Jerzy i Barbara Stuhrowie - 44 lata

Jerzy Stuhr poznał swoją żonę na studiach. Pobrali się w 1971 roku. Unikają wypowiedzi o życiu prywatnym. Częściej zaczęli opowiadać o sobie dopiero, gdy Jerzy Stuhr podjął zmagania z chorobą nowotworową.

Moją podporą była dla mnie moja żona, która natychmiast zdecydowała się "chorować" ze mną. Ja stanąłem do walki uzbrojony już w pomoc psychoonkologiczną - mówił Jerzy Stuhr w rozmowie "DD TVN".

Jerzy i Barbara StuhrowieKAPIF.pl

Witold i Krystyna Pyrkoszowie Witold i Krystyna Pyrkoszowie KAPIF.pl

Witold i Krystyna Pyrkoszowie - 51 lat

To absolutnie imponujący wynik w tym zestawieniu. Witold i Krystyna Pyrkoszowie są małżeństwem dokładnie od 28 lipca 1964 roku. Grający łagodnego Lucjana Mostowiak Pyrkosz ma jednak całkiem odmienny od niego charakter, co zresztą z żalem przyznaje jego żona.

Oglądam ten serial i myślę: "Jaki ten Lucjan dobry, jaki miły, jaki spokojny...". Szkoda, że Witek nie przypomina go w naszym codziennym życiu. Może kiedyś taki był. Teraz bardzo łatwo wpada w złość, irytuje się, ma pretensje. Na przykład o to, że nie powiedziałam mu o jakichś domowych sprawach - mówiła w rozmowie z pismem "Świat & Ludzie".

Witold i Krystyna PyrkoszowieKAPIF.pl

Więcej o: