Torebka Agaty Dudy za droga? Królowej jest warta O WIELE więcej. Ile na dodatki wydają kobiety polityki

Agata Duda ma torebkę włoskiej marki Ripani. Koszt? 285 euro, czyli ok. 1200 zł. Dla jednych to za dużo, inni uważają, że Pierwsza Dama nie powinna nosić "byle czego" i jak najbardziej może pozwolić sobie na takie cacka. A jakie torebki noszą inne "reprezentantki narodu"? Wygląda na to, że nie oszczędzają na dodatkach.
Królowa Elżbieta Królowa Elżbieta East News

Królowa Elżbieta

Królowa od lat jest wierna jednemu stylowi i tym samym firmom. Zazwyczaj wybiera torebki marki Launer - luksusowej brytyjskiej firmy. Ulubiona torebka monarchini to czarny, lakierowany model, wart 1550 funtów, czyli ok. 8800 zł. Ten fason nosi wdzięczną nazwę "Traviata", a każdy, kto go kupuje, otrzymuje w prezencie pasujące do torebki etui na kartę kredytową.

Księżna Kate Księżna Kate East News

Księżna Kate

Księżna Kate słynie z tego, że równie chętnie co ubrania od największych projektantów, nosi rzeczy dostępne dla "przeciętnych" Brytyjczyków. Jej ulubione torebki to małe, zgrabne kopertówki. Ta po prawej jest droższa - kosztuje 995 funtów (5600 zł), a zaprojektowana została przez Anyę Hindmarch. Drugie ulubione cacko księżnej ma bardziej przystępną cenę. Jego wartość to 259 funtów (1470 zł) i jest autorstwa tej samej projektantki. Księżna wszystkie swoje torebki wykorzystuje kilkukrotnie.

Michelle Obama Michelle Obama East News

Michelle Obama

Michelle Obama podczas oficjalnych wystąpień nigdy nie pojawia się z torebką, nawet małą. Za to na lotniskach, czy kiedy po prostu przemieszcza się z miejsca A do miejsca B, pokazuje swoją praktyczną stronę. Wybiera tzw. shopping bag - spore, pojemne torby. Jej ulubione modele pochodzą z firmy Banana Republic czy Longchamp (60 euro, czyli ok. 240 zł). Na cześć Michelle został za to nazwany model eleganckiej torebki Gucci, który kosztuje już więcej niż kilkadziesiąt euro.

Królowa Rania i Królowa Letizia Królowa Rania i Królowa Letizia East News

Rania, królowa Jordanii

Królowa Rania słynie z doskonałego i bardzo luksusowego stylu. W swojej garderobie ma ubrania od najlepszych projektantów, a jej kolekcja torebek robi wrażenie. Jest w niej wiele modeli YSL czy Fendi, z którymi zazwyczaj pokazuje się publicznie tylko raz. Jednym z wyjątków jest niebieska, niewielka torebka od Philipa Lima, którą królowa miała przy sobie już kilka razy. Koszt? 413 euro, czyli 1830 zł.

Królowa Letizia Królowa Letizia East News

Królowa Letizia

Królowa Hiszpanii również kocha modę, ale wybiera torebki w bardziej przystępnych cenach niż Rania. Lubi proste, klasyczne modele. Najczęściej (zwłaszcza "prywatnie") nosi czarną torbę od Hugo Bossa, którą zabiera na niemal wszystkie biznesowe spotkania. Wartość torebki to ok. 500 euro (2200 zł).

Agata Duda Agata Duda East News

Agata Duda

Polska Pierwsza Dama nie pokazuje się z torebkami drogich, zagranicznych marek. Wiadomo, że jest fanką Kazara. Jej ulubiona torebka kosztuje 1200 zł i została kupiona we włoskim sklepie Ripari. Droga? Ocenę pozostawiamy Wam.

Carla Bruni Carla Bruni East News

Carla Bruni

Carla Bruni była nie tylko Pierwszą Damą, ale też sławną modelką. Jej styl zawsze był (i nadal jest) bardzo luksusowy. Zarówno jej stroje, jak i dodatki, nie należały do dostępnych dla przeciętnego śmiertelnika. Wśród jej torebek nie brakowało modeli z najnowszych kolekcji Diora czy YSL, ale ulubioną marką pani Carli była najdroższa - Hermes. Fasony tej marki wybierała zarówno podczas oficjalnych wystąpień, jak i bardziej prywatnych wyjść. Duża "Victoria travel bag" jest warta ok. 10 tys. euro (ponad 40 tys. złotych), mała kopertówka wykonana z ekskluzywnej skóry jest warta 50 tys. euro, czyli ponad 200 tys. złotych.

Hilary Clinton Hilary Clinton East News

Hilary Clinton

Hilary jest jedną z niewielu kobiet-polityków, która podczas oficjalnych spotkań nie rozstaje się z torebką. Przykłada dużą wagę do swojego wyglądu i dodatków. Jej fanką torebek od Salvatore Ferragamo, a jej ulubiony model ma różowy kolor. Cena torebek? Waha się w zależności od rozmiaru, ale średni koszt to 2 tys. dolarów (7800 zł).

Więcej o:
Komentarze (29)
Torebka Agaty Dudy za droga? Królowej jest warta O WIELE więcej. Ile na dodatki wydają kobiety polityki
Zaloguj się
 • Gość: mariann

  Oceniono 4 razy 2

  Ceny wysokie, torby przeciętne.

 • Gość: matuniak2

  Oceniono 1 raz 1

  Nieważne droga, tania, brzydka, ładna - ale dlaczego "narodowa" pierwsza dama nie kupuje torebki od polskiego projektanta?

 • Gość: dyskootantka

  Oceniono 5 razy 1

  Z kim wy porównujecie żonę wydmuszki zwanego prezydentem? Nie te rejony w ogóle. Przy mężu to ta kobieta jest jeszcze kimś, przy brytyjskiej królowej to plebejuszka. Żona skompromitowanego polityka, który połaszczył się na jakieś grosze za delegację a potem ciemny lud zrobił go prezydentem. A on jest tylko dowodem, że prezydenta poważnego kraju nie powinien wybierać lud. Bo ludem łatwo manipulować, a skutki marne dla Polski.

 • Gość: gość

  Oceniono 5 razy 1

  Przegięliście boleśnie. Porównywać Dudową z rodzinami królewskimi, czy prawdziwymi prezydentowymi? Znaj proporcjum, mocium panie.

 • forfiter_jr

  Oceniono 7 razy 1

  Kogo wy porównujecie? I damę "cebulo - pisolandii" i światową elitę? To trochę jak porównanie Nysy do Maserati.
  BTW pani Duda powinna spieniężyć swój worek i przekazać kasę na wspaniały program 500+. Przed bankructwem Polski to nie obroni, ale zawsze coś.

 • Gość: Olivia Jean

  0

  Ze co???? Cena torebek Longchamp to 60 euro??? Hahaha, chyba z H&M wam sie pomylilo, albo zero wam gdzies wcielo, bo ceny torebek Lonchampa oscyluja wypisz wymaluj wokol 600 euro.

 • Gość: anik

  0

  łoł!za 200 pare euro to nie byle co!hahaha

 • Gość: lui

  Oceniono 4 razy 0

  Naprawdę..? Do błękitnej, lekkiej sukienki i chusty w pastelowe kwiaty, ten ciężki, czarny torbiszon i jeszcze czarne szpile..? Litości... Ciocia Halinka na weselu w remizie, a nie żadna Pierwsza Dama.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX