Film "Cztery wesela i pogrzeb" ma już 21 lat! Andie MacDowell wygląda dziś rewelacyjnie, a Hugh Grant? Jesteśmy zaskoczeni

Ani się obejrzeliśmy, a minęło ponad dwie dekady, odkąd w 1994 roku cieszyła nas komedia "Cztery wesela i pogrzeb". Jesteśmy pod wrażeniem urody Andie MacDowell, która wygląda, jakby miała specjalny układ z Czasem. A inni bohaterowie kultowej komedii? Zobaczcie, jak wyglądają teraz.
Andie MacDowell w filmie i we wrześniu 2015 roku Andie MacDowell w filmie i we wrześniu 2015 roku Materiały prasowe/ East News

Andie MacDowell w filmie i we wrześniu 2015 roku

Andie MacDowell (filmowa Carrie) w jakiś sposób nauczyła się omijać pułapki zastawione przez Czas i obecnie wygląda niemal tak samo, jak w czasie kręcenia filmu "Cztery wesela i pogrzeb" w 1994 roku, czyli rewelacyjnie.

Jest ponadczasową pięknością, która błyszczy na srebrnym ekranie od ponad dwóch dekad - pisał o niej ostatnio "Daily Mail".

Aktorka rzadko ostatnio występuję w filmach - ostatni raz pojawiły się w małej roli w obrazie "Magic Mike XXL", w którym zagrała obdarzoną dziką naturą Nancy, która zwraca uwagę 38-letniego striptizera (w tej roli Joe Manganiello). Ona sama zapowiedziała, że pod żadnych pozorem nie chciałaby być traktowana jako "kuguarzyca" (z ang. cougar - "puma").

Uważam, że to jest obraźliwe. Uważa się, że mężczyźni, gdy się starzeją, stają się bardziej atrakcyjni i dlatego mogą mieć młodsze kobiety, ale w rzeczywistości to wcale nie jest oczywiste. To po prostu kolejny sposób na odebranie pewności siebie kobietom - mówiła w People.com.

57-letnia Andie MacDowell, po dwóch rozwodach, jest aktualnie singielką. Mówi płynnie po francusku i jest pierwszą aktorką w USA, która dokonała rzadkiego wyczynu. "Cztery wesela i pogrzeb" z jej udziałem w kwietniu 1994 roku zajęły pierwsze miejsce w zestawieniu box-office. Dwa tygodnie później film został zdeklasowany przez "Wystrzałowe dziewczyny"... również z jej udziałem.

Photo ?? 2015 NPA/The Grosby Group  Chairs For Charity Benefiting Homeless Youth Services at the Los Angeles LGBT Center held at The Washbow in Culver City, California on 9/24/15  In this photo:Andie MacDowellEast News

Hugh Grant w filmie i w sierpniu 2015 roku Hugh Grant w filmie i w sierpniu 2015 roku Materiały prasowe/ Bulls

Hugh Grant w filmie i w sierpniu 2015 roku

Hugh Grant (filmowy Charles), wieczny chłopiec, który przez długi czas odmawiał wejścia w dorosłość. Nigdy się nie ożenił, ale ma trójkę dzieci. Córkę i syna z chińską aktorką Tinglan Hond i syna ze szwedzką producentką telewizyjną, Anną Aberstein.

Minęły dwie dekady i Hugh Grant wreszcie dorósł, przynajmniej wizualnie. Niestety, czas nie był dla niego równie łaskawy, co dla Andy MacDowell.


Ze względu na specyficzną urodę nieco łobuzerskiego amanta przypadł mu los aktora komedii romantycznych, któremu się pokornie poddał. Zagrał między innymi w "Notting Hill" i "To właśnie miłość". Ma nosa do interesów: obraz Elizabeth Taylor, namalowany przez Andy'ego Warhola kupił za 4 miliony dolarów, a 6 lat później sprzedał za 23,5 miliona euro.

A my i tak najlepiej zapamiętamy go tyleż z kultowego "Cztery wesela i pogrzeb", co z niechlubnej przygody z prostytutką, kiedy to policja oboje przyłapała w zaparkowanym na poboczu samochodzie w Los Angeles. Cóż, Hugh Grant zna wartość życia i umie z niego korzystać.

Hugh Grant attends New York Premiere of Bulls

Kristin Scott Thomas w filmie i w marcu 2015 roku Kristin Scott Thomas w filmie i w marcu 2015 roku Materiały prasowe/ Bulls

Kristin Scott Thomas w filmie i w marcu 205 roku

Pod koniec lat 90. Kristin Scott Thomas (filmowa Fiona) była jedna z największych gwiazd Hollywood. Po "Czterech weselach i pogrzebie" przyszedł czas na "Mission Imposible" i "Angielskiego pacjenta" (nominacja do Oscara), które to filmy ugruntowały jej sławę.

I pomyśleć, że mogła nie otrzymać roli Fiony, ponieważ mieszkała w Paryżu, a producenci nie chcieli jej finansować podróży do Londynu, gdzie odbywały się przesłuchania!

Teraz Kristin Scott Thomas ma 53 lata i wciąż mieszka w Paryżu. Rozwiodła się z mężem, z którym ma trójkę dzieci. Z rzadka udziela się aktorsko i starannie dobiera role.

Po tym wszystkim zostałyśmy zaszufladkowane. Od tamtej pory unikam grania depresyjnych postaci - przyznała w jednym z wywiadów.

"The Telegraph" nazwał ją jedną z najbardziej szanowanych aktorek swojego pokolenia.

Kristin Scott Thomas w marcu 2015 rokuBulls

James Fleet w filmie i w 2011 roku James Fleet w filmie i w 2011 roku Materiały prasowe/ Bulls

James Fleet w filmie i w 2011 roku

James Fleet (filmowy Tom) to dzisiaj 61-letni dżentelmen. Zanim został aktorem, studiował inżynierię na uniwersytecie. Kariery w branży technologicznej jednak nie zrobił, co prawda w aktorskiej również nie. Z rzadka grywa, w jednym, dwóch filmach rocznie. Żonaty, ma jednego syna. Aktor, niestety, trochę zapomniany. Trudno nawet o jego aktualne zdjęcia.

James Fleet w 2011 rokuBulls

Simon Callow w kwietniu 2014 roku Simon Callow w kwietniu 2014 roku Materiały prasowe/ Bulls

Simon Callow w filmie i w kwietniu 2014 roku

Simon Callow (filmowy Gareth) wywodzi się z teatru i prawdę mówiąc, wciąż więcej ma wspólnego z teatrem, niż z kinem.

W artykule napisanym dla pisma "The Guardian" wspomina scenę łóżkową między graną przez siebie w "Czterech weselach..." postacią Garetha oraz jego partnera Matthewa. Została wycięta z filmu.

Mieli [producenci - red.] do tego prawo: zanim to zobaczyli, widzowie obu z nich poznali i pokochali oddzielnie - napisał.

Obecnie Simon Callow ma 64 lata.

Simon Callow attends the Dirty Rotten Scoundrels - Press Night, at The Savoy Theatre in London. 2nd April 2014.fot. Photoshot/REPORTERJAMES WARREN/ East News

John Hannah w filmie i we wrześniu 2015 roku John Hannah w filmie i we wrześniu 2015 roku Materiały prasowe/ Bulls

John Hannah w filmie i we wrześniu 2015 roku

Dla Johna Hannaha (filmowego Matthewa) rola w "Czterech weselach..." stała się przepustką do kariery. Jego interpretacja "Funeral Blues" uczyniła go gwiazdą niemal z dnia na dzień. Potem wystąpił jeszcze między innymi w serii "Mumia" i w "Spartakusie". Niekiedy ciągnie go do teatru, choć nie lubi porównywać występów teatralnych z kinowymi.

Możesz mieć świetny scenariusz, wspaniałe miejsce, wspaniałych aktorów, świetną gażę i mimo to mieć złe doświadczenia. Ale też możesz nie mieć forsy i wątpliwej jakości scenariusz i mimo to uznać to za ważny moment w twoim życiu - mówił podczas festiwalu teatralnego w Edynburgu.

John Hanna od 19 lat jest żonaty z Joanną Roth, mają dwójkę dzieci: 11-letnie bliźnięta Astrid i Gabriela.

London.UK. John Hannah  attends UKTV Live 2015 Arrivals at New Phillips Gallery in London.  8th September 2015.  Ref:LMK12-58216JADA-080915 J.Adams/Landmark Media  WWW.LMKMEDIA.COM.Bulls

Charlotte Coleman w filmie Charlotte Coleman w filmie "cztery wesela i pogrzeb" i we "Wspaniałych ludziach" z 1999 roku Materiały prasowe

Charlotte Coleman w filmie i we 'Wspaniałych ludziach' z 1999 roku

Charlotte Coleman (filmowa Scarlett) już jako dziecko była gwiazdą w serialach telewizyjnych BBC. Była zbuntowaną i trochę chyba rozpieszczoną przez życie nastolatką. Zapłaciła z własnej kieszeni słone czesne w prywatnej szkole, a potem nie chodziła na zajęcia, bo nie było takiego wymogu. Po latach przyznała, że było to bardzo głupie.

Lubiła imprezować, paliła i piła, a raz, w przypływie spontanicznej energii, zrobiła sobie na pośladku tatuaż.

W 1987 roku jej chłopak zginął w wypadku rowerowym. Coleman przypłaciła to ciężką depresją. Jak sama wspominała, "jej życie się rozpadło".

W "Czterech weselach..." zagrała Scarlett, szaloną, ekscentryczną współlokatorkę głównego bohatera, a rola przyniosła jej nominację do nagrody BAFTA.

To nie był dobry film, a i ona nie wystąpiła tam w swojej najlepszej roli, ale nawet tam pokazała, że ma potencjał - ocenił "World Socialist Web Site" po śmierci aktorki.

Charlotte Coleman zmarła 14 listopada 2001 roku w wyniku napadu duszności spowodowanego atakiem astmy oskrzelowej. Inhalator, który mógłby jej uratować życie, znaleziono w drugim pokoju.

David Bower w filmie i w 2014 roku David Bower w filmie i w 2014 roku Materiały prasowe/ Facebook.com/ David Bower

David Bower w filmie i w 2014 roku

David Bower (filmowy David), niesłyszący aktor, jest właściwie znany wyłącznie z roli w omawianym tu filmie. Śmiało można powiedzieć, że była to rola jego życia. W 2011 roku zagrał jeszcze w filmie "Little Voices" i... tyle. Był jeszcze drobny epizod w "Lekarzach", gdzie zagrał osobę głuchoniemą.

Zobaczcie przejmujący zwiastun filmu "Little Voices", którego bohater również jest głuchoniemy.

Rowan Atkinson w filmie we wrześniu 2015 roku Rowan Atkinson w filmie we wrześniu 2015 roku Materiały prasowe/ Bulls

Rowan Atkinson w filmie i we wrześniu 2015 roku

Tego dżentelmena nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest bardziej popularny od niemal wszystkich bohaterów "Czterech pogrzebów..." razem wziętych. Rowan Atkinson, czyli filmowy Ojciec Gerald, czyli Jaś Fasola. Popularny komik ma już 60 lat, ale nie wydaje się, żeby miał ochotę rozstać się z młodością. Owszem, rozstał się w 2014 roku z żoną (po 23 latach małżeństwa), ale i tak nie jest sam, bo ma nową partnerkę, Louise Ford, 32-letnią aktorkę.

Wyciągnąć go na zwierzenia dotyczące życia prywatnego jest praktycznie niemożliwe. W jednym z wywiadów, którego udzielił na krótko przed poznaniem Louise (w 2013 roku, zatem rok przed zakończeniem małżeństwa), powiedział z właściwym sobie poczuciem humoru:

Jest tylko jedna rzecz ważniejsza od milczenia na temat swojego życia prywatnego - i nie jest to bynajmniej mówienie o tym, dlaczego milczysz na temat swojego życia prywatnego - czytamy w "Daily Mail".

?National News and Pictures Date: 04.09.15 PH: National News and Pictures Pictured: Mr Bean Caption: Mr Bean celebrated his 25th anniversary today with a cake outside Buckingham Palace, Central London. Mr Bean who is played by comedy actor, Rowan Atkinson, arrived on top of his famous green mini with his teddy in hand.Bulls