Andie MacDowell

Andie MacDowell

Andie MacDowell jest amerykańską aktorką. Karierę zaczynała jako modelka, występując w kampaniach wielu znanych marek, na przykład Calvin Klein. Na ekranie zadebiutowała w 1984 roku w filmie „Greystoke: Legenda Tarzana, władcy małp”. Aktorka miała dwóch mężów, z pierwszym z nich ma trójkę dzieci.

Imię i nazwisko: Rosalie Anderson MacDowell
Data urodzenia: 21 kwietnia 1958
Miejsce urodzenia: Gaffney, Południowa Karolina, USA
Zawód: aktorka, modelka
Instagram: @andiemacdowell
Facebook: facebook.com/therealandiemacdowell

Andie MacDowell – kariera

Andie MacDowell zaczęła karierę na początku lat 80. ubiegłego wieku. Zanim zajęła się aktorstwem była jedną z lepiej opłacanych modelek w USA. Pojawiała się w magazynie Vouge oraz licznych kampaniach reklamowych, takich marek jak Yves Saint Laurent, Calvin Klein, Vassarette, Armani i Bill Blass. Od 1986 roku MacDowell jest twarzą marki kosmetycznej L’Oréal. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1984 roku w filmie „Greystoke: Legenda Tarzana, władcy małp”. Niedługo później aktorka zdobyła dużą popularność. W 1989 roku zagrała w filmie niezależnym „Seks, kłamstwa i kasety wideo”. Za rolę w tym filmie otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki przyznawaną przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Los Angeles. Później wystąpiła jeszcze w wielu filmach między innymi: „Gracz”, „Dzień świstaka”, „Cztery wesela i pogrzeb”, „Rodzinka z piekła rodem”, „Koniec przemocy”, „Salon piękności”, „Krowy na wypasie” i „Rockefeller Plaza 30”.

Andie MacDowell – życie prywatne

Pierwszym mężem Andie MacDowell był model Paul Qualley. Para poznała się podczas wspólnego pozowania w reklamach firmy Gap. MacDowell i Qualley wzięli ślub w 1986 roku. Para ma trójkę dzieci: syna Justina i dwie córki Rainey i Sarah Margaret. Córki poszły w ślady matki, starsza Rainey jest modelką, natomiast młodsza Sarah Margaret została aktorką. Para rozwiodła się w 1999 roku po 13 latach małżeństwa. W 2001 roku Andie MacDowell ponownie wyszła za mąż. Jej mężem został biznesmen Rhet Hartzog. MacDowell i Hartzog wzięli rozwód w 2004 roku.

andie macdowell

Więcej o:

andie macdowell