Franciszek Przybylski, czyli pierwszy Łukasz Mostowiak z "M jak Miłość" WYDOROŚLAŁ. I jest bardzo przystojny

Choć w sierpniu skończył dopiero 22 lata, aktorskich doświadczeń Franciszkowi Przybylskiemu nie brakuje. Jako mały chłopiec trafił do "M jak Miłość", a jego ekranową matką była Dominika Ostałowska. Dziś razem pracują teatrze, czasem przy sztukach reżyserowanych przez mamę, Agnieszkę Glińską. W tej rodzinie znanych postaci z polskiego show biznesu nie brakuje.
Franciszek Przybylski w roki 2000 i 2014 Franciszek Przybylski w roki 2000 i 2014 AKPA/Niemiec / Screen z Facebook.com/Franciszek.Przybylski

Już nie Franek, tylko Franciszek

Gdy Franek Przybylski miał 7 lat, został Łukaszem Mostowiakiem w nowym serialu Telewizji Polskiej, "M jak Miłość". Występował od pierwszego odcinka przez 6 kolejnych lat. Potem była przerwa na naukę, choć nie zerwał z aktorstwem. Nastoletni Franek zagrał Michała w słynnych "Galeriankach", ostatnio była mała rólka w "Chłopak (nie)potrzebny od zaraz". Po drodze były etiudy szkolne, a nawet występ z tatą.

Franciszek Przybylski jest bowiem członkiem klanu aktorskiego, o którym próżno szukać plotek w tabloidach czy kolorowych magazynach. Klan Przybylskich pilnie strzeże swojej prywatności.

Wiadomo jednak, że tata Franciszka, aktor Filip Przybylski ma brata - aktora i piosenkarza - Marcina Przybylskiego. Ojcem braci jest słynny polski radiowiec i konferansjer, Wacław Przybylski. Dostępne w internecie źródła wskazują, że ich mamą jest piosenkarka Ewa Śnieżanka.

Z kolei mama Franciszka, wspomniana Agnieszka Glińska, znalazła nowe życie u boku aktorka Krzysztofa Stelmaszyka.

Krzysztof Stelmaszyk, z Franciszkiem Przybylskim i Agnieszką GlińskąKAPIF

Franciszek PrzybylskiScreen z Instagram.com/fransiscop/

Franciszek Przybylski Franciszek Przybylski AKPA/Screen z Facebook.com/Franciszek.Przybylski

Dorastający aktor

Postać, w którą wcielił się mały Franek, czyli Łukasz Mostowiak, był synem Marty i Norberta Wojciechowskiego. Zagrali ich doświadczeni aktorzy, Dominika Ostałowska i przedwcześnie zmarły Mariusz Sabiniewicz.

Dominika Ostałowska, Mariusz Sabiniewicz i Franciszek PrzybylskiAKPA

Przybylski pozostał w obsadzie do 2006 roku. W kolejnych latach rolę Franka należała już do innego młodego aktora, Adriana Żuchewicza.

Aktorstwo było równie ważne, co nauka w Liceum Społecznym im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie. Imię patrona zobowiązuje - szkoła przygotowywała młodych aktorów do pracy w teatrze. Pierwsze z nim spotkanie Franek miał w wieku 9 lat, gdy zagrał w spektaklu telewizyjnym "Złodziejki chleba". Kolejna ważna rola to angaż do "Galerianek" w 2009 roku.

Oto zdjęcie z premiery filmu. Franek z "galeriankami".

Rosłaniec Katarzyna, Franciszek Przybylski, Anna Karczmarczykkapif

Franek Przybylski w 2013 roku Franek Przybylski w 2013 roku Screen z Facebook.com/franek.przybylski

Student - filmowiec

Kolejnym logicznym krokiem dla dorastającego aktora były studia w Warszawskiej Szkole Filmowej. Nauka tam przygotowuje nie tylko do gry przed kamerą, ale i sprawnego montażu, pisania scenariuszy czy reżyserowania. Poniżej przykład krótkiego filmu z 2013 roku, przy którym pracował z kolegami.

Swoje umiejętności mógł sprawdzić w poważnym projekcie.

Jako upieczeni maturzyści syn z kolegą Kubą Józefowiczem odpowiadali za techniczną stronę reklam PLL LOT "Zmiany na lepsze" z sierpnia 2013 roku - pochwalił się tata na swojej stronie internetowej.

Franciszek Przybylski Franciszek Przybylski Screen z Facebook.com/franek.przybylski

Własne produkcje

Swoimi pierwszymi dokonaniami filmowymi Franciszek Przybylski chwali się w internecie. Na serwisie Vimeo umieścił krótki film "Rozmowa".

Pierwszoroczna etiuda na zaliczenie z przedmiotu film współczesny w Warszawskiej Szkole Filmowej - podpisał.

Z opisu wynika, że Przybylski odpowiadał za montaż, scenariusz i reżyserię.

Ze wspomnianym już Jakubem Józefowiczem miał okazję pracować przy mniej poważnych projektach, niż reklamy narodowego polskiego przewoźnika. Na koncie Youtube Kuby znalazło się kilka filmów spod ręki duetu, w tym "Marzenia Franka". Tu 17-letni Franciszek Przybylski popisuje się zdolnościami piłkarskimi.

Inna warta uwagi kolaboracja, to krótki film nakręcony dwa lata po "Marzeniach Franka" i zagrany wspólnie z tatą, Filipem Przybylskim. Wygląda na to, jakby panowie jechali gdzieś razem pociągiem i umilili sobie czas bawiąc się kamerą. Tak powstał "Krótki film o zasypianiu".

Marcin Przybylski, Filip Przybylski, Agnieszka Glińska Marcin Przybylski, Filip Przybylski, Agnieszka Glińska WBF/Podles/ mat. prasowe Filip Przybylski/Agencja Gazeta/Maciej Zienkiewicz

Wujek, tata i mama

Franek Przybylski to syn Filipa Przybylskiego z reżyserką teatralną Agnieszką Glińską. Bratem Filipa i wujkiem Franka jest Marcin Przybylski. Jest piosenkarzem i dobrze wykształconym w zawodzie aktorem (jego tytuł naukowy to doktor habilitowany sztuk teatralnych). Niedawno można go było oglądać w "Twoja Twarz brzmi znajomo". Wcielił się w postać Jerzego Połomskiego.

Tata Franka, Filip Przybylski, to znany polski lektor, autor tekstów i aktor dubbingowy (Edek Debeściak z kreskówki). Idąc w ślady brata próbował także sił jako piosenkarz. W latach 90. współpracował z Polsatem i HBO, ale najbardziej kojarzony jest jednak z pracy przy reklamach.

To głos Czerwonego w reklamach m&m's oraz głos świstaka w reklamach czekolady Milka. Jest też "przystojnym" facetem z reklamy Avans.

Mamą Franka jest pani Agnieszka Glińska, utytułowana reżyserka teatralna i aktorka. Od niedawna jest dyrektorką warszawskiego Teatru Studio. Serwis Culture.pl napisał o niej, że postawiła na ambitny i oparty na wielkiej literaturze teatr psychologiczny. Nie znaczy to jednak, że nie otwiera się na dzieci. Jako mama dwójki dzieci chce też zadbać o młodszego widza. Dobrze tłumaczy to w wideo poniżej.

Wacław Przybylski w 1996 roku Wacław Przybylski w 1996 roku Screen z Youtube.com

Dziadek radiowiec

Dziadkiem Filipa Przybylskiego był Wacław Przybylski, lektor ze słynnej audycji "Muzyka i aktualności" w Polskim Radiu. Zmarły w 2004 roku, Przybylski był laureatem Diamentowego Mikrofonu. Najwyższe odznaczenie nadano mu jako dla jednego z najwybitniejszych dziennikarzy w powojennej historii Polskiego Radia. Żołnierz AK i uczestnik Powstania Warszawskiego nie był pozbawiony poczucia humoru. W internecie znaleźć można niezwykłe nagranie sprzed 19 lat, pokazujące występ pana Wacława w programie telewizyjnym syna.

Krzysztof Stelmaszyk z Agnieszką Glińską i córką Krzysztof Stelmaszyk z Agnieszką Glińską i córką KAPIF

Ojczym i siostra

Po rozstaniu z ojcem Franka, pani Agnieszka Glińska związała się z aktorem Krzysztofem Stelmaszykiem i ma z nim 12-letnią córkę Janinę. Stelmaszyk ma dwóch dorosłych synów z poprzedniego związku, 31-letniego Jonasza i 29-letniego Janka.

Znany jest zarówno z ról na małym ("39 i pół") jak i na dużym ekranie ("Testosteron"). Podobnie jak jego nowa partnerka skończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Popularność przyniosły mu serialowe role prezesa radia "Romans" czy Pawła Dunina z serialu "Samo Życie".

Bardzo ważną osobą w życiu Franciszka jest młodsza przyrodnia siostra. Jak widać po zdjęciach z jego konta na Instagramie, nastolatka włącza się aktywnie w życie starszego brata - filmowca.

Franciszek Przybylski z siostrąScreen z Instagram.com/fransiscop/

Janina Stelmaszyk, siostra Franciszka PrzybylskiegoScreen z Instagram.com/fransiscop/

Więcej o: