Agata Duda wychodzi od fryzjera. Takich zdjęć nowa Pierwsza Dama jeszcze nie miała

Agata Duda już w czasie kampanii wyborczej budziła spore zainteresowanie mediów. Wówczas fotografowano ją przede wszystkim u boku męża podczas oficjalnych uroczystości. Teraz możemy zobaczyć ją w bardziej prywatnej sytuacji.
Agata Duda Agata Duda Plotek Exclusive

Agata Duda u fryzjera

Agata Duda podczas kampanii prezydenta Andrzej Dudy dała się poznać jako kobieta przywiązująca sporą wagę do swojego stylu i wizerunku. Paparazzi spotkali nową Pierwszą Damę podczas wizyty w salonie fryzjerskim. Nawet w tak, wydawać by się mogło, codziennej sytuacji, nie zrezygnowała z elegancji.
Agata Duda Agata Duda Plotek Excusive

Agata Duda u fryzjera

Pierwsza Dama na wizytę u fryzjera założyła granatową sukienkę, do której dobrała torebkę i szpilki w tym samym kolorze. Za odstępstwo od klasyki można uznać marynarkę w odważnym, turkusowym kolorze.

Agata Duda Agata Duda Plotek Exclusive

Agata Duda u fryzjera

Styl Agaty Dudy często porównuje się do Claire Underwoood - pierwszej damy z serialu "House of Cards". Dorota Wróblewska, producentka pokazów mody i wykładowca kodu ubioru komentowała sprawę na swoim Facebooku:

Bohaterka serialu "House of Cards", stała się wzorem do naśladowania dla wielu kobiet na świecie, które chcą awansować w biznesie. Kostiumy autorstwa Johanny Argan są dopracowane w najmniejszych szczegółach. Odnoszę wrażenie, że jej stylizacje są inspiracją dla stylistów, którzy pracują nad wizerunkiem Pani Prezydentowej. Czy dobrze? Trudno jest nam zauważyć rzeczy naj-bar-dziej oczywiste i wziąć przykład. Nie bójmy się takich rozwiązań, bo nie warto wywarzać otwartych drzwi. Inspiracja nie jest niczym złym. Wręcz przeciwnie!

Andrzej Duda i Agata Duda, Kevin Spacey i Robin WrightAG/Netfix

Agata Duda Agata Duda Plotek Exclusive

Agata Duda u fryzjera

Pozytywnie o stylu Pierwszej Damy wypowiadał się też Piotr Tymochowicz, specjalista od wizerunku, z którego wiedzy korzystali między innymi Andrzej Lepper i Janusz Palikot.

To wizerunek, który nie pozwala być niezauważoną, dzięki niemu można szybko i sprawnie wyjść z cienia. Mam wrażenie, że ten wizerunek jest budowany na zasadzie kontrastu z poprzednią damą, która cokolwiek by nie robiła, pozostawała w cieniu. Tu mamy bardzo sprawną kreację, która służy zwiększeniu rozpoznawalności w danej roli - powiedział w rozmowie z Plotek.pl. - Na początku nie ma też znaczenia, czy wizerunek będzie white czy black, dobry czy kontrowersyjny, ponieważ najpierw trzeba budować rozpoznawalność, a budowanie jej na kojarzeniu z serialem działa na ludzi najszybciej i jest tu bardzo sensowne.
Agata Duda Agata Duda Plotek Exclusive

Agata Duda u fryzjera

Blogerka modowa Macademian Girl o stylu Pierwszej Damy wypowiadała się nieco mniej pochlebnie. Do gustu nie przypadł jej strój, który zaprezentowała podczas uroczystości zaprzysiężenia męża. Blogerka sugerowała, że Agata Duda powinna odważniej sięgać po kolor w swoich stylizacjach. Wygląda na to, że Pierwsza Dama dostosowała się do tej rady.

Przygnębiający czarny kolor żakietu, miały prawdopodobnie rozweselić kremowe plisy ozdabiające jego poły. Zamiast tego niefortunnie sprawiły, że zestaw przywodzi na myśl strój francuskiej pokojówki. Nie sądzą by o taki wydźwięk chodziło. Obu paniom (Agacie i Kindze), życzę żeby w przyszłości już nie zapominały o używaniu koloru w swoich stylizacjach. Dzięki temu będą wyglądały elegancko i zdecydowanie bardziej przyjaźnie. W ten sposób znacznie lepiej zjednają sobie publikę i podkreślą niewątpliwe atuty - powiedziała w rozmowie z Plotek.pl blogerka.
Agata Duda Agata Duda Plotek Exclusive

Agata Duda u fryzjera

Na turkusowym żakiecie "szaleństwa" wizerunkowe Pierwszej Damy się skończyły. Wygląda na to, że w salonie fryzjerskim Agata Duda nie zdecydowała się na rewolucyjne zmiany.