Kevin Aiston jest ochroniarzem, Conrado Moreno konferansjerem, a Steffen Möller... Co robią dziś gwiazdy "Europa da się lubić"

Przekonywali Polaków, że Unia Europejska nie jest taka straszna i razem będzie raźniej. Od 2003 do 2008 roku grono żyjących w Polsce obcokrajowców gościło w programie Moniki Zamachowskiej i bawiło w sobotnie wieczory widzów TVP2. A co dzieje się z nimi dzisiaj?
Conrado Moreno Conrado Moreno AG/KAPIF

Conrado Moreno

Przygodę z "Europa da się lubić" zaczął na studiach. Urodzony w Madrycie, polski po kądzieli, a hiszpański po mieczu młody, atrakcyjny Hiszpan szybko stał się ulubieńcem widzów. Związany z programem do ostatniego odcinka, wyrobił sobie markę jako konferansjer i promotor wszystkiego, co hiszpańskie. Prowadząc ferrari na zawodach Rage Race zmył z siebie fatalne wrażenie po wjechaniu skuterem w widownię w studiu telewizyjnym. W koszulce z Wałęsą zbierał pieniądze na hospicjum w Gdańsku, uczył występowania przed kamerą studentów UKSW i młodzież z łódzkich świetlic środowiskowych.

18.07.2014 Lodz . Conrado Moreno Swietlica Srodowiskowa Gdanska 150 bral udzial w projekcie filmowym Fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta MARCIN WOJCIECHOWSKI

Dużo tańczył - z młodzieżą w Łodzi, w TVN-owskim "Tańcu z Gwiazdami" oraz w show "Gwiazdy tańczą na lodzie". Prowadził imprezy targowe, eventy w centrach handlowych, a nawet losowania totolotka. Niedawno zachęcał fanów do windsurfingu na Fuertaventurze. O Hiszpanii chętnie opowiada w telewizji śniadaniowej, a od niedawna w cyklicznym programie "Piękniejsza Polska w Unii Europejskiej". W 2011 roku Conrado został ojcem. Jego syn ma na imię Gabriel, żona - Katarzyna. Lekarka z Konina wyszła za niego rok wcześniej.

Conrado Moreno

Conrado MorenoScreen z Facebook.com

Kevin Aiston Kevin Aiston KAPIF

Kevin Aiston

Kevin Aiston to drugi, po Waldemarze Pawlaku, najbardziej znany strażak w Polsce. Nie przeszkadza w tym, że jest Brytyjczykiem. Należy do Stowarzyszenia Komendantów i Dowódców w Waszyngtonie. Był Ambasadorem Kompanii Przeciwpożarowej Ogólnokrajowej w Wielkiej Brytanii. Od 2009 roku prowadzi przeciwpożarowe rozmowy prewencyjne z dziećmi w przedszkolach w całej Polsce. Swoją wiedzę wykorzystuje praktycznie ochraniając imprezy masowe. Nie znaczy to, że zerwał z telewizją. Przez rok występował w programie "Ziarno" na TVP1. Na antenie telewizji TVR miał autorski program "Strażak z OSP". Z dumą promuje Wielką Brytanię na imprezach masowych. Współpracując z Brytyjsko-Polską Izbą Handlową promował żywność z Wysp. Ma pięć córek.

Kevin AistonKapif

Steffen Moller Steffen Moller Niemiec/AKPA/mat. promocyjne

Steffen Möller

Aktor, dziennikarz, kabareciarz i najbardziej znany Niemiec w Polsce. Steffen Möller miłość do swojej drugiej ojczyzny opowiada w licznych książkach, audiobookach i programach telewizyjnych. Za zasługi dla Rzeczpospolitej otrzymał od szefa MSZ Odznakę Honorową "Bene Merito". Zaskoczony upadkiem miasta Wuppertal zrezygnował z gry w serialu "M jak Miłość" i zajął się doradzaniem Niemcom pragnącym przeprowadzić się nad Wisłę. Mówi, że mieszka w Warlinie - stale kursuje pociągiem między stolicami. Z "Europa da się lubić" był związany do ostatniego odcinka, "Europa bye, bye". Dorabia jako konferansjer, reklamował też znane golarki. Ostatnio napisał przewodnik po Warszawie dla Niemców.

28.03.2015 Warszawa. Stefan Moeller ze soja nowa ksiazka Viva Warszawa , w tle kosciol przy ulicy Nowolipie . Fot . Kuba Atys / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: varsaviana przewodnik /FR/ ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOWA Strony Lokalne WarszawaKUBA ATYS

Steffen Möller napisał przewodnik po Warszawie pt. Viva Warszawa - Polska dla zaawansowanych

 

Elizabeth Duda Elizabeth Duda KAPIF/Eastnews

Elizabeth Duda

Gdy w 2008 roku "Europa da się lubić" schodziła z anteny, urodzona we Francji Elizabeth Duda trafiła na okładkę polskiego "Playboya". Z telewizji publicznej przeszła do TVN i z Olivierem Janiakiem poprowadziła wakacyjny program "Projekt plaża", a w serialu "Niania" zagrała modelkę. Tańczyła w "Tańcu z Gwiazdami", miała swój program w TVN Warszawa i napisała kilka książek. Podkładała głos w filmach animowanych (np. "Auta 2"). Zagrała też w filmie o ucieczce żydowskiego dziecka z warszawskiego getta. Niedawno Duda dołączyła do starych znajomych. W cyklu "Piękniejsza Polska w Unii Europejskiej" ma opowiedzieć o zmianach na Podkarpaciu.

14.03.2012 LODZ , ELISABETH DUDA AKTORKA I CELEBRYTKA W MUZEUM KINEMATOGRAFII PRZED PROJEKCJA JEJ FILMU O MARIE CURIE SKLODOWSKA . FOT . MARCIN STEPIEN / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: AKTORKA CELEBRYCIFot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta

Paolo Cozza Paolo Cozza KAPIF

Paolo Cozza

Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania kucharz i fan piłki nożnej. Paolo Cozza zdobył popularność dzięki "Europa da się lubić" i po latach chętnie spotyka starych znajomych zbierając datki dla WOŚP i Owsiaka czy bawiąc się na urodzinach centrum handlowego w Gliwicach. Bywalec programów śniadaniowych i konferansjer, jest dyrektorem handlowym we włoskiej firmie motoryzacyjnej Bottari. Napisał książkę kucharską i chętnie promuje włoskie produkty, np. makaron. Był uczestnikiem trzeciej edycji "Tańca z Gwiazdami", gościł w "Szansie na sukces" czy "Rozmowach w toku". Uczestniczył też w Wielkim Teście Wiedzy Ekonomicznej organizowanym przez Narodowy Bank Polski i Telewizję Polską. Na swojej stronie chwali się, że gra z przyjaciółkami w zespole muzycznym Alpini.

Paolo CozzaKAPiF

Martina Karlova Martina Karlova HETMANEK/REPORTER / Screen z Facebook.com/martina.karlovadecamaret

Martina Karlová

Ekonomistka z Czech urodzona pod Pilznem przez program w TVP 2 związała się z Polską. Jej drugą miłością są francuskie perfumy. Do 2012 roku pracowała w Sephorze, potem zajęła się promowaniem nad Wisłą marki Diora. Z jej profilu na Facebooku możemy dowiedzieć się, że spędza wakacje w ciepłych krajach, a niedawno spełniła marzenie i odwiedziła park rozrywki Disney'a pod Paryżem.

Martina Karlova de CamaretScreen z Facebook.com/martina.karlovadecamaret

 

Martina Karlova de CamaretScreen z Facebook.com/martina.karlovadecamaret

Theofilos Vafidis Theofilos Vafidis CC BY. 2.0 Wikimedia/ Screen z Youtube.com

Theofilos Vafidis

Theo Vafidis dzięki opowieściom o kuchni w "Europa da się lubić" na stałe zagościł w polskich mediach jako kucharz i promotor greckich smakołyków. Poza karierą na małym ekranie spełnia się jako restaurator. Vafidis należy do Kapituły Fundacji Klubu Szefów Kuchni, organizuje festiwale i konkursy kulinarne, reklamuje przyprawy i sprzęt AGD. W Polsat Play prowadził kulinarny show "NIEnaŻARTY", w TVP można go zobaczyć w serii "Teoria Smaku". Na portalu Ugotuj.to publikuje nowe przepisy, podobnie w tygodniku "Palce Lizać". Od lat mieszka w Polsce. Żonaty, ma dwóch synów.

Theofilos VafidisWojciech Surdziel/ AG

Steve Terret Steve Terret Zawada/AKPA / Screen z Youtube.com

Steve Terret

Steve Terret to kolejny Brytyjczyk w tym zestawieniu gwiazd "Europa da się lubić". Jego codzienność to praca w kancelarii prawnej, ale chętnie pojawia się w telewizji. Z równą swadą opowiada o trudnych sprawach (jak skandal wokół Amber Gold), co o brytyjskiej kulturze i obyczajach. W telewizji śniadaniowej chętnie opowiada o Windsorach, imprezowaniu i kuchni. Jako obcokrajowiec-celebryta w TVN24 komentował wpadki przy tłumaczeniu nazw potraw, jako prawnik zajmował się prawnymi aspektami umowy angielsko-polskiej na dostawę usług tłumaczeniowych. Ma żonę Polkę - Kasię. Można go wynająć do poprowadzenia imprezy w centrum handlowym. Gdy nie pracuje, lubi gotować i grać w piłkę nożną.

Steve Terret i Grażyna SzapałowskaAKPA

Dmitrij Strelnikoff Dmitrij Strelnikoff Kaszuba/AKPA / Eastnews

Dmitrij Strelnikoff

Dmitrij Aleksandrowicz Strelnikoff w "Europa da się lubić" występował regularnie do końca 2007 roku. Mieszkający w Warszawie, rosyjski dziennikarz i pisarz pracuje w dwóch językach. Z wykształcenia biolog poza występami w telewizji zajmuje się pracą naukową. Na małym ekranie można go zobaczyć głównie promującego swoje książki (np. "Fajnie być samcem"), choć ma na koncie m.in. występ w show "Jaka to melodia". Pojawiał się też w śniadaniowym pasmie TVN i TVP 2.

Toni Hyyrylainen Toni Hyyrylainen M. LASYK/REPORTER/Eastnews

Toni Hyyrylainen

Kolejny, po Conrado, przystojniak z "Europa da się lubić", czyli młody Fin Toni Hyyryläinen. Na tyle spodobał się Polakom, że bank Nordea dwukrotnie zapraszał go do ogólnokrajowej kampanii reklamowej. Toni związał życie z krajem matki - Polki, ale nie zapomniał nigdy o kraju ojca. Od lat prowadzi Dni Skandynawskie, współpracuje z prasą podróżniczą i pojawia się na targach turystycznych. Gdy z Laponii przyjechał do Polski św. Mikołaj, Hyyrylainen był na miejscu, by go zapowiedzieć.

Więcej o:
Komentarze (28)
Kevin Aiston jest ochroniarzem, Conrado Moreno konferansjerem, a Steffen Möller... Co robią dziś gwiazdy "Europa da się lubić"
Zaloguj się
 • Gość: gosc

  Oceniono 230 razy 206

  Bardzo fajny program :) miło wspominam czasy kiedy jeszcze mielismy telewizor :D

 • Gość: v

  Oceniono 144 razy 134

  Nie oglądałem tego programu, ale jak raz akurat zobaczyłem fragment, to prowadząca spytała Mollera "co takiego mają Polacy, czego nie mają Niemcy?", na co ten odpowiedział błyskawicznie "Śląsk". Uśmiałem się.

 • Gość: sratatata

  Oceniono 104 razy 98

  Kevin Aiston jest ochroniarzem, Conrado Moreno konferansjerem, a Monika jest Zamachowska.

 • Gość: pamejudd

  Oceniono 73 razy 67

  Nie znam tych ludzi, ale coś mi świta że strażak to nie to samo co ochroniarz...

 • mika17

  Oceniono 52 razy 42

  Viva Warsza wa to nie przewodnik, to raczej historie z zycia Möllera w Warszawie. Calkiem niezle napisane, lekkie i zabawne.

 • lech2011

  Oceniono 44 razy 30

  przesympatyczni oni wszyscy. Aż łza się w oku kręci na wspomnienie tego świetnego programu...

 • jacek_jacenty

  Oceniono 54 razy 26

  "Od 2003 do 2008 roku grono żyjących w Polsce obcokrajowców gościło w programie Moniki Zamachowskiej..."

  Wikipedia pisze nieco inaczej: " Europa da się lubić – talk-show, emitowany na antenie TVP 2 w latach 2003-2008, prowadzony przez Monikę Richardson"

  Pomyliły wam się nazwiska? ;)

 • zbynio4

  Oceniono 21 razy 21

  Oni o ile sie nie myle gościli wtedy w programie Moniki Richardson zwanej dzisiaj Zamachowską.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX