Minęło 8 lat od premiery, a Blair i Dorota z "Plotkary" nadal się przyjaźnią. A co u innych bohaterów serialu?

Filmowa Georgina uwielbiała swoją rolę "czarnego charakteru", a Lily van der Woodsen ogłosiła bankructwo po sądowej walce o dzieci. Od zakończenia emisji "Plotkary" minęły już prawie trzy lata, a my wciąż pamiętamy bohaterów serialu. Zobaczcie, co u nich słychać.
Zuzanna Szadkowski, Leighton Meester Zuzanna Szadkowski, Leighton Meester Materiały prasowe/ Bulls

Zuzanna Szadkowski, Leighton Meester

Rezolutna, niepokorna i bardzo bogata. W razie czego, zawsze mogła liczyć na oddaną gospodynię, której wsparcie wiele razy okazywało się nieocenione. Tę piękną i mocno bajkową historię oferował nam serial "Plotkara". Mogliśmy oglądać w nim losy uroczej (i bardzo przebiegłej) Blair Waldorf, granej przez Leighton Meester. Bogata dziewczyna przyjaźniła się z innymi bogatymi nastolatkami, ale każdy kto widział choć jeden odcinek serialu wie, że żadna z jej intryg nie udałaby się bez pomocy oddanej służącej - Dorota Kishlovsky, w którą wcieliła się Zuzanna Szadkowski. Okazuje się, że obie aktorki przyjaźnią się w rzeczywistym życiu. Zdradził to mąż Meester, Adam Brody.

Jest jedną z najlepszych przyjaciółek mojej żony - powiedział.

Świetna historia, prawda? W serialu, zadziorną bogaczkę i pochodzącą z Polski służącą, dzieliła przepaść klasowa, ale łączyła prawdziwa bliskość. W prawdziwym życiu tej przepaści nie ma, jest za to prawdziwa przyjaźń.

Zuzanna Szadkowski, Leighton MeesterBulls

Blake Lively Blake Lively Materiały prasowe/ Bulls

Blake Lively

Ostatnio podziwialiśmy Blake Lively w trakcie ciąży, teraz podziwiamy ją jako młodą matkę. Nie ma się co dziwić, bo Blake Lively to piękna kobieta. W 2008 roku "Maxim" umieścił ją na 43. miejscu najbardziej gorących kobiet świata, w 2010 była już na miejscu 4. Z kolei "Askmen" w 2011 roku uznał, że jest pierwszą spośród 99 najbardziej pożądanych kobiet świata. Tę wyliczankę można ciągnąć długo, bo Lively wciąż jest, mówiąc wprost, gorąca i pożądana. Jej mężem jest Ryan Reynolds, a my możemy się domyślać, że temperatura tego związku jest wysoka.

October 20, 2014: Blake Lively and Ryan Reynolds at the 2014 Angel Ball in New York City. Mandatory Credit: Dara Kushner/INFphoto.com Ref.: infusny-05/42|sp|CODE000infusny-05/42 / Dara Kushner/INFphoto.com

Mimo to ceni sobie prywatność. Kiedy jeszcze spotykała się z Pennem Badgley'em (serialowym Danem), mówiła:

Nie komentuję swoich związków, więc możemy to pominąć. Cenię sobie anonimowość. Chcieć być aktorem, a chcieć być sławnym, to dwie różne rzeczy.

Związek nie przetrwał, przetrwała jednak jej niechęć do opowiadania o swojej prywatności. Wraz z mężem unikają opowiadania o sobie.

Blake LivelyBulls

Leighton Meester Leighton Meester Materiały prasowe/ East News

Leighton Meester

Leighton Meester i Adam Brody na początku ubiegłego roku wzięli "supertajny" ślub - tak określały go wówczas media. Jednak nie wszystko w jej życiu jest tajne. Kiedy jej matka, Constance, była w ciąży, znalazła się w więzieniu. Oskarżono ją o współpracę z gangiem, przemycającym marihuanę z Jamajki. Meester urodziła się w zwykłym szpitalu, jednak po narodzinach na trzy miesiące musiała się wraz z matką udać do ośrodka resocjalizacji.

Leighton Meester, Adam BrodyBulls

Po latach wytoczyła matce proces. Przesyłane przez Meester pieniądze na leczenie brata Alexandra, Constance przeznaczała na własne potrzeby, głównie na poprawianie urody. Kwota była niebagatelna, bo aż 7,5 tysiąca dolarów miesięcznie.

Leighton nie będzie starała się odzyskać pieniędzy, chce jednak usunąć matkę ze swojego życia - czytamy w "Daily Mail".

W jednym z wywiadów jednak dobrze wyrażała się o niej i o ojcu.

Moja matka żyła długo wcześniej, zanim się urodziłam i nie mogę jej sądzić. Ona i mój tato są dobrymi ludźmi - mówiła w rozmowie z "Cosmopolitan".

Leighton MeesterBulls

Zuzanna Szadkowski Zuzanna Szadkowski Materiały prasowe/ Bulls

Zuzanna Szadkowski

Zuzanna Szadkowski, czyli "nasz człowiek" w "Plotkarze". Szadkowski urodziła się w Warszawie, ale dorastała już w Fort Wayne w stanie Indiana. Po szkole występowała w teatrach Nowego Jorku, Warszawy i Moskwy. Jej filmowym debiutem był udział w kultowym już serialu "Rodzina Soprano". Jednak najlepiej pamiętamy ją właśnie z "Plotkary", gdzie pojawiła się w 26 odcinkach.

Po tym, jak zagrałam w "Rodzinie Soprano", poszłam na przesłuchanie do "Plotkary". I znowu miałam to szczęście, że zostałam wybrana. Z biegiem czasu ta rola rozwinęła się w prawdziwe "spełnienie marzeń" i pozytywnie wpłynęła na moją karierę - wspominała w jednym z wywiadów.

Zuzanna SzadkowskiBulls

Polskie pochodzenie aktorki było często wykorzystywane w filmach. W "Tower Heist: Zemsta cieciów" zagrała polską pokojówkę, a w "Where Is Joel Baum" polską sprzątaczkę. Sama przyznała, że nie jest to zbyt komfortowe.

Na pewno w telewizji i w filmach jest mnóstwo stereotypów. Mam nadzieję, że będzie się to zmieniać i kiedyś będę mogła zagrać zupełnie inny typ bohaterki, która pochodzi z Europy Wschodniej. Jestem jednak szczęśliwa, że mogę grać Dorotę, ponieważ to mądra, dowcipna, oddana kobieta i złożona postać - mówiła w cytowanym wywiadzie.

Penn Badgley Penn Badgley Materiały prasowe/ Bulls

Penn Badgley

Penn Badgley to były chłopak Blake Lively. Spotykali się w latach 2007-2010, akurat wtedy, kiedy razem pracowali na planie "Plotkary". Przypadek? Oczywiście, że nie.

Poza tym aktor spotykał się z Zoe Kravitz, jednak ich związek rozpadł się w 2013 roku.

To nie było smutne rozstanie. Byli na różnych etapach kariery i po prostu nie mają dla siebie czasu - komentował to znajomy pary.

Penn Badley to wielki fan muzyki i zarazem kolekcjoner instrumentów muzycznych. W swoich zbiorach posiada - uwaga, fani na pewno docenią tę informację - Gibsona ES-175, Collingsa C-10, dwa fendery: Stratocaster i Telecaster Custom. W 2012 roku, kiedy dowiedział się, że dostał rolę muzyka w filmie "Greetings From Tim Buckley", sprawił sobie kolejny muzyczny prezent. Wtedy w jego kolekcji wylądowały Gibson L-5 i Collings. Kiedy kręcono film, sceny muzyczne były nagrywane na żywo.

Trudno byłoby tego nie zrobić na żywo, nawet, jeżeli zaśpiewałem później lub zostało to nagrane wcześniej, co jest powszechne - przyznał w jednym z wywiadów.

Mieszka w Nowym Jorku, ma tatuaż na nodze i nie wyobraża sobie życia bez muzyki i aktorstwa. On i Blake Lively są jedynymi aktorami, którzy wystąpili w każdym z odcinków "Plotkary".

Blake Lively, Penn Badgley w 2012 rokuJanet Mayer / PR Photos / Janet Mayer / PR Photos


Chace Crawford Chace Crawford Materiały prasowe/ Bulls

Chace Crawford

Do aktorstwa przekonała go matka. Jej powody były czysto racjonalne, bo oparte na teście kompetencji, który Chace Crawford napisał jeszcze w liceum. Okazało się, że młodzieniec jest niezłym materiałem na aktora. Był przystojny (trudno nie zauważyć), a podczas ostatniego roku nauki w szkole, został wybrany najlepiej ubranym uczniem.

Chace Crawford aktualnie nie ma dziewczyny. A tak dwa lata temu mówił o kobietach i randkach:

Jestem otwarty na wszystko. Kocham dziewczyny spontaniczne, z którymi można pojechać na piknik, wybrać się na koncert albo imprezę sportową - zdradzał swoje preferencje w rozmowie z "Popsugar".

I takiej właśnie dziewczyny mu życzymy.

Chace CrawfordBulls

Ed Westwick Ed Westwick Materiały prasowe/ Bulls

Ed Westwick

Od dziecka był przekonany, że jest skazany na sukces. W "Plotkarze" zagrał ekstrawaganckiego Chucka Bassa. Miał też romans z występującą w serialu Jessicą Szohr. W jednym z wywiadów powiedział, że sporo go różni od granej przez siebie postaci.

W wieku 17 lat miałem pewne cechy Chucka, ale oczywiście środowisko było inne. Nie pochodzę z Upper East Side i nie mam tych samych pragnień. Aha, nie jestem też amantem. Jestem dobrym chłopakiem - zakończył skromnie swoją wypowiedź.

Kocha muzykę, w przeszłości miał zespół The Filthy Youth.

Jestem showmanem. Nie powiedziałbym, że jestem gwiazdą rocka, ale... w porządku, w moim idealnym świecie jestem - przyznał.
Taylor Momsen Taylor Momsen Materiały prasowe/ East News

Taylor Momsen

Już jako 6-latka zagrała w swoim pierwszym filmie, "Zagadka proroka". Rok później dostała rolę w "Grinch: świąt nie będzie". Jako nastolatka zagrała jeszcze w kilku produkcjach i oczywiście w "Plotkarze". Aktorstwo ostatecznie porzuciła w roku 2008 na rzecz muzyki: występuje w post-grunge'owym zespole "The Pretty Reckless", z którym nagrała już 4 płyty. Momsen ma skłonności do patrzenia na ciemniejsze strony życia, a przynajmniej do poszukiwania tam inspiracji muzycznych.

Chcę dać ludziom coś, co pozwoli im uciec do innego świata, coś, co głęboko w nich wniknie, nie poprzez wyjście do klubu i ucieczkę od rzeczywistych strachów, chcę tworzyć coś, co przezwyciężyć strach, a nie uciec od niego - tłumaczyła w jednym z wywiadów.

Ambitnie.

Taylor MomsenPRN / PRPhotos.com / PRN / PRPhotos.com

Jessica Szohr Jessica Szohr Materiały prasowe/ Bulls

Jessica Szohr

To z nią miał romans kolega z planu "Plotkary", Ed Westwick. Jej egzotyczne nazwisko to kwestia pochodzenia - dziadek ze strony ojca, Ronald Szohr, był Węgrem. Przyznaje, że nie jest fanką zdrowego jedzenia, lubi czipsy cheetos, frytki i pizzę. Chodzi na siłownię i stara się nie udawać kogoś, kim nie jest.

W stylu najseksowniejsze jest, gdy weźmiesz swoją osobowość i włożysz ją w to, w co jesteś ubrana - mówiła w jednym z wywiadów.

Swój własny styl lubi określać jako "na chłopczycę".

Nie lubię przesady w stylizacji i noszenia od stóp do głów jednego projektanta - dodaje.

W 2010 roku wystąpiła w reklamie ubrań OP zaprojektowanych dla sieci Walmart, o której niedawno opowiadał nam Jarosław Kuźniar.

Jessica SzohrWILLIE PENA/DIANA PENA / PRPHOTOS.COM

Kelly Ruherford Kelly Ruherford Materiały prasowe/ Instagram.com/ kellyrutherford

Kelly Ruherford

To ona zagrała w filmie "Krzyk 3" postać Christine. Niezły wyczyn zważywszy, że po drodze pokonała takie konkurentki, jak Kate Winslet, Shannen Doherty i Charisma Carpenter. W życiu prywatnym jednak nie układało jej się najlepiej. Dwukrotnie zamężna, za drugim razem stoczyła ciężką batalię z Danielem Giershem, z którym ma dwójkę dzieci: Hermesa i Helenę. Giersh, niemiecki biznesmen, dostał od sądu prawo do zamieszkania z dziećmi w Monako. Matka mogła więc widywać się z nimi jedynie podczas wakacji, które mogły spedzać w Nowym Jorku. Dzieci, jak informuje portal "Sweden With Love", od urodzenia mieszkały z matką, a sąd zmusił je do opuszczenia jej i przeprowadzki do Francji.

To były dwa najtrudniejsze lata w moim życiu - opowiadała Kelly Rutheford w rozmowie z portalem. - Są dni, kiedy budzę się z płaczem. Patrzę jednak na moje dzieci i wiem, że chcę być szczęśliwa z nimi. Jeżeli będę nastawiona pozytywnie, ich świat też będzie w porządku.

Bitwa o dzieci pochłonęła jej cały majątek, ponad 1,5 miliona dolarów. Gwiazda w pewnym momencie musiała nawet ogłosić bankructwo, bo jej długi urosły do 2 milionów. Z dziećmi często rozmawia przez Skype'a i przez telefon.

Moja najlepsza rada dla każdego, kto przechodzi przez coś podobnego: pójść pod prysznic i wypłakać się.
Matthew Settle Matthew Settle Materiały prasowe/ Bulls

Matthew Settle

Udział w "Plotkarze" ani nie pomógł mu w karierze, ani nie przeszkodził. Był po prostu jednym z epizodów w bogatej karierze aktora. Wśród reżyserów, u których występował, są bowiem tak świetne postaci, jak Steven Spielberg, Sir David Frost i Peter Bogdanovich. Prawdziwą popularność tak naprawdę zapewniła mu rola kapitana Speirsa w "Kompanii braci" Spielberga. Mimo to właśnie "Plotkara" sprawiła, że sam stał się tematem... plotek.

Czasami znajomy zapyta mnie: "Widziałeś to?". Tak więc czasami sprawdzam linki. Robię to aktywnie, przynajmniej 25 razy dziennie, takie mam hobby. To oczywiście żart. Od czasu do czasu natykam się na coś, jeżeli negatywnego, nie martwię się - mówił w wywiadzie dla "TV Choice".

Najsłynniejsza jego wypowiedź dotyczy kobiet. Aktor ma dwie siostry i w jednym z wywiadów zapytano go, czego nauczyły go o kobietach.

Tego, że kobiety należy kochać, nie rozumieć - odparł.

Connor Paolo Connor Paolo Materiały prasowe/ Bulls

Connor Paolo

Connor Paolo to aktor z solidnym wykształceniem kierunkowym. Już w wieku 16 lat uczęszczał do profesjonalnej szkoły aktorskiej, tej samej, którą oglądaliśmy w serialu "Sława". Jako 9-latek pojawił się w telenoweli "All My Children". Pierwszą "właściwą" rolę dostał natomiast w 2003 roku w "Rzece tajemnic".

Z jednego z wywiadów dowiadujemy się, że Paolo wciąż ma kontakt z jedną z bohaterek serialu.

Ja i Taylor Momsen jesteśmy przyjaciółmi, od początku kręcenia serialu i ona wciąż jest moją najlepszą przyjaciółką. W jej zespole [The Pretty Reckless - red.] jest trzech niesamowitych kolesi, z nimi też lubię się spotykać - przyznał w 2012 roku w rozmowie z portalem "Seventeen".

Czyli nie tylko Leighton Meester i Zuzanna Szadkowski z ekipy "Plotkary" pozostają w przyjacielskich stosunkach. Jego osobiste preferencje muzyczne to punk, hip-hop i klasyczny rock.

Connor Paolo, Taylor Momsen w 2009 rokuBulls

Michelle Trachtenberg Michelle Trachtenberg PR Photos

Michelle Trachtenberg

Pomagała prezydentowi Billowi Clintonowi uruchomić kampanię "The Coalition for a Drug Free America", mówi po rosyjsku, zbiera lalki Barbie (ma ich ponad 50), jest uzależniona od Nutelli i orzechów laskowych. Lubi pracę w ogrodzie.

Uważam, że to świetna terapia, kiedy masz zły dzień.

Jej plan na życie? Bardzo konkretny.

Pewnego dnia chciałabym zdobyć Oscara. Powiedziałam jednak mamie, żeby dała mi znać, gdybym kiedykolwiek stała się rozkapryszona i wymagająca, a przestanę. Nie chcę być taką aktorką - przyznała samokrytycznie.

Jak na razie, 29-letnia aktorka, pomimo imponującej liczby zagranych ról, doczekała się zaledwie 5 nominacji i to do pomniejszych nagród: trzech do Saturna (najlepsza aktorka drugoplanowa) i dwóch do Teen Choice - w tym za "ulubiony czarny charakter".

Tym "czarnym charakterem" była właśnie w "Plotkarze". Granie złej postaci wspomina bardzo miło.

To fantastyczne! Kocham to! To zabawne być najbardziej nieznośną, wredną dziewczyną. Ktoś krzyczy: "Cięcie!" i klepią cię po plecach mówiąc: "Świetna robota" - przyznała w rozmowie z "Seventeen".

Michelle TrachtenbergAndrew Evans / PR Photos / Andrew Evans / PR Photos