Co za spotkanie. Minęło 40 LAT od pierwszego odcinka! Rozpoznaliśmy TYLKO Laurę! Jak zmienili się bohaterowie "Domku na prerii"

Zanim pojawiła się "Dynastia", "Doktor House" czy "Gra o tron" to właśnie "Domek na prerii" był najchętniej oglądanym serialem na świecie. Przed ekranami zasiadały całe rodziny, by śledzić losy Ingallsów. Od premiery pierwszego odcinka minęło już 40 lat. Zobaczcie, jak zmienili się bohaterowie.
"Domek na prerii" Screen z EW.com / East News

"Domek na prerii"

W tym roku "Domek na prerii" obchodzi 40. rocznicę premiery pierwszego odcinka. To nie lada wydarzenie. "Domek na prerii" był bowiem jedną z najchętniej oglądanych produkcji telewizyjnych. Sześciokrotnie znajdował się w zestawieniu 20 najchętniej oglądanych seriali. Niedawno aktorzy spotkali się na specjalnej sesji, którą zorganizował magazyn "Entertainment Weekly".

Większości z nich pewnie nie rozpoznajecie, dlatego pomożemy Wam rozszyfrować wszystkie osoby. Na nanjowszym zdjęciu, od lewej stoją: Melissa Gilbert, Dean Butler, Melissa Sue Anderson, Lindsay Greenbush, Mathew Labyorteaux oraz Alison Arngrim. Siedzą (od lewej): Karen Grassle, która trzyma zdjęcie Michaela Landona oraz Charlotte Stewart.

Czołówkę serialu pamiętają chyba wszyscy:

Dean Butler i Melissa Gilbert Dean Butler i Melissa Gilbert Eastnews/Screen za EW

Aktorzy z "Domku na prerii" po 40 latach

Kiedy kręcili serial, byli dziećmi, teraz są już dorosłymi osobami. Mimo to na spotkaniu po latach bawili się jak w czasach młodości. Dean Butler, który grał w serialu Almanzo Wildera, zrobił sobie selfie z Melissą Gilbert, która grała Laurę Ingalls. Dla przypomnienia - w serialu byli małżeństwem. Trzeba przyznać, że Dean nie zmienił się za bardzo, nawet zachował swoją bujną czuprynę.

Karen Grassle jako Caroline Ingalls Karen Grassle jako Caroline Ingalls Screen z Youtube.com

Karen Grassle jako Caroline Ingalls

Karen Grassle w serialu zagrała Caroline, która tradycyjnie trzymała pieczę nad całą rodziną Ingallsów. Jest absolwentką londyńskiej Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej. Po zakończeniu serialu zagrała m.in. w filmie "Wyatt Earp" u boku Kevina Costnera. Aktorka ma 72 lata i była trzykrotnie zamężna. Obecnie mieszka w San Francisco z adoptowaną córką, Lily.

Karen Grassle i Michael LandonNBC / Album/EAST NEWS

Melissa Gilbert jako Laura Ingalls Melissa Gilbert jako Laura Ingalls Screen z YouTube.com/Eastnews

Melissa Gilbert jako Laura Ingalls

Laurę Ingalls kochali wszyscy. W serialu zagrała ją aktorka Melissa Gillbert. Podczas gdy większość jej serialowych znajomych wycofała się z aktorstwa, Melissa nie zrezygnowała z dużego i małego ekranu. Teraz ma 50 lat, a za sobą role m.in. w "Cudzie Bożego Narodzenia", "Cudotwórczyni" czy "Pamiętniku Anny Frank". W 2012 roku pojawiła się w amerykańskiej edycji "Tańca z gwiazdami". Aktywnie prowadzi swój profil na Instagramie, gdzie zamieszcza zdjęcia głównie ze swoimi pupilami.

Melissa GilbertInstagram.com/notsohalfapint

Jej mężem od 2013 roku jest aktor Timothy Busfield. Niedawno pokazali nawet, jak mieszkają.

Melissa Sue Anderson jako Mary Ingalls Melissa Sue Anderson jako Mary Ingalls Screen za Youtube.com

Melissa Sue Anderson jako Mary Ingalls

Melissa Sue Anderson w "Domku na prerii" zagrała Mary Ingalls, czyli najstarszą córką Caroline i Charlesa, która nagle zaczęła tracić wzrok. Po zakończeniu serialu kontynuowała karierę, ale bez większego powodzenia. W 2010 roku zdecydowała się jednak na śmiały ruch i wydała autobiografię "The Way I See It: A Look Back at My Life on Little House". I dowiedzieliśmy się z niej kilku ciekawych rzeczy. Zwłaszcza to, że Melissa Sue Anderson nie przepadała za koleżanką z planu, Melissą Gilbert.

Szczerze mówiąc, nie mamy zbyt wiele wspólnych wspomnień. Byłyśmy bardzo, bardzo różne - przyznała dla portalu Atlanta.com.

Swego czasu odrzuciła rolę Emmeline w filmie "Błękitna laguna". Dostała ją Brooke Shields. Podobno była rozważana do jednej z głównych ról w serialu ''Dynastia''. Obecnie razem z mężem mieszka w Kanadzie.

Melissa Sue Anderson promująca swoją książkę w 2010 rokuUtho denny" Coxall / PR Photos / Utho denny" Coxall / PR Photos

Alison Arngrim jako 'Evil' Nellie Oleson Alison Arngrim jako 'Evil' Nellie Oleson Screen za Youtube.com/Bulls

Alison Arngrim jako Nellie Oleson

Tak, tak teraz wygląda ta mała wredna dziewczynka z "Domku na prerii". Aktorka Alison Arngrim zagrała Nellie Oleson perfekcyjnie. Rola w serialu była jej największym sukcesem filmowym. Próbowała później sił w innych produkcjach, ale bez większego powodzenia. Działa za to charytatywnie, zwłaszcza na rzecz walki z AIDS oraz w organizacji Protect na rzecz molestowanych dzieci. W 2010 roku wydała książkę o "Domku na prerii".

Alison ArngrimInstagram.com/alisonarngrim

Alison Arngrim z mężem na HalloweenInstagram.com/alisonarngrim

 Dean Butler jako Almanzo 'Manley' James Wilder Dean Butler jako Almanzo 'Manley' James Wilder Eastnews/Screen za Youtube.com

Dean Butler jako Almanzo Wilder

Dean Butler zagrał w serialu Almanzo Wildera, postać wzorowaną na mężu autorki powieści "Domek na prerii", Laury Ingalls Wilder. Butler udziela się w programach i akcjach promujących serial oraz twórczość Laury Ingalls Wilder. Był nawet narratorem w filmie dokumentalnym o rodzinie Wilderów. Skończył już z aktorstwem, zajął się reżyserowaniem i produkcją reklam i filmów dokumentalnych.

Dean ButlerScreen za youtube.com

Lindsay Greenbush jako Carrie Ingalls Lindsay Greenbush jako Carrie Ingalls Eastnews/Screen za Youtube.com

Lindsay Greenbush jako Carrie Ingalls

Carrie Ingalls grały siostry bliźniaczki: Lindsay i Sidney Greenbush. Dla Lindsay Greenbush to była najważniejsza przygoda filmowa. Czasem udaje się ją namówić na wspominkowe audycje poświęcone serialowi. Razem z siostrą trenują konie wyścigowe i startują w zawodach jeździeckich. Lindsay zajmuje się także boksem.

Matthew Labyorteaux jako Albert Ingalls Matthew Labyorteaux jako Albert Ingalls Screen za Youtube.com

Matthew Labyorteaux jako Albert Ingalls

Dla Matthew Labyorteaux rola Alberta Ingallsa była jednym z najważniejszych dokonań w karierze aktorskiej. Obecnie profesjonalnie zajmuje się dubbingiem. Co ciekawe, jego adoptowany brat, Patrick Labyorteaux, również grał w serialu "Domek na prerii".

Michael Landon jako Charles Ingalls Michael Landon jako Charles Ingalls Eastnews

Michael Landon jako Charles Ingalls

Nie możemy zapomnieć o genialnym Michaelu Landonie, który grał Charlesa Ingallsa. Popularność przyniósł mu serial "Bonanza", potem zagrał również w "Autostradzie do nieba". Grał w filmach i serialach, reżyserował i produkował. Niestety, zmarł 1 lipca 1991 roku. Miał 54 lata. Na wieść o jego śmierci przerwano uroczystą premierę filmu "Terminator 2".

 

Michael LandonMichael Landon w 1989 roku / WALTER MCBRIDE / BULLS

 

Był człowiekiem renesansu. Interesował się wędkarstwem, malarstwem, budowaniem mozaik stolikowych, golfem, trenował pływanie, podnoszenie ciężarów i tenis. Osierocił kilkoro dzieci, w tym dwoje adoptowanych.

Dan Blocker, Lorne Greene i Michael Landon na planie Mary Evans Picture Library / EAST NEWS/

Aktorzy z Aktorzy z "Domku na prerii" Screen z Youtube.com

Aktorzy z "Domku na prerii"

Aktorzy z serialu spotkali się również podczas wywiadu nagrywanego dla programu "Today". Towarzyszyła im bardzo ciekawa postać. Domyślacie się kto to?

Alison Arngrim odwiedza replikę Alison Arngrim odwiedza replikę "Domku na prerii" Eastnews

Alison Arngrim odwiedza replikę "Domku na prerii"

Swego czasu fani serialu wybudowali we Francji replikę "domku na prerii". Alison Arngrim pojechała sprawdzić, czy rzeczywiście oddaje klimat i była zachwycona!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.