Wnuczka Grace Kelly podbija salony. Uwagę przyciągnęła jednak ze względu na paskudny szczegół

Kiedy pojawiła się na premierze filmu "Imigrantka" w Cinema Society w Nowym Jorku, natychmiast znalazła się w centrum uwagi. Nic dziwnego, Jazmin Grace Grimaldi, nieślubna córka Alberta II Grimaldiego, księcia Monako i wnuczka legendarnej aktorki Grace Kelly, okazała się być równie piękna, co babcia! Niestety, mimo wszystko nie można tego wyjścia zaliczyć do udanych.
Jazmine Grace Grimaldi Jazmine Grace Grimaldi East News

Jazmine Grace Grimaldi

To było ogromne wydarzenie. W chwili kiedy pojawiła się na czerwonym dywanie, wszystkie oczy zwróciły się w jej stronę (choć jak się po chwili okazało niekoniecznie ze względu na jej pochodzenie).

Na wtorkowej premierze filmu "Imigrantka" w Cinema Society w Nowym Jorku błyszczały nie tylko grające w nim gwiazdy, Marion Cotillard i Joaquin Phoenix. Wszystkich zaintrygowała młoda piękność w fuksjowej bluzce, skórzanej spódnicy i czarnych kabaretkach. Była nią Jazmine Grace Grimaldi, wnuczka Grace Kelly i córka Alberta II Grimaldiego, księcia Monako.

To naturalne, że Jazmin Grace Grimaldi, jako wnuczka Grace Kelly, znalazła się w centrum zainteresowania - skomentował to Dailymail.co.uk.

Jazmine Grace GrimaldiEast News

Niestety nie wszystko poszło tak, jakby sobie życzyła. Gdy stanęła na ściance i uniosła rękę oczom wszystkich ukazała się plama potu. I to w rozmiarze XXL. Co za wpadka.

Jazmine Grace Grimaldi, plama potu, wpadki gwiazdEN

Grace Kelly, Jazmine Grace Grimaldi Grace Kelly, Jazmine Grace Grimaldi East News/Bulls

Jazmine Grace Grimaldi i Grace Kelly

Grace Kelly była nie tylko jedną z najpiękniejszych aktorek w historii. Uważano ją również za ikonę mody, jej stroje były naśladowane przez miliony kobiet na całym świecie. Jak w porównaniu ze swoją babcią wypada Jazmine Grace Grimaldi? Ona sama już od dzieciństwa zdawała sobie sprawę ze swojego pochodzenia.

W 1998 roku była zbuntowaną 6-latką, która była bardzo podobna do Kelly Genes. Mówiła wtedy, że książę Albert to "Albert, mój biologiczny ojciec, który mieszka daleko stąd" - czytamy na stronie Royalfanzine.blogspot.com.

Jazmine Grace GrimaldiBulls

Grace KellyEast News

Grace KellyEast News

 

Grace KellyEast News

Książę Albert II Książę Albert II East News

Jazmine Grace Grimaldi

Jazmine Grace Grimaldi urodziła się 4 marca 1992 roku w Palm Desert w Kalifornii. Była owocem romansu księcia Alberta II z Tamarą Rotolo, którą poznał rok wcześniej na turnieju tenisowym w Monako. Rotolo od niedawna była rozwódką, spędzała tam wakacje. Po powrocie do Kalifornii odkryła, że jest w ciąży z księciem. Wywołało to mały skandal, a ojciec Alberta II, książę Rainier III, miał kategorycznie zakazać synowi spotykania się z Tamarą.

Książę Rainier III zabronił synowi jakiegokolwiek kontaktu z Tamarą i jej córką. Książę Albert, bez wiedzy ojca, rzekomo utrzymywał z nią kontakt przez cały okres ciąży, a nawet zaproponował nazwanie córki Grace na cześć swojej zmarłej matki - czytamy na stronie Royalfanzine.blogspot.com.

W dniu narodzin Jazmine Grace Grimaldi, książę Albert II był poza Monako w interesach. O tym, że ma córkę, dowiedział się po powrocie. Niestety, jego ojciec źle przyjął wiadomość, że został dziadkiem.

Książę Rainier był wściekły na syna, nakazał mu zrzec się wszelkiej odpowiedzialności i zerwać wszelkie więzi z amerykańską turystką. W strachu przed ojcem książę Albert II zastosował się do polecenia i przestał dzwonić i pisać do Rotolo - czytamy.

Tamara RotoloEast News

Jazmine Grace Grinaldi Jazmine Grace Grinaldi Bulls

Jazmine Grace Grimaldi

Wściekłość księcia Rainiera była poniekąd uzasadniona. Nieślubna córka amerykańskiej turystki byłaby legalną spadkobierczynią tronu w Monako. To wywoływałoby skandal.

To był duży kłopot dla prawników rodziny Grimaldi - w końcu, gdyby okazała się dzieckiem księcia Alberta, automatycznie byłaby druga po swoim ojcu do tronu, wyprzedzając ciotki i kuzynów. Po sześciomiesięcznej bitwie sądowej książę Albert dostał nakaz poddania się badaniom DNA (to był koniec 1992 roku lub początek 1993), jednak się do tego nie zastosował - czytamy na stronie Royalfanzine.blogspot.com.

Ostatecznie skandalu udało się uniknąć. W 2002 roku książę Rainier zmienił przepisy i od tej pory nieślubne dzieci nie mogą zasiadać na tronie Monako.

Według prawa, to musi być dziecko z legalnego związku, ślubnego, więc wyłącznie dzieci z małżeństwa będą w kolejce do tronu - tłumaczył książę Albert w rozmowie z Larrym Kingiem w programie "CNN Larry King Live".

Badania genetyczne ostatecznie wykonano w 2006 roku i 31 maja potwierdzono, że Jazmine Grace Grimaldi jest biologiczną córką księcia Alberta II.

Jazmine Grace GrimaldiBulls

Jazmin Grace Grimaldi Jazmin Grace Grimaldi Bulls

Jazmine Grace Grimaldi

Według tego samego źródła, książę Albert po raz pierwszy zobaczył córkę w 1994 roku. Był wtedy z wizytą w Wyoming i Tamara Rotolo zdecydowała, że jest to okazja do spotkania. Wydała 50 dolarów, żeby znaleźć się w grupie osób, które mogły się spotkać z księciem. Udało jej się nawet dostać bezpośrednio przed oblicze księcia i pokazać trzymaną na rękach Jazmine. Książę miał jednak zignorować cókę.

Tu nie chodzi o pieniądze. Tu nie chodzi o rozgłos. Tu chodzi o uznanie dziecka. Chcę, żeby Jazmin widziała ojca - tłumaczyła potem Tamara Rotolo motywy swojego działania.

Jazmin Grace GrimaldiBulls

Jazmin Grace Grimaldi Jazmin Grace Grimaldi East News

Jazmine Grace Grimaldi

Obecnie Jazmine Grace Grimaldi, która z wyróżnieniem ukończyła Katolickie Liceum Ogólnokształcące (gdzie również była solistką w chórze szkolnym), studiuje na Uniwersytecie Fordham w Nowym Jorku.

Jazmin Grace GrimaldiEast News

Jazmin Grace GrimaldiScreen z Facebook.com/Jazmingracegramaldi

Nicole Coste i Alexander Coste Nicole Coste i Alexander Coste NO CREDIT/No Credit

Alexander Coste

Jazmin Grace Grimaldi nie jest jedynym nieślubnym dzieckiem księcia Alberta. Ma on jeszcze 11-letniego syna Alexandra, który jest owocem romansu z togijską stewardessą Nicole Coste. Alexander urodził się 24 sierpnia 2003 roku, jednak było to utrzymywane w tajemnicy aż do 2005 roku, kiedy książę Albert II objął tron Monako. Także i w tym przypadku uznanie dziecka zostało poprzedzone badaniami DNA.

Kiedy wydarzenie takie jak to, które ma charakter ściśle prywatny i dotyczy twojego życia prywatnego, jest podane do publicznej wiadomości, to jest to coś na kształt szoku i czujesz się zdradzony na wiele sposobów - wspominał to później książę w rozmowie z Larrym Kingiem z CNN.

W tym samym wywiadzie dodał, że zarówno Alexander Coste, jak i Jazmin Grace Grimaldi, choć zgodnie z nowym prawem nie mogą pretendować do tronu, znajdują się pod jego opieką finansową.

Nicole CosteEast News

W 2011 roku książę Albert II poślubił Charlene Wittstock, południowoafrykańską pływaczkę, którą poznał w 2000 roku. Para zaręczyła się 23 czerwca 2010 roku, a rok później 1 lipca wzięła ślub. Książę jak dotąd nie doczekał się ślubnego potomka. W takiej sytuacji pierwsza w kolejce do tronu jest jego siostra, księżna Karolina Hanowerska.

Książę Albert II, Charlene WittstockEast News