Grażyna Kulczyk i Jan Kulczyk pierwszy raz od dawna na jednym przyjęciu! Nie pokazywali się dwa lata

Rodzina Kulczyków i ich bliscy znajomi świętowali we wtorek w warszawskim kinie Iluzjon rozpoczęcie działalności Fundacji Kulczyk Foundation, której działania zostaną przedstawione w programie TVN "Efekt domina". Dominikę Kulczyk wspierał jej ojciec, Jan Kulczyk, a także jej mama i była żona Kulczyka, Grażyna Kulczyk. Byli małżonkowie pojawili się razem pierwszy raz od prawie dwóch lat i życzliwie ze sobą rozmawiali. Zobaczcie, że można się rozstać z klasą!
Grażyna Kulczyk i Dominika Kulczyk z dziećmi. Grażyna Kulczyk i Dominika Kulczyk z dziećmi. Kapif

Grażyna Kulczyk i Dominika Kulczyk

Dominika Kulczyk świętowała otwarcie swojej Fundacji Kulczyk Foundation. Na imprezie wspierali ją rodzice - Jan i Grażyna Kulczykowie. Byli małżonkowie pokazali się na jednym przyjęciu po długiej przerwie. Grażyna i Jan Kulczyk ostatni raz pojawili się razem w maja 2012 roku, kiedy bawili się na bankiecie Art Yard. Tym razem Dominika Kulczyk chciała uczcić premierę swojego programu i przybliżyć zakres działania jej fundacji.

"Efekt Domina" to jest coś, co wymarzyłam sobie wiele lat temu. Opowiada o pracy, którą od wielu lat wykonuję. Fakt, że mówię o tym głośno, jest dla mnie czymś nowym, ale to nie jest nowość, która wydarzyła się przed momentem - powiedziała Kulczyk w "DD TVN". - Ja się zajmuję filantropią od prawie 10 lat. Długo nie byłam gotowa o tym mówić, bo myślałam, że muszę wykonać konkretną pracę, że muszę naprawdę poznać temat, ze muszę odbyć wiele podróży, żeby mieć prawo mówić o tym głośno.

Kulczyk jest przekonana, że dzięki programowi ludzie zaczną ją inaczej postrzegać.

Teraz rodzę się na nowo - stwierdziła. - Takiej mnie nie znali. Zdaję sobie z tego sprawę, że wszyscy zobaczą mnie w trochę innym wcieleniu, w nowym wydaniu. To nie jest fanaberia, to wszystko jest prawdziwe. Pracowałam nad tym programem dwa lata.

Na przyjęciu Grażyna Kulczyk gratulowała córce. Pierwszy odcinek "Efektu domina" będziemy mogli obejrzeć 2 marca o godzinie 11.

Grażyna Kulczyk i Dominika Kulczyk

KAPiF

Grażyna Kulczyk, Dominika KulczykKAPiF

Dominika Kulczyk i Jan Kulczyk Dominika Kulczyk i Jan Kulczyk KAPiF

Jan Kulczyk i Dominika Kulczyk z synem

Na tym samym przyjęciu córkę wspierał także Jan Kulczyk. Dominika Kulczyk podkreśliła, że dotychczas ludzie jej nie znali - mieli zafałszowany obraz tego, jakim jest człowiekiem. Jej zdaniem, była postrzegana przez pryzmat swojego majątku - wszyscy myśleli, że nie rwie się do pracy. Gwiazda "Efektu domina" powiedziała, że było wręcz przeciwnie - zawsze miała dużo zajęć, które tak jak każda kobieta, musiała godzić z obowiązkami rodzinnymi. Kulczyk wychowuje 9-letniego Jeremiego Sebastiana i 5-letnią Weronikę Karlę.

Ja myślę, że jak się jest mamą i na dodatek mamą, która kocha być mamą, i ma pasje i pragnienie żeby te pasje realizować, to jest się zawsze trochę rozdartym. Byłam z dziećmi dzień w dzień przez wiele lat, ale w którymś momencie poczułam, że chcę być dla nich naprawdę fajną mamą, która inspiruje, która uczy, że należy robić to, co kochamy - stwierdziła w "DD TVN".

Jan Kulczyk, Dominika Kulczyk

KAPiF

Grażyna Kulczyk i Jan Kulczyk Grażyna Kulczyk i Jan Kulczyk KAPiF

Grażyna Kulczyk i Jan Kulczyk

Grażyna Kulczyk i Jan Kulczyk znaleźli też czas tylko dla siebie. Byli małżonkowie potrafią życzliwie ze sobą rozmawiać.

Grażyna Kulczyk, Jan Kulczyk

REPORTER/Rafal Oleksiewicz/REPORTER

Grażyna Kulczyk, Jan KulczykCezary Piwowarski/WBF

Sebastian Kulczyk i Dominika Kulczyk Sebastian Kulczyk i Dominika Kulczyk REPORTER/Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Sebastian Kulczyk

Dominikę Kulczyk na przyjęciu wspierał także jej brat, Sebastian Kulczyk. Pomaga on młodszej siostrze w prowadzeniu Fundacji Kulczyk Foundatio. Sebastian Kulczyk jest członkiem organu nadzoru. Dotychczas poświęcał całą uwagę rodzinnemu biznesowi i pasji, jaką jest nurkowanie. Innymi członkami fundacji są Waldemar Piotr Dąbrowski i Tomasz Mikołajczak. Pierwszy ma bogate doświadczenie w prowadzeniu fundacji - jest związany między innymi z Fundacją Green Cross Poland i Fundacją Pro Memoria, drugi jest związany między innymi ze spółką Kulczyk Holding.

Fundacja Green Cross Poland

Sebastian Kulczyk, Dominika KulczykEAST NEWS/Bartosz Krupa

Sebastian Kulczyk na przyjęciu rozmawiał także ze swoją matką.

Sebastian Kulczyk, Grażyna KulczykREPORTER/Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Dominika Kulczyk Dominika Kulczyk KAPiF

Dominika Kulczyk

Filantropka zdradziła motywy, dla których założyła fundację, która skupia się na pomocy najbiedniejszym rejonom świata, a nie Polsce.

to jest tak, ze ja mam glebokieprzkonanie, ze ten swiat odelgy jest bardziej biedny niz europa. oczywicie, beida jest wszedzei, na ul nowego jorku, w warszawie, jednak stipien biedy ludzi tam jest nieporwonywalnie wiekszy, tutaj 6 dzieci nei funkjocune na ulicy pod opieka starszej siostry, nawet kiedy zyjemy skromnie,borykamy sie z problemami materialnymi, to nie jest to bieda bosych dzieci, tkore jedza jedna miseczke ryzu dziennie. jak sobie uswiadomimy, ze gdzies jest beidniej, ze gdzies tam jest ktos bardziej glodny, zaczynamy inaczej patrzec na swoje problemy.
ja tam jade zeby zobaczyc prawde tamtych miejsc i pomoc madrze, nei kazda pomoc jest dobra. bardzo wierze w pomoc infrastrukrutralna. przede wzytkim powinismy budowac z ludmi, ktoruy tam sa, zeby oni czuli, ze cos buduja, jak budujemy most, to oni maja poczucie sily sprawczej. oni zaczynaja czuc, ze kolejna rzecz juz wybuduja sami
To jest tak, ze ja mam głębokie przekonanie, że ten świat odległy jest bardziej biedny niż Europa. Oczywiście, bieda jest wszędzie: na ulicach Nowego Jorku, w Warszawie. Jednak stopień biedy ludzi tam jest nieporównywalnie większy - tutaj 6 dzieci nie funkcjonuje na ulicy pod opieką starszej siostry. Nawet kiedy żyjemy skromnie, borykamy się z problemami materialnymi, to nie jest to bieda bosych dzieci, które jedzą jedna miseczkę ryżu dziennie. Jak sobie uświadomimy, że gdzieś jest biedniej, że gdzieś tam jest ktoś bardziej głodny, zaczniemy inaczej patrzeć na swoje problemy - wytłumaczyła.

Dominika Kulczyk dodała, że udaje się w dalekie podróże, żeby móc dobrze ocenić sytuację i dobrać odpowiedni system pomocy. Gwiazda "Efektu domina" jest zwolenniczką tak zwanej pomocy infrastrukturalnej.

Przede wszystkim powinniśmy budować z ludźmi, którzy tam są. Jak budujemy most, to oni maja poczucie siły sprawczej. Zaczynają czuć, że kolejną rzecz już wybudują sami - powiedziała.

Dominika Kulczyk

KAPiF

Nie sposób nie zwrócić też uwagi na to, że nowa gwiazda TVN tego wieczoru prezentowała się wyjątkowo atrakcyjnie. Wiedzieliście, że ma takie zgrabne nogi? Zobaczcie, jak wypadła na tle innych gości.

Dominika Kulczyk, Jarosław KuźniarKAPiF

 

Dominika KulczykREPORTER/Rafal Oleksiewicz/REPORTER

Dominika Kulczyk Dominika Kulczyk KAPiF

Dominika Kulczyk

Na otwarciu fundacji nie zabrakło też wzruszających momentów - Dominika Kulczyk porwała w ramiona swoja córkę.

Dominika Kulczyk

KAPiF

Sebastian Kulczyk i Paweł Deląg Sebastian Kulczyk i Paweł Deląg KAPiF

Sebastian Kulczyk i Paweł Deląg

Sebastian Kulczyk wdał się w pogawędkę z Pawłem Delągiem i Jarosławem Kuźniarem.

Sebastian Kulczyk i Jarosław KuźniarKAPiF

Dominika Kulczyk i Tomasz Ossoliński Dominika Kulczyk i Tomasz Ossoliński KAPiF

Dominika Kulczyk i Tomasz Ossoliński

Na przyjęciu kinie Iluzjon nie zabrakło też bliskich, którzy nie będą bezpośrednio związani z działalnością fundacji, ale będą wspierać Dominikę Kulczyk i trzymać kciuki za dużą oglądalność "Efektu domina". Wśród gości był Tomasz Ossoliński i Małgorzata Ohme.

Dominika KulczykREPORTER/Rafal Oleksiewicz/REPORTER

Pojawiła się tez Ewa Wojciechowska.

 

Dominika Kulczyk, Ewa WojciechowskaKAPiF

Agnieszka Cegielska Agnieszka Cegielska KAPiF

Agnieszka Cegielska

Wśród gości była Agnieszka Cegielska.

Agnieszka Cegielska

Pojawiły się Agnieszka Jastrzębska i Gosia Baczyńska.

Agnieszka Jastrzębska, Gosia BaczyńskaKAPiF

A także Małgorzata Ohme i Jacek Santorski.

Małgorzata Ohme, Jacek SantorskiKAPiF

Więcej o: