Stuhr z Sorą, Olszówka z Bobrowskim, a Brodzik z Okyne. Oni kiedyś byli razem

Większości przypadków poznali się na studiach lub w pracy. Bożenę Stryjkównę i Juliusza Machulskiego połączyła miłość do kina, Patrycję Markowską i Bartłomieja Wróblewskiego do muzyki. Rozstali się, bo często mieli różne oczekiwania lub po prostu - zauroczyli się kimś innym. Nierzadko kolegą z show-biznesu...
Marianna Stuhr i Marcel Sora Marianna Stuhr i Marcel Sora KAPiF

Marianna Stuhr i Marcel Sora

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na zakochanie się scenarzystki i producenta niż plan filmowy. W 2007 roku Marianna Stuhr i Marcel Sora pracowali przy "Korowodzie". Absolwentka krakowskiej ASP była niesamowicie oczarowana Szwedem.

Marianna, która niedawno wyszła zwycięsko z choroby nowotworowej, była zachłanna na życie, na miłość. Chciała kochać i być kochana - zdradza jej koleżanka dla "Na żywo".

Uczucie do Sory dodało Stuhr skrzydeł. Zmieniła styl ubierania się, przeszła na dietę, a także zaczęła towarzyszyć mu na imprezach. Ich miłość jednak zakończyła się stosunkowo szybko. Córka Jerzego Stuhra znalazła pocieszenie w ramionach innego mężczyzny, Polaka wychowanego w Stanach, natomiast on zakochał się w Annie Musze.

Marianna StuhrKAPiF

Marcel Sora, Anna MuchaKAPiF

Bożena Stryjkówna i Juliusz Machulski Bożena Stryjkówna i Juliusz Machulski WBF

Bożena Stryjkówna i Juliusz Machulski

Bożenę Stryjkównę i Juliusza Machulskiego wspólne zainteresowania połączyły na tyle mocno, że przez 13 lat tworzyli zgrane małżeństwo. Jednak zanim stanęli na ślubnym kobiercu, studiowali razem. Pierwotnie chcieli kształcić się na polonistyce na Uniwersytecie Warszawskim, jednak na studia dostał się tylko on. Na szczęście na łodzką PWSFTViT zakwalifikowali się już oboje.

Chcieliśmy być razem, więc poszłam za nim, dostaliśmy się - wspominała Stryjkówna w rozmowie z "Na żywo". - Zakochaliśmy się w sobie od pierwszego wejrzenia. To było spontaniczne, szalone, piękne.

Juliusz Machulski obsadził ukochaną w głównej roli w filmie "Seksmisja". Stryjkówna była świetnie zapowiadającą się aktorką, jednak nie chciała przyjmować mało wymagających ról i wypadła z branży.

To nie do końca był mój wybór, bo nie ukrywam, że bym chciała. Niestety propozycje, które otrzymywałam były związane z pełnieniem na ekranie jedynie funkcji dekoracyjnej - powiedziała w wywiadzie dla "Faktu".

Kariera Machulskiego potoczyła się znacznie lepiej - jest rozpoznawalnym i cenionym reżyserem. W przeciwieństwie do swojej pierwszej, wielkiej miłości, zaangażował się w inne relacje. Związek z Lizą Machulską zakończył się z rozwodem, jednak kolejna relacja z kostiumografką, Ewą Machulską, okazała się bardzo udana i trwa do dziś.

Joanna Brodzik i Rafał Okyne Joanna Brodzik i Rafał Okyne Screen Skene/KAPIF

Joanna Brodzik i Rafał Okyne

Joanna Brodzik, zanim poznała swoją wielką miłość, Pawła Wilczaka, spotykała się z Bartkiem Świderskim i, mało kto wie, Rafałem Okyne. Tego ostatniego poznała w połowie lat 90. Okyne jest operatorem światła i aktorem. W rodzinnym miasteczku Brodzik zwracał na siebie uwagę egzotyczną urodą.

Nie wiem, czy będziemy ze sobą do końca życia. Na razie jest nam ze sobą dobrze - cytuje wypowiedź aktorki "Na żywo".

Rodzice aktorki lubili jej partnera, a ta nie zwlekała długo i szybko zamieszkała z ukochanym w 50-metrowym mieszkaniu. Nie odstępowali się na krok. Uchodzili za idealnie dobraną parę. Jak się okazuje, było to mylne wrażenie - w 1999 roku rozstali się.

Joanna Brodzik, Paweł WilczakKAPiF

Karolina Muszalak i Olaf Lubaszenko Karolina Muszalak i Olaf Lubaszenko KAPiF

Karolina Muszalak i Olaf Lubaszenko

Informacja o romansie Karoliny Muszalak i Olafa Lubaszenki zaskoczyła wszystkich. Kiedy w 2002 roku przyszli razem na premierę filmu "E=mc2", wzbudzili nie lada sensację. Aktor był po rozwodzie z Katarzyną Groniec, z którą ma córkę Mariannę. Dla Muszalak podobno wziął się w garść i nawet zmienił dotychczasowe nawyki.

Coś się w moim życiu zmienia. Ale jestem tak potwornie zabobonny, że nie powiem, co i z kim. Jak się już zmieni na dobre, nie będę tego ukrywał. Myślę, że tak naprawdę jesteśmy po to, by mieć rodzinę, dom. Jakąś stabilizację. Kiedy to osiągamy zaczynamy tęsknić za... samotnością - powiedział w wywiadzie dla "Elle".

Aktor nie chciał drugi raz się żenić i to ponoć był główny powód jego rozstania z Muszalak, która zerwała z nim po niecałych dwóch latach bycia razem.

Karolina MuszalakKAPiF

Olaf LubaszenkoKAPiF

Iwona Bielska i Roman Wilhelmi Iwona Bielska i Roman Wilhelmi WBF/EN

Iwona Bielska i Roman Wilhelmi

Roman Wilhelmi w Iwonie Bielskiej zakochał się od pierwszego wejrzenia. Było to ponad 30 lat temu, a aktorka jeszcze nie tak dawno wspominała z rozrzewnieniem pierwsze chwile ich znajomości.

Mój dziadek pracował jako księgowy w Wytwórni Filmów Oświatowych. Któregoś dnia tuż po egzaminach w Krakowie, zapytał, czy chciałabym zarobić kilka groszy.  Pamiętam pierwszy dzień. Wchodzę do wielkiej stołówki, w oddali siedzi z reżyserem Roman Wilhelmi, był już wtedy bardzo znanym aktorem.  Zobaczył mnie wstał i tak został -zdradziła "Wysokim Obcasom". - Miałam 21 lat, byłam dzieckiem, dojrzałym może, ale dzieckiem. Wtedy naprawdę wyglądałam dość atrakcyjnie. Zakochał się.

Miłość dwojga aktorów była namiętna. A jak to często bywa, także nie najłatwiejsza. Sporą część czasu musieli pielęgnować miłość na odległość. Ona mieszkała w Warszawie, a on w Krakowie. Jednak to nie przeszkadzało Wilhelmiemu oczekiwać, że jego ukochana zjawi się na każde jego skinienie.

Dzwonił do mnie do akademika i mówił: Jeśli natychmiast nie przyjedziesz, to skoczę z balkonu, bo właśnie stoję na balustradzie. Więc wsiadałam do taksówki i jechałam - wspominała. Dodała: - Byłam za młoda, żeby wytrzymać taką huśtawkę emocjonalną.  Rozstaliśmy się po dwóch czy trzech latach? Był niezwykły pod wieloma względami. Z jednej strony świadomy swojej wielkości, z drugiej - pełen kompleksów, że zbyt rozbudowany, że łysieje.

Roman Wilhelmi po rozstaniu z Bielską na nowo próbował znaleźć miłość swojego życia. Jego pierwszą żoną była dziennikarka Danuta, drugą - węgierska tłumaczka Marika Kollar, z którą miał syna Rafała. Natomiast Bielska związała się z Mikołajem Grabowskim, z którym ma syna Michała.

Mój dziadek pracował jako księgowy w Wytwórni Filmów Oświatowych. Któregoś dnia tuż po egzaminach w Krakowie, zapytał, czy chciałabym zarobić kilka groszy.  Pamiętam pierwszy dzień. Wchodzę do wielkiej stołówki, w oddali siedzi z reżyserem Roman Wilhelmi, był już wtedy bardzo znanym aktorem.  Zobaczył mnie wstał i? Tak został ? wyznała Bielska.
- Miałam 21 lat, byłam dzieckiem, dojrzałym może, ale dzieckiem. Wtedy naprawdę wyglądałam dość atrakcyjnie.  Zakochał się ? dodała aktorkaMój dziadek pracował jako księgowy w Wytwórni Filmów Oświatowych. Któregoś dnia tuż po egzaminach w Krakowie, zapytał, czy chciałabym zarobić kilka groszy.  Pamiętam pierwszy dzień. Wchodzę do wielkiej stołówki, w oddali siedzi z reżyserem Roman Wilhelmi, był już wtedy bardzo znanym aktorem.  Zobaczył mnie wstał i? Tak został ? wyznała Bielska.- Miałam 21 lat, byłam dzieckiem, dojrzałym może, ale dzieckiem. Wtedy naprawdę wyglądałam dość atrakcyjnie.  Zakochał się ? dodała aktorka
Sylwia Wysocka i Mariusz Treliński Sylwia Wysocka i Mariusz Treliński WBF

Sylwia Wysocka i Mariusz Treliński

Sylwia Wysocka i Mariusz Treliński poznali się w łódzkiej filmówce. Ona marzyła o karierze aktorki, on - reżysera. Jak przypomina "Na żywo", patrząc na tych dwoje, nie można było mieć wątpliwości, że są bardzo zgraną i dobraną parą. Ponoć Treliński wielu znajomym mówił, że chce się oświadczyć ukochanej. Po zakończeniu studiów rzucili się w wir pracy i ich drogi się rozeszły.

Po pięciu latach aktorka odeszła do Włodka, biznesmena. Urodziła syna - czytamy w "Na żywo".

Mariusz Treliński znalazł pocieszenie w ramionach aktorki, Moniki Donner. Jednak ten związek przetrwał jedynie dwa lata. Obecnie reżyser jest związany z Edytą Herbuś.

Edyta Olszówka i Szymon Bobrowski Edyta Olszówka i Szymon Bobrowski WBF

Edyta Olszówka i Szymon Bobrowski

Szymon Bobrowski zakochał się w Edycie Olszówce na spotkaniu w jego rodzinnym mieście, Koninie. Był koniec lat 80., a oni wbrew konwenansom - Olszówka jest starsza od Bobrowskiego - zaczęli się regularnie spotykać. Olszówka nie miała wątpliwości, że od razu po maturze chce zdawać do łódzkiej filmówki. Dostała się, a Bobrowski zrozumiał, że wcale nie chce być lekarzem.

To właśnie dla Edyty zdecydował się zdawać do łódzkiej szkoły filmowej - podaje "Na żywo".

Na studiach ich drogi się rozeszły. Bobrowski zakochał się w Aleksandrze, która nie jest związana z show-biznesem - mają razem troje dzieci. Natomiast Olszówka związała się z Piotrem Machalicą, z którym ostatecznie rozstała się w 2007 roku.

Szymon BobrowskiWBF

Dorota Kamińska i Jacek Borkowski Dorota Kamińska i Jacek Borkowski KAPiF

Dorota Kamińska i Jacek Borkowski

Zanim Jacek Borkowski spotkał miłość swojego życia, Magdalenę Gotowiecką, był w dwóch poważnych związkach. Z pierwszą żoną, Katarzyną rozstał się w złej atmosferze, a rozwód trwał prawie 6 lat. Była żona aktora twierdziła, że Borkowski zawsze miał słabość do kobiet i nie tylko z nią mu się nie układało.

Często się zakochiwał, z Dorotą Kamińską też chciał się żenić - zdradziła "Na żywo" Katarzyna. - Wyprowadził się do niej, zabrał część rzeczy. A potem, gdy chciał wrócić, nie miał odwagi po nie pojechać. Na jego prośbę czekałam w samochodzie. Wrócił zdenerwowany i opowiadał, że Dorota wybiegła za nim na klatkę, krzyczała, że go kocha i zaklinała, żeby został.

Katarzyna z dystansem patrzy na związki swojego byłego męża, ale nie pozostaje z nim w dobrych relacjach. Przez długi czas kłócili się o alimenty - według ustaleń "Super Expressu", Borkowski miał ich nie płacić przez 70 miesięcy. Kłótnie byłych małżonków źle wpłynęły na relacje aktora i córki, Karoliny Borkowskiej.

Był czas, że nie odzywaliśmy się z tatą do siebie. Poszliśmy jednak po rozum do głowy i zawalczyliśmy o naszą miłość. Trochę zajęło, zanim przyzwyczaiłam się do nowej sytuacji. Teraz jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi - zdradziła aktorka "Party".

Jacek BorkowskiKAPiF

Jacek Borkowski, Karolina BorkowskaKAPiF

Patrycja Markowska i Bartłomiej Wróblewski Patrycja Markowska i Bartłomiej Wróblewski WBF

Patrycja Markowska i Bartłomiej Wróblewski

Patrycja Markowska i Bartłomiej Wróblewski poznali się w 2003 roku w pubie Cinnamon. Wydawać by się mogło, że to przelotna znajomość, jednak między nimi zaczęło coraz bardziej iskrzyć. Na tyle, że piosenkarka zaczęła swojego ukochanego nazywać narzeczonym.

Bardzo poważnie traktowała tę znajomość - czytamy w "Na żywo". - Wystąpiła z nim nawet w telewizji. Zaprosiła do go programu "Jak łyse konie", gdzie miał być ekspertem od życia Grzegorza Markowskiego, jej ojca.

Rozstali się w zgodzie. Żadne z nich nigdy nie zdradziło powodu, dla którego nie są już razem. Do dziś wypowiadają się o sobie bardzo serdecznie. Obecnie Markowska jest związana z Jackiem Kopczyńskim, z którym ma syna Filipa Krystiana. Natomiast Wróblewski jest mężem Małgorzaty Kożuchowskiej.

Patrycja Markowska, Jacek KopczyńskiWBF

Bartłomiej Wróblewski, Małgorzata KożuchowskaWBF

Anna Wendzikowska Borys Szyc Anna Wendzikowska Borys Szyc Kapif

Anna Wendzikowska i Borys Szyc

Anna Wendzikowska i Borys Szyc zgodnie nie komentowali doniesień prasy o ich relacji. Jednak z czasem dziennikarka przyznała, że było między nimi coś więcej.

To były burzliwe miesiące - zdradziła "Na żywo".

W 2005 roku Wendzikowska wyjechała na studia do Londynu, gdzie poznała finansistę, Christophera Comba. Rozstała się z nim w 2010 roku. Wendzikowska nie ukrywała, że bardzo przeżywa rozstanie. W jednym z wywiadów powiedziała, że musi się nauczyć przyjmować życie takim, jakie jest. Także Szycowi nie zawsze wszystko układało się po jego myśli, ma na swoim koncie nieudane związki między innymi z Kają Śródką i Zofią Ślotałą.

Borys Szyc, Kaja ŚródkaKapif

Zofia Ślotała, Borys SzycKAPiF

Anna WendzikowskaFacebook