Patrycja Markowska

Patrycja Markowska

Patrycja Markowska to polska piosenkarka, autorka tekstów. Od dziecka chciała związać się zawodowo z muzyką, a jej marzenie wspierał ojciec, Grzegorz Markowski. Patrycja Markowska odniosła sukces dzięki debiutanckiemu albumowi "Będę silna".


Data urodzenia: 21 grudnia 1979 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Facebook: Facebook.com/patrycjamarkowska
Związki: partner Jacek Kopczyński,
Dzieci: syn Filip Krystian

Patrycja Markowska - kariera muzyczna

Patrycja Markowska przyszła na świat 21 grudnia 1979 roku w Warszawie jako córka Krystyny Markowskiej i znanego polskiego muzyka, wokalisty, kompozytora i lidera grupy Perfect Grzegorza Markowskiego. Muzyka towarzyszyła jej od zawsze i od kiedy tylko była małą dziewczynką, stanowiła obiekt jej zainteresowań.
Swój debiutancki album "Będę silna" Patrycja Markowska wydała w 2001 roku. Album odniósł sukces, a artystka otrzymała nominację do nagrody Fryderyka. Z płyty pochodzą takie przeboje jak: "Opętanie", "Drogi kolego", "Musisz być pierwszy".
W 2003 roku światło dziennie ujrzała druga płyta Markowskiej "Mój czas", z której pochodzą utwory: "Kameleon", "Z Twoich rąk", "Nie zatrzyma nikt", "Gdy zgasną światła".
W 2007 roku zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Premiery oraz nagrodę dziennikarzy na 44. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za piosenkę "Świat się pomylił". W tym samym roku wydała płytę koncertową "Patrycja Markowska Live" oraz studyjną "Świat się pomylił".
W 2008 roku Patrycja Markowska zagrała support przed amerykańską wokalistką Nelly Furtado, natomiast rok później przed międzynarodową gwiazdą Lennym Kravitzem.
Rok 2010 był rokiem wydania piątego już albumu "Patrycja Markowska", który zdobył status platynowej płyty. Zawierał przeboje: "Księżycowy", "Hallo, hallo", "Ostatni", "W hotelowych korytarzach", "Tylko mnie nie strasz".
Trzy lata później Patrycja Markowska zasiadła jako juror w programie typu talent show emitowanym przez TVP2 "Voice of Poland" i wydała płytę "Alter Ego" (utwory promujące: "Alter Ego", "Dzień za dniem").
Patrycja Markowska w 2014 roku wystąpiła na słynnym stadionie Wembley Arena w Londynie na festiwalu Top Music Wembley.

Patrycja Markowska - życie prywatne

Życiowym partnerem Patrycji Markowskiej jest aktor Jacek Kopczyński, z którym ma syna Filipa (ur. 2008 r.).

Zobacz także:

Jacek Kopczyński - Justyna Steczkowska - Anna Wyszkoni

patrycja markowska

Więcej o:

patrycja markowska

 • Nowy teledysk Patrycji Markowskiej!

  "Zaćmienie" to drugi singiel promujący ostatni album "Świat się pomylił". Piosenka nawet przyjemna, ale ocenę pozostawiamy Wam. A już wkrótce Patrycja Markowska w

 • Nowa płyta Patrycji Markowskiej

  W trakcie tegorocznego festiwalu w Opolu Patrycja Markowska podbiła serca publiczności balladą "Świat się pomylił" . Potem zniknęła na ponad trzy miesiące - wszystko po to, aby w spokoju nagrać swoją najnowszą płytę, która ukaże się

 • Patrycja Markowska - recenzja teledysku

  i Panowie - Patrycja Markowska i "Świat sie pomy lił" Fabuła: Fabuła to na pewno duży minus całego przedsięwzięcia. Bo trudno na plus zaliczyć tarzanie się w piasku. Markowska na gwałt szukać powinna nowego reżysera clipów, bo to już

 • Patrycja Markowska będzie mamą

  Ojcem przyszłego dzidziusia Patrycji Markowskiej jest jej partner - aktor Jacek Kopczyński, który jest ukochanym piosenkarki od roku. Ciąża uszczęśliwiła na równi Patrycję, co jej sławnego tatę Grzegorza Markowskiego, który kupił już dla wnuka kawałek gruntu pod Warszawą

 • Patrycja Markowska "Jeszcze raz" - nowy klip

  ! Piosenka wykorzystana jest w nowej komedii romantycznej pod takim samym tytułem. Jedną z głównych ról gra Przemek Cypryański :D. Posłuchajcie i komentujcie. Patrycja MARKOWSKA "Jeszcze raz"

 • Patrycja Markowska o ciąży i Dodzie!

  Patrycja Markowska w ciąży! - tak wyglądają od pewnego czasu okładki poczytnych tabloidów. Sama zainteresowana do tej pory raczej niechętnie komentowała tę wiadomość, do czasu... Patrycja, jak przyznała, miała bardzo szalone

 • Patrycja Markowska pojawi się w deszczu

  Album "Świat się pomylił" ukazał się we wrześniu 2007r. Ogromna popularność pierwszego, tytułowego singla z tej płyty pokazuje, że na taką Patrycję wszyscy czekali. Tą piosenką Patrycja Markowska zwyciężyła w Koncercie Premiery 44