Całowała się z kobietą, a przy scenie powieszenia wpadła w histerię. Julia Pogrebińska - zapamiętajcie to nazwisko

Zapamiętaliśmy ją z zachwycającego pocałunku z Magdaleną Boczarską na premierze filmu "W ukryciu". Właśnie zagrała Żydówkę w dramacie wojennym "W ukryciu". Ma wszelkie warunki, żeby zostać wielką gwiazdą. Jest piękna, utalentowana i nazywa się Julia Pogrebińska.
Julia Pogrebińska. Julia Pogrebińska. Kapif

Julia Pogrebińska

Julia Pogrebińska urodziła się w 1984 roku w Kazachstanie, gdzie wyjechała jej matka. Do Polski wróciła jako 17-latka. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim i w PWST im. L. Solskiego w Krakowie w klasie mistrzowskiej Krzysztofa Globisza. Interesuje się śpiewem, lubi jazdę konną, jogę, pływanie i snowboard. 7 lat trenowała taniec współczesny, jednak to nie taniec ją uwiódł, lecz aktorstwo.

Julia PogrebińskaKapif

Julia PogrebińskaKapif

Stefano Terrazzino, Julia Pogrebińska. Stefano Terrazzino, Julia Pogrebińska. Kapif

Włoski przyjaciel

To poliglotka. Mówi płynnie po rosyjsku i angielsku, zna podstawy języka kazachskiego, a niedawno, na potrzeby roli w serialu "Wszystko przed nami", zaczęła się uczyć włoskiego.

Spotkałam się kilka razy z nauczycielem włoskiego. Ale samodzielnie też chciałam nad tym popracować. Poprosiłam o pomoc mojego przyjaciela, Stefano Terrazzino. Zafundował mi szkołę włoskiego z sycylijskim akcentem. Sycylijczycy mówią tak szybko, że zdanie zbija się w jeden melodyjny ciąg. Miałam ubaw z własnej niemocy, próbując uchwycić odpowiednią intonację - opowiadała Pogrebińska w rozmowie z portalem Plejada.onet.pl.

Przyjaciel Pogrebińskiej jest aktorem, piosenkarzem i tancerzem, aktualnie przebywającym w Polsce i jest najprawdziwszym Sycylijczykiem, brał również udział w "Tańcu z gwiazdami". Jednak to nie on skradł serce pięknej aktorki.

Julia PogrebińskaKapif

Julia Pogrebińska. Julia Pogrebińska. Kapif

Pozowała swojemu chłopakowi

Aktorka niechętnie opowiada o swoim życiu osobistym. Przyznała jednak, że jej pierwszy chłopak zaraził ją swoją pasją - fotografią.

Razem pracowaliśmy, pozowałam dla niego. Urządzał wernisaże i wystawiał zdjęcia w swojej pracowni. To miało charakter niezależny, dla wąskiego grona przyjaciół, większość fotografii była czarno-biała, z wyraźnym ziarnem. On mnie uczył fotografii i wywoływania zdjęć w ciemni. W tej chwili nie mam czasu, żeby rozwijać się w tym kierunku - opowiadała Pogrebińska w cytowanym wywiadzie.

Julia PogrebińskaKapif

Julia Pogrebińska, Tomasz Ciachorowski. Julia Pogrebińska, Tomasz Ciachorowski. Kapif

Na planie i w życiu

Tego uczucia jednak nie dało się utrzymać w ukryciu. Julia Pogrebińska i Tomasz Ciachorowski zagrali parę kochanków w serialu "Linia życia". Jako, że życie to czasami telenowela, oboje przenieśli filmową namiętność do życia prywatnego. Para pojawia się wspólnie na imprezach i nie ma żadnych oporów przed publicznym okazywaniem sobie czułości.

Miłość pomiędzy Tomaszem Ciachorowskim a Julią Pogrebińską wybuchła nagle i całkiem niedawno. Oboje na razie niewiele mówią o łączącym ich uczuciu, jednak gesty i spojrzenia mówią niemal wszystko - czytamy w tygodniku "Świat & Ludzie".

Nie wszyscy są zadowoleni z takiego obrotu rzeczy. Podobno niechętnie patrzy na związek Ciachorowskiego z Pogrebińską Maciej Radel, przyjaciel aktora.

Maciek odradza mu tę znajomość. Nie kryje, że nie darzy wybranki Tomka zbyt wielką sympatią. Jego zdaniem ten związek nie ma szans - czytamy wypowiedź osoby z otoczenia Ciachorowskiego na stronie Swiatseriali.pl.

Julia Pogrebińska, Tomasz CiachorowskiKapif

Julia Pogrebińska, Tomasz CiachorowskiKapif

Julia Pogrebińska i Magdalena Boczarska Julia Pogrebińska i Magdalena Boczarska East News

Wątki homoseksualne

Warto przy okazji zwrócić uwagę na ciekawą zbieżność. Julia Pogrebińska zagrała właśnie w filmie "W ukryciu". Aktorka zagrała ukrywającą się w polskim mieszkaniu Żydówkę, która z czasem nawiązuje romans z polską córką swojego gospodarza - w tej roli fenomenalna Magdalena Boczarska. Obie aktorki, które w filmie łączy lesbijska miłość, pocałowały się na pokazie filmu, ku uciesze fotoreporterów.

Myśmy się przywitały po prostu. Jesteśmy ze sobą bardzo zaprzyjaźnione i faktycznie to jest fajne, jeżeli po jakimś planie coś się zadziało między ludźmi, jeśli coś takiego zostaje. Mogę państwa zapewnić, że zarówno Julia jak i ja mamy satysfakcjonujące życia i erotyczne i osobiste - powiedziała Boczarska w programie "DDTVN".

Z drugiej strony, Tomasz Ciachorowski, również zasłynął z podobnego pocałunku, który zrodził spekulacje o jego rzekomym homoseksualizmie. Zaczęło się od żartu. Dwa lata temu, zapytany o swój ostatni pocałunek, powiedział:

Ostatni raz całowałem się dwa dni temu na parapetówce z... Michałem Lewandowskim.

Potem się z tego tłumaczył.

Przecież to był tylko zwykły żart! Na parapetówce u Michała trochę wypiliśmy i uściskaliśmy się po pijaku. Jak kumple. To był taki przyjacielski "misiaczek" Z pewnością nie był to żaden namiętny pocałunek - wyjaśniał na łamach pisma "Takie jest życie". - Nastąpiła bardzo typowa sytuacja, kiedy dwóch serdecznych przyjaciół zapewnia się o dozgonnej przyjaźni i pieczętuje to przyjacielskim gestem. Nie miało to absolutnie podtekstu erotycznego.

Michał Lewandowski, Tomasz CiachorowskiKapif

Julia Pogrebińska. Julia Pogrebińska. Kapif

Dieta

Udział w najnowszej produkcji, czyli w filmie "W ukryciu", wymagał od Julii Pogrebińskiej szczególnych wyrzeczeń z tej racji, że grana przez nią bohaterka ma być coraz szczuplejsza. Żeby osiągnąć ten efekt, aktorka skorzystała z pomocy profesjonalistów, którzy skonstruowali specjalny program ćwiczeń połączonych z odpowiednią dietą. Firma, która przygotowała Pogrebińską do roli Ester, zamieściła na swojej stronie szczegółowy program pracy z aktorką. Trening wyglądał zatem następująco.

Aby osiągnąć efekt, aktorka codziennie biegała na czczo, przed śniadaniem. Trening aerodobowy trwał 1 godzinę i 10 min., w tętnie 145-150HR. Raz w tygodniu Julia wykonywała trening siłowy z Dariuszem Brzezińskim. Na 2 tygodnie przed zdjęciami codziennie miała dwu i pół godzinny trening z baletu. Był to dla aktorki i jej organizmu bardzo wyczerpujący okres - czytamy na stronie Fitandeat.pl.

Firma, która przygotowała organizm Julii Pogrebińskiej, zamieściła na swojej stronie przykładową dietę, którą stosowała aktorka.

Julia PogrebińskaScreen Fitandeat.pl

 

Równie drobiazgowo opisana jest dieta Pogrebińskiej.

Zbudowaliśmy dietę redukcyjną opartą na spożywaniu posiłków białkowych z dołączanymi posiłkami węglowodanowymi o niskim ładunku glikemicznym, dodając tłuszcze wielonienasycone z przewagą kwasów tłuszczowych OMEGA-3. W ułatwieniu trzymania diety dołączyliśmy błonnik pochodzący głównie z warzyw. Dietę uzupełniliśmy suplementacją składającą się z gotowych kompozycji witaminowych z schelatyzowanymi minerałami. Tylko przy takiej konfiguracji diety mogliśmy zmieniać sylwetkę aktorki, a jednocześnie zapewnić jej minimum energii potrzebnej do gry na planie i co najważniejsze, bez uszczerbku na zdrowiu. W efekcie Julia zgubiła 6 kg wagi.
Julia Pogrebińska. Julia Pogrebińska. Kapif

Dostała histerii

Zagranie Ester wymagało od Pogrebińskiej nie tylko fizycznych wyrzeczeń. W rozmowie z Tv.se.pl opowiedziała o swojej dramatycznej przygodzie na planie "W ukryciu". To była jej najtrudniejsza scena do zagrania.

Jest jedna, bardzo mocna scena, która zostawiła we mnie mocny ślad, to jest scena powieszenia. To jest scena, w której Ester usiłuje popełnić samobójstwo i niezależnie od tego, że byłam zabezpieczona przez kaskaderów, to wywołało to we mnie olbrzymie emocje. Okazało się, że założenie pętli na szyję to jest gest, który ciało może odczytać jako rzeczywistą próbę pozbawienia siebie życia. Ja dostałam podczas tej sceny histerii.

Pomimo mocnych scen, nie miała wątpliwości, że powinna zagrać Ester.

Nie zastanawiałam się długo, ponieważ Ester to była rola, którą naprawdę chciałam zagrać, a po drugie, w momencie kiedy dostałam propozycję zagrania tej roli, byłam na trzecim roku szkoły teatralnej. To było marzenie i nie było nad czym się zastanawiać.

Julia PogrebińskaKapif

Julia Pogrebińska. Julia Pogrebińska. Kapif

Styl życia

Julia Pogrebińska jest być może u progu wielkiej kariery i oczywiście, sławy. Na razie jednak nie ma w sobie nic z celebrytki. Lubi się wycofać, obserwować życie z boku i jednocześnie wybierać przestrzenie w które chce wejść.

Inspirują mnie ludzie, których spotykam w życiu. Kobiety na ulicy potrafią wyglądać lepiej, niż na okładce magazynu. Czasami spędzam pół dnia w knajpie z książką w ręku i obserwuję ludzi przemykających obok mnie... To piękne doświadczenie. Lubię biegać - kilka razy w tygodniu, czasem codziennie. Gdy byliśmy w Mediolanie z ekipą "Wszystko przed nami", po zdjęciach fundowałam sobie godzinny bieg przez miasto. Ten rodzaj dynamicznej wycieczki pozwalał mi studiować architekturę i ludzi. Mediolan nocą nabiera zupełnie innych kolorów. Włoszki ubierają szpilki i depczą rozgrzany asfalt, knajpki tętnią życiem, unosi się zapach włoskich potraw i perfum... O tej godzinie serce zaczyna bić szybciej - powiedziała dla Plejada.onet.pl.

Przyznała też, że taki styl życia pozwala jej obserwować nie tylko zachowanie ludzi, ale także to, jak się ubierają.

Nie mogę powiedzieć, że fascynuje mnie świat mody. Lubię dobrze wyglądać, ale staram się nie podchodzić do tego fanatycznie. Gdy człowiek zbytnio koncentruje się na modzie, trendach, przestaje skupiać się na swoim wnętrzu. Umyka mu to, co najważniejsze. Uwielbiam, gdy kobiety ładnie wyglądają, gdy widać, że zwracają na siebie uwagę i nie jest mi to obce. Najbardziej lubię rzeczy proste albo wywrotowe. Bardzo inspiruje mnie polska grupa projektowa Nenukko.

Gust Pogrebińskiej faktycznie wydaje się być jednocześnie "prosty" i "wywrotowy". Na stronie grupy Nenukko czytamy bowiem:

Grupa projektowa, założona w 2008, tworząca w duchu uniseksualnej prostoty i działająca według autorskiej zasady - bez nadinterpretacji, bez ograniczeń, z dala od konsumpcyjnego obłędu. Celem twórców jest wynalazczość wizualna oraz przekroczenie klasycznych konwencji stylistycznych.

Julia PogrebińskaKapif