Dokumenty nie kłamią. Marilyn Monroe NAPRAWDĘ przeszła operację plastyczną!

Koniec spekulacji. Pogłoski, że jedna z najseksowniejszych kobiet w ogóle miała za sobą operację plastyczną, zostały potwierdzone. Światło dzienne ujrzała dokumentacja medyczna związana z operacją.
Marylin Monroe. Marylin Monroe. East News

Fałszywe nazwisko

Zestaw 6 klisz rentgenowskich czaszki Marilyn Monroe oraz plik zapisków opiekującego się nią chirurga plastycznego Michaela Gurdina, zostanie wkrótce sprzedanych na aukcji w Julien's Auction w Hollywood. Stanowią one potwierdzenie, że najsłynniejsza blondynka wszech czasów przeszła 2 operacje plastyczne: korekty nosa i podbródka. Dwa ze zdjęć wykonano 7 czerwca 1962 roku - zaledwie 2 miesiące przed śmiercią gwiazdy. Co ciekawe, na prześwietleniu widnieje fałszywe nazwisko Joan Newman, które lekarze wpisali do rejestru chcąc chronić prywatność gwiazdy.

Marylin MonroeEast News

Marylin Monroe. Marylin Monroe. East News

"Nikt nie chciał w to uwierzyć"

Przedmioty wystawił na aukcji anonimowy sprzedawca, który spodziewa się wziąć za nie od 15 do 30 tysięcy dolarów.

Nikt nie myślał poważnie o tym, że Marilyn Monroe poddała się operacji plastycznej. Zawsze to były tylko spekulacje - zrobiła to, czy nie? - powiedział Martin Nolan, dyrektor Julien's Auction. - Wydawała się tak naturalnie piękna, że nikt nie chciał w to uwierzyć - czytamy na stronie Reuters.com.

W dokumentacji medycznej Marilyn Monroe widnieje jako Marilyn Miller - od nazwiska jej ostatniego, trzeciego męża, pisarza Arthura Millera.

NEW YORK - MARCH 1955: Actress Marilyn Monroe relaxes in a quiet moment in a restaurant in March 1955 in New York City, New York. (Photo by Michael Ochs Archives/Getty Images)Fot. Michael Ochs Archives/materiały prasowe

Marylin Monroe. Marylin Monroe. REUTERS

Informacje o operacjach pojawiały się już wcześniej

Reuters przypomina też, że zwolennicy tezy o operacjach plastycznych Monroe w 2010 roku zyskali mocnego sojusznika w osobie chirurga plastycznego Normana Leafa.

W wydanym przez siebie pamiętniku, chirurg plastyczny Norman Leaf z Beverley Hills twierdził, że Monroe przeszła operację plastyczną brody w 1950 roku, powołując się na te same notatki Gurdina, który był medycznym partnerem Leafa.

Jednak aż do tej pory, treść rzeczonych notatek nie miała charakteru jawnego.

Marylin Monroe Marylin Monroe Fot. Archiwum

Zaczął się rozpuszczać implant w brodzie

Gurdin zaczął prowadzić swoje zapiski w 1950 roku, kiedy gwiazda zaczęła się uskarżać na to, że implant w chrząstce brody zaczął się rozpuszczać. Chirurg prowadził wywiad medyczny aż do 1962 roku.

Ci, którzy znają procedury implantacji tłumaczą, że stało się tak przez związek z korekcją czubka nosa Marilyn Monroe - czytamy wyjaśnienie na stronie Telegraph.co.uk.

Z dokumentacji medycznej Gurdina wynika również, że Marilyn Monroe cierpiała na neutropenię, chorobę polegającą na spadku liczby białych krwinek, które zwalczają infekcje i że w 1957 roku miała ciążę pozamaciczną.

Fotografia pochodzi z serii zdjęć Marylin Monroe wystylizowanej na ulicznicę wśród dekoracji wytwórni 20-th Century Fox z kwietnia 1956 roku.
Cena wywoławcza 4 tys. złotych Fotografia pochodzi z serii zdjęć Marylin Monroe wystylizowanej na ulicznicę wśród dekoracji wytwórni 20-th Century Fox z kwietnia 1956 roku. Cena wywoławcza 4 tys. złotych Milton H. Greene

Ostatni raport

Ostatni raport medyczny z wystawionych na aukcję jest datowany na 7 czerwca 1962 i informuje o upadku gwiazdy między 2 a 3 nad ranem, który spowodował obrzęk i nadwrażliwość nosa.

Marylin Monroe Marylin Monroe ENTERTAINMENT PICTURES/ZUMA Movie Stills Library

Zmarła w niejasnych okolicznościach

To nie pierwszy raz, kiedy dokumenty medyczne o stanie zdrowia Marilyn Monroe zostają wystawione na sprzedaż. Reuters informuje, że w 2010 roku zestaw trzech zdjęć rentgenowskich przedstawiających prześwietlenie jej piersi sprzedano za kwotę 45 tysięcy dolarów. Marilyn Monroe zmarła 5 sierpnia 1962 roku w niejasnych okolicznościach w jej domu Los Angeles. Według protokołu z sekcji zwłok, przyczyną śmierci było przedawkowanie barbituranów.

Więcej o:
Komentarze (19)
Dokumenty nie kłamią. Marilyn Monroe NAPRAWDĘ przeszła operację plastyczną!
Zaloguj się
 • tomaszlis1

  Oceniono 132 razy 110

  Żadna nowość. Stare newsy sprzedajecie. Po operacjach była piękna! Czego nie można powiedzieć o wielu współczesnych straszydłach

 • oneandonly

  Oceniono 115 razy 95

  tak czy inaczej byla piekna... nawet nie chodzi tu o wyglad tylko sposob bycia, mowienia, gestykulacje. miala to cos. a co do operacji to gratuluje temu chirurgowi... nikt chyba nie mial tak karzystnej i ladnie przeprowadzonej plastyki. efekt swietny. nos i broda idealne. dzisiaj mamy niby taki postep medyczny (wtedy operacje plastyczne raczkowaly) i az dziw bierze, ze dzisiejsi chirurgowie nie maja takich umiejetnosci. zwlaszcza, ze mozna komputerowo sprawdzac przewidywane efekty... gosciu fachowiec jakich malo.

 • kocica1

  Oceniono 75 razy 53

  Marilyn Monroe była najpiękniejszą blondynką świata obok Brigitte Bardot!!! Była delikatna, kobieca i o pięknym uśmiechu!! Nawet poznać nie było że miała operacje plastyczne!! To w dziśiejszych czasach widać kto ma operacje plastyczne!!

 • szary212

  Oceniono 42 razy 32

  Jane Fonda też zrobiła sonie piersi, Michelle Pfeiffer nos, Raquel Welch praktycznie całą twarz - najważniejsze, żeby nie było widać

 • asanti

  Oceniono 25 razy 21

  Bardzo chcę pochwalić autora tekstu.
  Myślę, że nie wiecej niż w 50% nieprawidłowo zapisał imię aktorki.
  Widze postępy, bo jeszcze rok - dwa lata temu zawsze było blędnie zapisane a teraz tylko w części przypadków....

 • asanti

  Oceniono 14 razy 10

  doszłam do wniosku, że oni to z tym imieniem robią specjalnie
  dzieki temu maja komentarze pod tekstem
  bo chyba nie można być az tak głupim
  ps. swoją droga w tagu do artykułu jest błąd w imieniu..

 • ladyzgaga

  Oceniono 35 razy 5

  A Dosia też wykonała tonę operacji plastycznych i tak się nie podniecacie

 • anka2012

  Oceniono 3 razy 1

  Tak, żadna nowość. Ja jeszcze wiem o przeszczepie włosów na czole, by ładniej się naturalnie układały, usunięcie ostatnich żeber, by talia była takazczupła no i biust . Tak czy owak to była i już chyba zostanie najpiękniejszą kobietą na świecie. W tamtych czasach to takie operacje traktowano, jak arcydzieło, dzisiaj kobieta pod skalpelem jest przez chirurgów traktowana, jak kolejne mięso, które chce sobie coś poprawić. Dodam tylko, że żal mi kobiet które nie znają granic i wszystkie wyglądają tak samo. Szkoda, bo niektóre kobiety starzeją się pięknie, bez tych botoksów ....mało tego przypuszczam, ze młode dziewczyny same sobie robią krzywdę...Im wcześniej tym gorzej...jako 30 latka wygląda na 50 latkę ...smutne...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX