Minęły 22 lata od premiery filmu "Kevin sam w domu". Co się dzieje z gwiazdami bożonarodzeniowego hitu?

Seans "Kevina samego w domu" przeszedł do bożonarodzeniowej tradycji Polaków. Film miał premierę 10 listopada 1990 roku. Mimo że minęły już ponad dwie dekady, ekscesy Kevina wciąż niezmiennie nas bawią. Zobacz, co słychać u aktorów, którzy wystąpili w filmie.
Macaulay Culkin. Macaulay Culkin. screen z youtube.com

Kevin McCallister

Kevin McCallister jest najsłodszym urwisem w filmowych dziejach! Ekscesy ośmiolatka i jego brawurowa obrona majątku rodzinnego, co chwilę wywoływały u widzów salwy śmiechu.

macaulay culkin. macaulay culkin. East News

Macaulay Culkin

Macaulay Culkin zajął drugie miejsce, po Shirley Temple, w rankingu "100 najlepszych gwiazd dziecięcych" telewizji E!. Za rolę Kevina Culkin otrzymał nominację do nagrody Złoty Glob. Macaulay nie tylko zrealizował marzenia ojca o aktorstwie, zapewnił także rodzinie bogate i wygodne życie. 10-letnią gwiazdkę pokochała Ameryka. Stał się tak popularny, jak niegdyś Shirley Temple. Posypały się też zawodowe propozycje: "Tylko samotni", "Moja dziewczyna", "Kevin sam w Nowym Jorku", "Richie milioner". Od kilku lat nie gra w filmach. Za to głośno jest o jego życiu prywatnym - zwłaszcza o problemach z narkotykami.

Buzz McCallister. Buzz McCallister. screen z youtube.com

Buzz McCallister

Buzz, jak przystało na starszego brata, daje popalić młodszemu Kevinowi. Pamiętacie, jakie zwierzę hodował?

Devin Ratray. Devin Ratray. Lee Roth/Capital Pictures

Devin Ratray

Filmowy Buzz zmienił się nie do poznania. Devin Ratray, po sukcesie filmu, jeszcze przez długi czas grał łobuzów w kinie familijnym. Na swoim koncie ma też reżyserię filmu erotycznego "Crazy Motor Hos". W 2009 roku zagrał  u boku Bruce'a Willisa w filmie "Surogaci".

Joe Pesci. Joe Pesci. screen z youtube.com

Harry

Mózg pary złodziejaszków, którzy okradali dzielnicę McCallisterów. Wspólnie z Marvem stworzyli jeden z najbardziej komicznych duetów filmowych!

Joe Pesci. Joe Pesci. LONDON ENT / SPLASH NEWS/EAST NEWS/London Ent / Splash News

Joe Pesci

Joe Pesci jest znany głównie z kina gangsterskiego, w którym stworzył doskonałe kreacje aktorskie. Angażowany najczęściej przez Martina Scorsese, zdobył Oscara za rolę Tommy'ego de Vito w "Chłopcach z ferajny". Prywatnie przyjaźni się z Jackiem Nicholsonem.

Kevin sam w domu. Kevin sam w domu. screen z youtube.com

Marv

Marv w swoich poczynaniach nie grzeszył zbytnią inteligencją, czym rozśmiesza do łez!

Daniel Stern. Daniel Stern. ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/CHRIS URSO

Daniel Stern

Daniel Stern znany jest głównie z ról teatralnych. Do jednej ze sztuk zaangażował go sam Woody Allen. Stern próbował swoich sił również w reżyserii. Jego debiutem był serial telewizyjny "Cudowne lato", którego jest również narratorem.

John Heard. John Heard. screen z youtube.com

Peter McCallister

Peter to przykładny mąż i ojciec wielodzietnej amerykańskiej rodziny.

John Heard

John Heard najwięcej grywał w latach 80. i 90. To wtedy na ekranie zagościły takie filmy jak: "Wariatki", "Duży", "Przebudzenie", "Raport Pelikana" czy "Obywatele prezydenci".

Catherine O'Hara. Catherine O'Hara. screen z youtube.com

Kate McCallister

Filmowa mama Kevina rozczuliła nas, gdy wszelkimi możliwymi sposobami starała się wrócić do najmłodszego syna.

Catherine O'Hara. Catherine O'Hara. Forum

Catherine O'Hara

Catherine ma na swoim koncie występy u Tima Burtona w "Soku z żuka" i "Miasteczku Halloween". Zagrała także w "Dicku Tracy", "Miłości i frytkach", "Parze na życie", "Panu i Pani Killer" oraz w kultowym serialu "Sześć stóp pod ziemią".

Kieran Culkin. Kieran Culkin. screen z youtube.com

Fuller McCallister

Karą za niegrzeczne zachowanie Kevina była noc spędzona w jednym łóżku z Fullerem. Nie byłoby to takie straszne, gdyby chłopiec nie moczył się przez sen.

Kieran Culkin

Odtwórca roli Fullera, Kieran, jest młodszym bratem Macaulaya. Poszedł w jego ślady i także został aktorem. Mogliśmy go zobaczyć m.in. w filmach: "Cała ona", "Ucieczka od życia", "Paper Man" czy "Scott Pilgrim vs. the World". Spotykał się z aktorką, Emmą Stone.

Roberts Blossom. Roberts Blossom. screen z youtube.com

Marley

Dzięki mrocznej postaci Marleya, film stał się prawdziwą opowieścią wigilijną.

Roberts Blossom. Roberts Blossom. EAST NEWS/Everett Collection

Roberts Blossom

Blossom był nie tylko aktorem, ale również szanowanym poetą i dramatopisarzem. W "Wielkim Gatsbym" wcielił się w postać ojca bohatera granego przez Roberta Redforda. Zmarł w zeszłym roku w Santa Monica.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.