Czubaszek o gejach: Chciałabym, żeby w Polsce mogli ADOPTOWAĆ DZIECI. Popiera też EUTANAZJĘ

Maria Czubaszek mówi to, co myśli i nie przejmuje się negatywnymi opiniami. Trzeba przyznać, że 73-latka łamie stereotyp typowej starszej pani, a na dodatek - obala najpopularniejsze polskie mity. Jakie?
Maria Czubaszek. Maria Czubaszek. Tok FM

Mit nr 1: Homoseksualiści nie powinni mieć dzieci

Maria Czubaszek najwyraźniej się rozkręca. Autorka książki "Każdy szczyt ma swój Czubaszek" udziela ostatnio wywiadu za wywiadem. Wczoraj w rozmowie z Onet.pl wyraziła swoje dość odważne poglądy o adopcji dzieci przez homoseksualne pary:

Chciałabym, żeby pary homoseksualne mogły w Polsce adoptować dzieci. Lepsza dla dziecka jest adopcja przez pary homoseksualne, niż wychowywanie przez patologiczne rodziny lub wynoszenie dzieci na śmietnik. Czy Elton John ze swoim partnerem zrobi krzywdę dziecku? Nie. Najważniejsza jest miłość do dziecka. Niejednemu dziecku będzie lepiej w rodzinie homoseksualnej niż w bożym związku kobiety i mężczyzny, gdzie mąż i żona są alkoholikami i biją dziecko lub zabijają. Dziwi mnie, że w Polsce jest większa ochrona życia poczętego niż narodzonego - mówiła Czubaszek.
Maria Czubaszek. Maria Czubaszek. Kapif

Mit nr 2: Trzeba kochać Ojczyznę

Czubaszek nigdy nie należała do osób, które trzymają buzię na kłódkę. W ubiegłym roku naraziła się sporej części społeczeństwa, mówiąc w programie Kuby Wojewódzkiego, że nie kocha Polski i nigdy nie oddałaby za nasz kraj życia.

Czuję się warszawianką i kocham to miasto, a reszta kraju już mnie zbytnio nie interesuje - mówiła u Wojewódzkiego.

Maria Czubaszek

Maria Czubaszek. Maria Czubaszek. Screen z youtube.com

Mit nr 3: Kobieta przez całe życie żałuje, że poddała się aborcji

Ostatnio o 73-letniej Marii Czubaszek zrobiło się głośno w kontekście jej kontrowersyjnego wyznania. W programie "Uwaga" autorka satyrycznych tekstów przyznała się do aborcji. Co więcej, Czubaszek twierdzi, że nieprawdą jest to, że kobieta przez całe życie żałuje wykonania zabiegu:

Zrobiłam to dwa razy. Nigdy z tego powodu nie miałam traumy, tylko mówiłam: Boże, jak to cudownie, że ja to zrobiłam - powiedziała Czubaszek w TVN.

Czubaszek stwierdziła też, że dziś postąpiłaby tak samo:

Gdyby się zdarzyło, że zaszłam w ciążę, i byłby to siódmy czy ósmy miesiąc, to ja bym skoczyła z któregoś piętra, pod pociąg bym się rzuciła, ale na pewno bym tego dziecka nie urodziła- dodała w "Uwadze".

 

Maria Czubaszek. Maria Czubaszek. Agencja Gazeta

Mit nr 4: Każda kobieta zaczyna odczuwać instynkt macierzyński

Kilka dni później w radiu Tok FM Czubaszek opowiadała o tym, że nigdy nie czuła instynktu macierzyńskiego:

Już jako dziecko nie lubiłam innych dzieci. Zawsze ciągnęło mnie do starszych. Pamiętam pierwsze pytania dorosłych: kim będziesz chciała zostać? Nie wiedziałam kim będę, ale zawsze wiedziałam kim nie będę. Mówiłam: nigdy nie będę mamusią. Później, jak spotykałam mężczyznę i nasz związek robił się poważny, mówiłam otwarcie: słuchaj, czy ty przypadkiem nie chcesz mieć dzieci, bo ja nie chcę - wyznała 73-latka.

maria czubaszek

Zapytana o to, czy nie czuje się wyobcowana w swoich poglądach, Maria Czubaszek odpowiedziała:

Każda moja wypowiedź na ten temat budzi ogromne emocje. Do tego stopnia, że nazywają mnie ''zimną suką" . Ale - szczerze mówiąc - wolę być ''zimną suką'' niż ''matką Polką.
Maria Czubaszek. Maria Czubaszek. Agencja Gazeta

Mit nr 5: Eutanazja jest zła

W najnowszej "Vivie" Czubaszek wygłasza z kolei swoją opinię o starości. Zapytana o to, czy nie żałuje jednak, że na starość nie będzie miała przy sobie dzieci i wnucząt, odpowiada:

Mieć dziecko i liczyć, że ono mi pomoże na starość? To bardzo egoistyczne. Nie chce mi się wierzyć, że ludzie się mogą decydować na dzieci po to, żeby sobie zabezpieczyć starość, żeby mi ktoś szklankę wody podał, czy mnie utrzymywał.

A o eutanazji mówi krótko:

Decyzja powinna należeć tylko do mnie, a nie do kogoś tam gdzieś.
Maria Czubaszek. Maria Czubaszek. Agencja Gazeta

Mit nr 6: Nie mówi się o operacjach plastycznych mężczyzn

Dziennikarz "Vivy" zapytał też Marię Czubaszek, co zrobiłaby, gdyby miała nieograniczone środki finansowe. Autorka odpowiedziała szczerze:

Na pewno przestałabym pracować. Wybudowałabym wspaniałe schronisko dla bezdomnych zwierząt, a Wojtkowi kupiłabym bardzo dobry samochód. Taki wypasiony. Po drugie, zafundowałabym mu operację plastyczną podgardla, bo wiem, że ono go strasznie denerwuje. A sobie bym natychmiast wszystkie zmarszczki usunęła - czytamy w wywiadzie.

 

 


Maria Czubaszek. Maria Czubaszek. Agencja Gazeta

Mit nr 7: Trzeba pamiętać o przeszłości

Czubaszek to jedna z nielicznych znanych pań, które przyznały się do aborcji. Jak twierdzi,  jej wybór był świadomą decyzją, ale nie namawiałaby kogokolwiek do usunięcia ciąży. Uważa, że to kwestia światopoglądowa.

Czubaszek przyznaje, że jest osobą dość optymistycznie podchodzącą do życia:

Są dwa dni, którymi nie powinniśmy się martwić: wczoraj i jutro - powiedziała w jednym z wywiadów.

Uważacie, że Czubaszek jest obrazoburcza?