Honey jak żurek, Sablewska jak ogórki, czyli czego Polacy szukają w internecie

To oni żądzą w polskim internecie.
Honorata Skarbek Honorata Skarbek Kapif

Miejsce 10. Honorata Skarbek

Kolejna edycja raportu Google Zeitgeist [z niem. "duch czasu"], czyli fraz, które najczęściej do wyszukiwarki wpisują Polacy. A w nim znów niespodzianki. Z raportu dowiadujemy się, które gwiazdy były najchętniej przez nas wyszukiwane w Google.

Honorata Skarbek znalazła się na miejscu 10. Popularność zdobyła dzięki modowemu blogowi. Gdy sama zauważyła, że jest w sieci popularna, postawiła na śpiewanie. Dziś jej piosenki grają największe stacje radiowe w Polsce.

W raporcie Google, Honey zajmuje to samo miejsce, co przepis na żurek w kategorii "Jedzenie i picie".

Nicole Scherzinger Nicole Scherzinger Youtube.com

Miejsce 9. Nicole Scherzinger

Nicole w tym zestawieniu może zbić z tropu. Piosenkarka i liderka grupy "Pussycat Dolls" w polskiej sieci jest bardzo popularna. Nie pytajcie nas dlaczego.

Scherzinger jest jak: nalewka z malin

Ewa Farna zaprosiła ekipę MTV Cribs do willi, w której czasem pomieszkuje. Pokazała studio, w którym przychodzą jej do głowy najlepsze muzyczne pomysły. Jednak praca, jak sami zobaczycie, to nie jedyny konik Ewy. Ewa Farna zaprosiła ekipę MTV Cribs do willi, w której czasem pomieszkuje. Pokazała studio, w którym przychodzą jej do głowy najlepsze muzyczne pomysły. Jednak praca, jak sami zobaczycie, to nie jedyny konik Ewy. MTV

Miejsce 8. Ewa Farna

Nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć Ewy Farnej. Popularna nastolatka podbiła serca młodych słuchaczy w Polsce i Czechach. Ostatnio wygrała nagrodę MTV w kategorii "Polski artysta". Zdeklasowała tym samym Dodę. Widać to także po wynikach Google. O Dodzie ani słowa w raporcie, a o Ewie Farnej sporo. Polacy ją uwielbiają, zarówno w realu, jak i w świecie wirtualnym.

Farna jest jak: Przepis na biszkopt

Jan Paweł II Jan Paweł II Jan Paweł II

Miejsce 7. Jan Paweł II

Nie samymi gwiazdami polski internet żyje. A przynajmniej Google. Polacy w tym roku szukali informacji również o Janie Pawle II. Papież. Nasz papież. Wciąż fascynuje, motywuje i nadal jest autorytetem. Niestety, raport nie oszczędza nikogo. Dlatego i tu, porównanie musi się znaleźć.

Jan Paweł II jest jak: Przepis na cukinię

Miejsce 6. Grubson

Na miejscu 6. znalazł się raper Grubson. Polacy najchętniej szukają przez Google jego twórczości. To widać nie tylko w tym raporcie, ale także na Facebooku. Nie ma dnia, by ktoś nie wrzucił na tablicę kawałka jego autorstwa. Nie pisze o nim "Życie na Gorąco", a jest bardziej gorący niż Ewa Farna czy Honey.

Grubson jest jak: Ciasteczka Oreo

Andrzej Lepper. Andrzej Lepper. AG

Miejsce 5. Andrzej Lepper

Spośród polityków to właśnie Andrzeja Leppera Polacy wpisywali w Google najczęściej. Miało to związek z jego śmiercią. Polska przez kilka dni żyła informacją o jego odejściu. Dlatego taki wynik.

Andrzej Lepper jest jak: Chleb Dukana

Książę William i księżna Kate. Książę William i księżna Kate. STARFACE/MCPIX / Starface/Forum

Miejsce 4. Kate Middleton

Kate Middleton została w tym roku żoną księcia Williama. Królewskim ślubem żyły nie tylko Wyspy, ale i Polska. Nie mamy swojej książęcej pary, dlatego musimy zadowolić się tą z Wielkiej Brytanii. Panie szukały w Google informacji o Kate. Ile waży, ile ma wzrostu, jak wyglądała jej suknia ślubna czy pierścionek zaręczynowy. Middleton została księżną, ale nie królowała w polskiej sieci.

Kate jest jak: Ogórki małosolne

Maja Sablewska. Maja Sablewska. www.KAPIF.pl

Miejsce 3. Maja Sablewska

No i podium. Na miejscu trzecim znalazła się Maja Sablewska. Nic dziwnego. W ciągu kilku dni stała się bardzo popularna. Większość z nas wiedziała, że była menadżerką Edyty Górniak, a wcześniej Dody. Ale gdy została jurorką "X-Factor", chcieliśmy wiedzieć o niej zdecydowanie więcej. Boom na Sablewską w polskiej sieci zaczął się na wiosnę. Tajemnicza osobowość sprawiała, że ciekawość była większa.

Maja Sablewska jest jak: Sałatka z ogórków

Amy Winehouse. Amy Winehouse. AP/Matt Dunham

Miejsce 2. Amy Winehouse

Śmierć Amy Winehouse była najczęściej wyszukiwaną informacją w sieci. Nie tylko w Polsce. Odeszła nagle, w okresie wakacji. Nikt, ale to nikt, się tego wtedy nie spodziewał. Wydawało się, że wyszła z uzależnienia i najgorsze już za nią. Szok był tak duży, że ludzie rzucili się do komputerów i telefonów komórkowych, aby sprawdzić te doniesienia. W Polsce Winehouse była bardzo popularna. 30 lipca miała wystąpić w naszym kraju.

Amy Winehouse jest jak: Tłusty czwartek

Adele. Adele. Agencja Wyborcza.pl

Miejsce 1. Adele

Adele - czarny głos Europy. Tak mówił o niej Kuba Wojewódzki w "X-Factor". Adele w ciągu wakacji stała się ogromnie popularna w całej Europie. Jej piosenki podbijały polskie listy przebojów, a my, Polacy, nadal nie wiedzieliśmy, kim tak naprawdę jest. Słuchaliśmy i nuciliśmy jej piosenki i wiedzieliśmy tylko tyle, że nazywa się Adele. Wraz z rosnącą popularnością, rosło też zainteresowanie artystką w polskiej sieci. To właśnie Adele okazała się najchętniej wyszukiwaną osobą w kategorii "Ludzie". Przebiła wszystkich, wielu pozostawiła w tyle.

Gdyby jednak Adele wiedziała, jaka potrawa wygra w kategorii "Jedzenie, picie", modliłaby się o przegraną z Amy.

Adele jest jak: Polędwiczki wieprzowe

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.