Najpopularniejsi artyści 2010 według magazynu Billboard

Czas na kolejne podsumowanie. Tym razem amerykański magazyn przygotował listę podsumowującą muzyczne dokonania artystów w 2010 roku. Czy już się domyślacie, kto znalazł się na jej szczycie?
Drake, okładka płyty Drake, okładka płyty Drake, okładka płyty

10. Drake

Kanadyjski muzyk i aktor znalazł się na 10 miejscu zestawienia. Drake'a pracował z takimi artystami jak Eminem, Jay-Z, czy Kanye West.

Najbardziej jednak Wam znany duet wykonał z Rihanną, z którą współpracował przy kawałku "What's My Name".

 

 

A skoro o Rihannie mowa...

9. Rihanna

Piosenkarka zajmuje 9 miejsce na liście. Tej dziewczyny nie trzeba nikomu przedstawiać. Rok 2010 był dla niej wyjątkowo udany i zapowiada się, że Rihanna nie zwolni tempa i w nadchodzącym 2011 niejeden raz nas czymś zaskoczy.

Najnowsza płyta Rihanny "Loud" ukazała się 12 listopada. Pierwszym singlem z krążka jest piosenka "Only Girl (In The World).

 

8. Justin Bieber

Być może większość z Was będzie zaskoczona, że Justin znalazł się dopiero na 8 miejscu, ale to i tak dobra pozycja. Rok 2010 był dla niego bardzo udany, nagrody, wyróżnienia i zaszczyty... Książa, biografia i wiele szumu. Jedno jest pewne, chłopak ma talent i ciężką pracą osiąga coraz większy sukces.

 

Dyskografie Justina zamyka album "My Worlds Acoustic"

 

7. Black Eyed Peas

Ta amerykańska grupa od kilku lat nie traci na popularności. Nie zanosi się na to, by zmieniło się to w najbliższej przyszłości. Black Eyed Peas wydali właśnie kolejną płytę pt "Beaginning", która już cieszy się ogromną popularnością.

 

Usher Usher Usher / Fot. JEFF CHRISTENSEN AP

6. Usher

To dzięki niemu Justin Bieber zawdzięcza swój sukces. Jednak Usher nie próżnuje i sam ciężko pracuje na swój sukces. Najnowszy kawałek piosenkarza to "Moving Mountains".

 

5. Ke$ha

Uwielbiająca szokować piosenkarka Ke$ha znalazła się w połowie notowania magazynu Billboard. Czemu zawdzięcza swój sukces? Kotek też się czasem zastanawia ;) ale najwyraźniej musi mieć w sobie coś magnetycznego... i nie ma co ukrywać, śpiewać też potrafi.

 

"Cannibal" to najnowszy krążek Ke$hy, pierwszy singiel nosi tytuł "We R Who We R".

 

4. Lady Antebellum

To zespół, którego możecie nie znać. Lady Antebellum to amerykańskie trio śpiewające muzykę country. Grupa w ostatnim roku zyskała sporą popularność, na swoim koncie mają jedną statuetkę Grammy i sporo wyróżnień z branży muzyki country.

 

"Need You Now" to jeden z ich najpopularniejszych kawałków.

 

Eminem Eminem AP/Matt Sayles

3. Eminem

Po dość długiej nieobecności na listach przebojów, Eminem powrócił w wielkim stylu. Całkiem niedawno Kotek pisał Wam o ogłoszonej przez MTV liście 10 najgorętszych raperów 2010, Eminem zajął na niej zaszczytne pierwsze miejsce ;) Na liście magazynu Billboard uplasował się również wysoko.

2. Taylor Swift

Rok 2010 zdecydowanie należy do Taylor Swift. Nie sposób wymienić sukcesów, jakie osiągnęła, nagród jakie zdobyła, sama piosenkarka przyznała nawet, że to jeden z jej najlepszych okresów... Nic dodać, nic ująć!

1. Lady Gaga

Nikogo chyba nie dziwi, że to właśnie Lady Gaga zajęła pierwsze miejsce w tym rankingu. To o niej było w tym roku najgłośniej, to ona najczęściej szokowała, to ona nagrywała najlepsze kawałki... Czego możemy się spodziewać w roku 2011? Znając Lady Gagę, można zaryzykować stwierdzenie, że będzie gorąco...

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.