Drake

Drake

Drake to piosenkarz i raper pochodzenia kanadyjskiego. Jego kariera rozpoczęła się od epizodu aktorskiego. Drake przed kamerą filmową sporadycznie występuje do dzisiaj, ale głównie skupia się na rozwijaniu swojej kariery muzycznej.

Imię i nazwisko: Aubrey Drake Graham
Pseudonim: Drake
Data urodzenia: 24 października 1986r.
Miejsce urodzenia: Toronto, Kanada
Zawód: piosenkarz, aktor
Instagram: @champagnepapi
Facebook: facebook.com/Drake/

Drake - początki kariery

Aubrey Drake Graham przyszedł na świat w październiku 1986 roku, w stolicy Kanady. Od dziecka przejawiał zainteresowanie aktorstwem, pierwsze kroki w tym kierunku stawiał w szkolnych przedstawieniach. Jako nastolatek uczęszczał na castingi filmowe. Jeden z nich zaowocował rolą w serialu "Degrassi: Nowe Pokolenie". Był to debiut Drake'a przed kamerami i miał miejsce w 2001 roku. Przez kolejne lata zagrał również kilka epizodycznych ról w innych serialach i filmach.
W 2006 roku Drake opublikował w sieci swoją pierwszą składankę samodzielnie skomponowanych utworów. Nosiła ona tytuł "Room for Improvement". Z drugiej składanki noszącej tytuł "Comeback Season" pochodzi utwór "Replacement Girl", który podbił listy przebojów.

Drake - rozwój kariery

W 2009 roku ukazał się pierwszy minialbum rapera. Nosił tytuł "So Far Gone". Single "Best I Ever Had" i "Every Girl" dotarły do szczytów list przebojów. W lipcowym notowaniu Billboard Hot 100 z 2014 roku zajęły odpowiednio trzecią oraz dziesiątą pozycję w zestawieniu. O kontrakt z artystą zaczęły zabiegać największe wytwórnie muzyczne. Ostatecznie Drake podpisał kontrakt z Young Money Entertainment.
W 2010 roku ukazał się pierwszy oficjalny album artysty. Nosi tytuł "Thank Me Later". Zdobył status platynowej oraz złotej płyty. Jego sukces powtórzyła następna płyta o tytule "Take Care". Utwory z obydwu krążków przez długie tygodnie gościły na listach przebojów na całym świecie. Do 2016 roku Drake wydał jeszcze dwa kolejne albumy.

drake

Więcej o:

drake