Zwycięzcą "The Voice of Poland" został Mateusz Ziółko: Wygraną przeznaczę na...

W sobotę 30 listopada stoczyła się bitwa o miano najlepszego głosu w Polsce. O zwycięstwo w trzeciej edycji "The Voice of Poland" walczyło 4 uczestników: Jagoda Kret, Arek Kłusowski, Mateusz Ziółko i Ernest Staniaszek. Kto wygrał 50 tysięcy złotych i kontrakt na nagranie płyty?
Mateusz Ziółko. Mateusz Ziółko. Screen z The Voice of Poland

Miejsce 1: Mateusz Ziółko

Najlepszym głosem trzeciej edycji "The Voice of Poland" został Mateusz Ziółko z drużyny Marysi Sadowskiej. Walka była zaciekła, bo oprócz pierwszego miejsca i zaszczytnego tytułu, otrzymał także 50 tysięcy zł i kontrakt na nagranie płyty z Universal Music Polska. Różnica głosów była minimalna: Ziółko otrzymał 51 %, a Ernest Staniaszek, który zajął drugie miejsce, 49 %.

Tuż po ogłoszeniu wyników, Ziółko zaniemówił.

Nie wiem, co mam powiedzieć.

 

Mateusz ZiółkoForum

 

Za kulisami Ziółko ochłonął i był bardziej rozmowny i już myślał o płycie, która ujrzy światło dziennie.

Mam nadzieję, że nikt nie będzie zawiedziony, jak usłyszy moją płytę za chwil kilka. Dziś wiedzieliśmy, że nie mamy nic do stracenia, wyszliśmy na scenę i zrobiliśmy świetne show - relacjonował.

Po ogłoszeniu wyników uczestnicy wzięli go na ręce i kilka razy podrzucili.

Mateusz ZiółkoScreen z Tvp.pl

Na co Ziółko przeznaczy wygrane 50 tysięcy zł?

Wygraną przeznaczę na remont samochodu i spłatę długów - powiedział w rozmowie z Plotek.pl.

Wokalisty nie mogła się nachwalić jego opiekunka z show, Marysia Sadowska.

Mateusz jest muzykiem pełną gębą. A może dużo przeszedł w życiu i jemu naprawdę zależało - powiedziała w rozmowie z Plotek.pl.

Mateusz Ziółko na finale "The Voice" oczarował widzów własnym utworem o znamiennym tytule "How to win". Zwycięzca trzeciej edycji show ma 27 lat. Z muzyką jest za pan bart od najmłodszych lat.

Jest pianistą, wokalistą oraz autorem muzyki i tekstów. Gra na instrumencie od 5 roku życia. Nie ukończył żadnej szkoły muzycznej, jest samoukiem - czytamy na Voice.tvp.pl.

Mateusz ZiółkoKapif

Wokalista swoją przygodę z programem zaczął od genialnego wykonania. "When a man loves a woman", które zaśpiewał na przesłuchaniach w ciemna. Trzech jurorów od zapragnęło go mieć w swojej drużynie.

Ziółko jest fanem zespołu QUEEN i dotychczas wykonywał ich utwory w swojej kapeli.

Obecnie można go zobaczyć na scenie ze swoim najnowszym projektem ?Queen Story?, w którym Mateusz wraz ze swoimi kolegami z zespołu prezentuje największe przeboje grupy QUEEN. Niepoprawny optymista, zapracowany ojciec 3 synów, oddający się muzyce w całości - czytamy na Voice.tvp.pl.

Jednak wszyscy czterej finaliści "The Voice" mogą czuć się wygranymi, bo wystąpią na Sylwestrze z Dwójką we Wrocławiu.

Mateusz Ziółko, Ernest Staniaszek, Jagoda Kret, Arek KłusowskiKapif

Mateusz Ziółko zasłużył na pierwsze miejsce?

Ernest Staniaszek. Ernest Staniaszek. Screen z Tvp.pl

Miejsce 2: Ernest Staniaszek

Drugie miejsce zajął Ernest Staniaszek z grupy Marka Piekarczyka. Uczestnik dostał zaledwie 2 % głosów mniej, ale nie czuje się "wielkim przegranym". Staniaszek już myślał o swoim zespole, z którym koncertuje.

Nazwę mojego zespołu łatwo zapamiętać - Amnezja - żartował za kulisami.

Ernest w finale "The Voice" również zaprezentował swój autorski utwór, rockową "Bejbe". Zabłysnął też w duecie z Patrycją Markowską w piosence "Wielokropek".

Ernest StaniaszekScreen z Tvp.pl

Wokalistka na przesłuchaniach w ciemno zaśpiewał"Have I Told You Lately".

Staniaszek ma 24 lata i jest prawdziwym wilkiem scenicznym i ma wiele talentów.

Ernest jest studentem Realizacji Dźwięku na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Jest także wokalistą, harmonijkarzem, gitarzystą, autorem tekstów i muzyki w zespołach Amnezja, Eleanor Krieger i Ultima, z którymi zagrał ponad 400 koncertów w kraju i zagranicą. Z zespołem Amnezja gra od 14. roku życia - czytamy na stronie Voice.tvp.pl.

Co ciekawa, nie zna nut, ale nie przeszkadza mu to  wyrażaniu siebie poprzez muzykę.

Arek Kłusowski. Arek Kłusowski. Screen z Voice.tvp.pl

Miejsce 3: Arek Kłusowski

Miejsce 3 zajął Arek Kłusowski obdarzony wyjątkowym głosem i charyzmą z drużyny Tomsona i Barona. Miejsce na podium już było dla niego nobilitacją.

Ja udowodniłem sobie to, co chciałem w życiu. Jestem dowodem na to, że warto spełniać swoje marzenia - powiedział.

Kłusowski w programie zasłynął z niezwykłego talentu i wrażliwości. Po jednym z wykonań, popłakał się. Teraz zapewniał, że nie będzie ronić łez. W finale zaśpiewał w duecie z Justyną Steczkowską piosenkę "Skłam", a w stroju Indianina z chłopakami z Afromental wykonał "Show must go on" z repertuaru Queen. W przesłuchaniach w ciemno, Kłusowski był dla jurorów niezłą zagadką - trudno im było rozpoznać, czy jego głos należy do kobiety czy mężczyzny. Genialnie zaśpiewał wtedy utwór, Macy Gray.

Kłusowski ma zaledwie 21 lat. Jest gruntownie wykształcony.

Arek jest absolwentem szkoły muzyki rozrywkowej Pro musica, w klasie śpiewu solowego (...). Od 3 lat kieruje Rzeszowską Grupą Artystyczną, organizując koncerty, spektakle i produkcje muzyczne. Jest także pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu "Rzeszowskie Święto Wokalne" - czytamy na Voice.tvp.pl.

Trudno uwierzyć, że ten buntownik jest wojskowym.

Niedawno wstąpił w szeregi wojska polskiego i tam zajmuje się wokalistyką - czytamy na stronie programu.
Jagoda Kret. Jagoda Kret. Screen z Voice.tvp.pl

Miejsce 4: Jagoda Kret

Miejsce tuż za podium zajęła Jagoda Kret z drużyny Edyty Górniak. W finale zaprezentowała się od najmocniejszej strony i zaśpiewała "At Last", Etty James. Zaśpiewała też w duecie z Anią Dąbrowską balladę "Bang Bang", Nancy Sinatry. Nad talentem Kret, pochyliła się sama Górniak. Wokalistka przyznała bez ogródek, że Kret śpiewa lepiej od niej. Jagoda Kreta miała mocne wejście do programu. W przesłuchaniach w ciemno zaśpiewała szlagier "A Natural Woman".

Jagoda Kret ma 21 lat. Jak sama przyznała, jest amatorką, ale głos szkoliła przez występy w wokalnych konkursach.

Jagoda jest studentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Od dziecka fascynuje się muzyką, biorąc udział w licznych konkursach na terenie Podhala i nie tylko. Zajęła II miejsce w przeglądzie Młodych Talentów 2011 na Orawie. (...) Nie jest związana z żadnym zespołem muzycznym, jednak poszukuje ludzi chętnych do wspólnego tworzenia muzyki. Obecnie jest szczęśliwą dziewczyną, stojącą o krok od spełnienia swoich marzeń - czytamy na stronie programu.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.