Mateusz Ziółko

Mateusz Ziółko

Mateusz Ziółko to polski pianista, wokalista, autor licznych tekstów. Pojawił się w licznych talent show - w 2008 roku w "Mam talent", następnie w "Must Be The Music", a w 2013 roku w III edycji "The Voice of Poland", gdzie zgodnie z przewidywaniami, zgarnął główną nagrodę. Aktualnie pracuje nad pierwszym autorskim krążkiem.

Imię i nazwisko: Mateusz Ziółko
Data urodzenia: 20 czerwca 1986 r.
Miasto rodzinne: Zubrzyca Dolna
Zawód: wokalista, pianista, kompozytor
Facebook: www.facebook.com/MateuszZiolko
Oficjalna strona: www.ziolkomateusz.pl

Mateusz Ziółko - początki kariery

Mateusz Ziółko urodził się 20 czerwca 1986 roku i pochodzi z Zubrzycy Dolnej. Od najmłodszych lat przejawiał talent muzyczny - w wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, zaś gdy miał 13 lat dostał się na wydział Muzyki i Organistki w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Akademii jednak nie ukończył - zrezygnował po półtora roku, ponieważ chciał kształcić się na swoją rękę. Od tego momentu zaczął występować na licznych festiwalach, a w wieku 15 lat założył zespół De Vils, z którym wydał swoją pierwszą płytę. W 2008 roku wziął udział w "Mam talent", a następnie w "Must Be The Music". Okresowo też pojawiał się w programie "Jaka to melodia?". Brał również udział w wielu projektach muzycznych m.in. "Michael Jackson Symfonicznie" oraz "Queen Story".

Mateusz Ziółko - rozkwit kariery

W 2013 roku artysta wziął udział w kolejnym talent show - III edycji "The Voice of Poland", powalając jury wspaniałym wykonaniem piosenki "When a Men Loves a Women", Michaela Boltona. Dostał się do drużyny Marii Sadowskiej i został laureatem edycji, zgarniając tym 50 tys. zł i gwarantując sobie kontrakt z wytwórnią płytową. Rok później Mateusz Ziółko otrzymał główną nagrodę w konkursie "Superdebiuty 2014" podczas 51. festiwalu w Opolu. Podczas polskiej edycji Night of The Proms artysta występował u boku takich gwiazd jak Amy McDonald czy Coolio, a także śpiewał w duecie z Johnem Milesem, wykonując utwór "When a Men Loves a Women". Aktualnie Mateusz Ziółko koncertuje po całej Polsce oraz pracuje nad swoją pierwszą płytą.

Zobacz także:

The Voice of Poland - Andrzej Piaseczny - Marek Piekarczyk

mateusz ziółko

Więcej o:

mateusz ziółko

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.