Kinga Rusin: Wojewódzki to zadufany w sobie arogancki buc. Zbudował karierę na poniżaniu innych

Kinga Rusin poczuła się wywołana do tablicy przez ostrą ocenę Kuby Wojewódzkiego. Nic dziwnego, bo naczelny krytyk RP nie szczędził jej słów krytyki! Co odpowiedziała?
Kinga Rusin Kinga Rusin Kapif

Kinga Rusin vs. Kuba Wojewódzki

W ostatnim numerze "Chimery" Kuba Wojewódzki ostro skrytykował Kingę Rusin. Oberwało jej się miedzy innymi za "tupet i poczucie wyższości". Kinga Rusin nie zamierzała jednak siedzieć cicho i podniosła rękawicę rzuconą przez swojego, co by nie było, kolegę z jednej stacji. Przy okazji wydało się, że i Rusin nie darzy Wojewódzkiego przesadną sympatią:

Miałam dwa wyjścia, albo po raz kolejny olać sprawę albo przestać udawać, że pada deszcz, kiedy na mnie plują. Pomyślałam jednak, że skoro za miesiąc obchodzę dwudziestolecie pracy w telewizji, to parę słów zadufanemu w sobie koledze odpowiem - napisała na swoim blogu.

Na swoim blogu Rusin odparła zarzuty Kuby Wojewódzkiego merytorycznie odpowiadając na każde jego słowo. Jak odniosła się do słów showmana?

 Kazimiera Szczuka Kuba Wojew?dzki W?GRZYN MAREK/KAPIF.PL/mwegrzyn

Kinga Rusin. Kinga Rusin. Gala

Problem z samotną matką

Wojewódzki wypomniał Kindze Rusin jej wizerunek, według którego kreuje się na pokrzywdzoną kobietę

Uwielbiam medialny szyk Kingi Rusin, kochającej ciepłej mamy, skrzywdzonej żony, dzielnie walczącej o swą zbrukaną godność - napisał w "Chimerze'.

Rusin nie miała zamiaru przejść obok tych słów obojętnie. Prezenterka twierdzi, że bycie samotną matką nie jej kreacją. Rusin nie przebierała w słówkach:

Wojewódzki, ma problem z tym, że jestem samotną matką. Z trudem przychodzi mu zrozumienie, że samotną matką nie zostałam na pokaz. Nie ma pojęcia co to znaczy budować wzorzec silnej kobiety dla swoich córek, żeby w siebie wierzyły, żeby umiały walczyć o swoje. Dla kogoś, kogo życie kręci się wyłącznie wokół własnej osi, to faktycznie abstrakcja. Jedynym problemem egzystencjalnym pozostają kilometrowe apartamenty, wypożyczenie kolejnej wypasionej fury, wyrwanie na pokaz dwudziestoletniej panny i odrobinę za dużo kasy na koncie - napisała na blogu.

Kinga Rusin, córkafot. KAPIF

Kinga Rusin. Kinga Rusin. fot. KAPIF

Odpowiedź na zarzut arogancję

Według Wojewódzkiego Rusin jest arogantką:

Ta sama osoba bije rekordy arogancji i zwykłego braku kultury w rankingu personelu kilku stołecznych restauracji. Ta sama Kinga jest utrapieniem dla personelu telewizyjnego ze swoim tupetem i poczuciem wyższości - udowadniał w "Chimerze".

I ten atak Rusin odparła twierdząc, że to Wojewódzki jest arogantem!

Wojewódzki zarzuca mi arogancję. Komiczne, że robi to najbardziej arogancki facet, jaki chodzi po ulicach Warszawy! Człowiek, który uważa, że wolno mu dużo więcej niż innym. "Sumienie Narodu" mówiące nam mentorskim tonem na kogo mamy głosować! Hipokryta wyśmiewający hipokryzję show-biznesu. Czy błaznom naprawdę można więcej? Kim jest ten Wojewódzki, który kokietuje brukowce, kolejnymi "nowymi dziewczynami", żeby chwilę później mieszać z błotem innych, obok których trafia na łamy kolorowych gazet i plotkarskich portali? Jemu można, inni to zwykli "szmaciarze" - pytała retorycznie.

Kuba Wojewódzkifot. WBF

Kinga Rusin. Kinga Rusin. fot. WBF

Odpowiedź na zarzut, że traktuje innych z góry

Rusin jak na profesjonalistkę przystało nie mogła przejść obojętnie wobec słów Wojewódzkiego, że swoich pracowników i innych traktuje z góry:

Uwielbiam swoją pracę i doskonale wiedzą o tym wszyscy z którymi pracowałam i pracuję. Na co dzień dostaję od nich dowody sympatii więc może niech Wojewódzki nie będzie ich rzecznikiem prasowym - napisała.

Odniosła się też do zarzutów, że jest niemiła dla pracowników restauracji:

Pracując w centrum Warszawy od lat stołuję się w dosłownie trzech restauracjach, w każdej z nich mam ulubione dania, znam właścicieli i kelnerów, lubimy się - napisała.
Kuba Wojewódzki. Kuba Wojewódzki. KAPIF

Poniżanie innych

Słowa Wojewódzkiego przelały chyba czarę goryczy. Rusin pokusiła się o stwierdzenie, że Wojewódzki całą swoją karierę i co więcej astronomiczne zarobki zawdzięcza właśnie obrażaniu ludzi:

Wojewódzki zbudował swoją medialną karierę na poniżaniu innych. Robi to od lat, robi to z lubością, dostarcza rozrywki niskich lotów, co nie przeszkadza mu, a wręcz pomaga cieszyć się popularnością i jeszcze zbijać na tym prawdziwą fortunę.

Prezenterka miała przede wszystkim dosyć ciągłej bezkarności Wojewódzkiego.

Za swoje słowa nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Jest totalnie bezkarny, śmieje się w twarz sądom, nie dotyka go krytyka, pracodawcy miękną wobec słupków oglądalności i słuchalności. Podpisuje kolejne lukratywne kontrakty i szuka kolejnych ofiar dzięki którym będzie mógł jeszcze długo i dostatnio żyć.
Kuba Wojewódzki Kuba Wojewódzki X-News

Wojewódzki ma kompleks kobiet?

Rusin, jako jedna z nielicznych, zdecydowała się na polemikę słowną z Wojewódzkim. Co istotne trafił on wreszcie na przeciwnika równie silnego, jak on. Dziennikarka zauważyła, że od Kuby dostaje się zazwyczaj kobietom:

Wojewódzki język ma cięty, jest szybki i błyskotliwy. Ludzie z branży zwyczajnie boją się jego ataków, a nie bronią się, bo obawiają zemsty. Najczęściej, co ciekawe i żałosne zarazem, atakuje kobiety.

Rusin wypomniała mu też fakt, że nawet swoją była dziewczynę Annę Muchę wykorzystał do rozpętania medialnej szopki:

Dokonuje manipulacji, zachowuje się jak mały człowieczek ("spektakularnym" przykładem było doprowadzenie na wizji do łez swojej byłej dziewczyny) - czytamy na blogu.

Anna Mucha, Kuba WojewódzkiKAPIF

Wojewódzki zarzucał Rusin kreację, natomiast według dziennikarki to właśnie cała figura naczelnego krytyka RP jest starannie przemyślana i wykreowana. Czyżby za tą fasadą ukrywał się zakompleksiony mężczyzna?

W czasie wywiadów trzęsą się mu i pocą ręce, swoje słynne riposty ma spisane na kartce i bardziej niż na merytoryce opiera się na plotkach z portali, które zresztą sam od lat ostro atakuje - argumentuje Rusin.
Michał Figurski i Kuba Wojewódzki Michał Figurski i Kuba Wojewódzki Kapif

"Luzak tylko na pozór"

Rusin słynie z powściągliwości. Nie pamiętamy, żeby o kimś wypowiedziała się tak krytycznie, a przecież miała do tego powody, a i okazji nie brakowało. Tym razem nie zamierzała być miła:

Na pozór sprawia wrażenie luzaka, który wszystko ma gdzieś, na zimno rozgrywa swoją grę i opinia innych jest mu obojętna. Na pozór, bo Wojewódzki na temat swojego publicznego wizerunku, jak się mówi wśród jego nielicznych znajomych, ma prawdziwą obsesję.

Kuba Wojewódzki,Michał FigurskiKuba Wojewódzki,Michał Figurski w reklamie Eska Rock

Dziennikarzowi dostało się też za brak solidarności z dotychczasowym przyjacielem, Michałem Figurskim. Figurski z hukiem wyleciał z Eski Rock po słynnym żarcie o Ukrainkach. Wojewódzki natomiast wyszedł z całej sprawy obronną ręką i nie przypominamy sobie, by starał się pomóc swojemu koledze:

Pokazuje dowody braku cywilnej odwagi (vide sprawa Figurskiego) - napisała o Wojewódzkim.
Kinga Rusin Kinga Rusin Łukasz Jemioł/Facebook

Rusin o Wojewódzkim: arogancki buc

Rusin zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiedź Wojewódzkiemu wiążę się z wywołaniem medialnej wojny:

Mam pełną świadomość tego, że zgodnie z zasadą "chleba i igrzysk" dostarczyłam materiału na wiele wpisów i komentarzy, naraziłam się wszystkim fanom Wojewódzkiego, rozpętałam jeszcze większą wojenkę. Ale czasem trzeba dać odpór takim aroganckim bucom jak Wojewódzki.

Kuba Wojewódzkifot. Forum

Jak myślicie, czy Wojewódzki odpowie teraz Rusin, czy ugnie się pod siłą jej argumentów?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.