Ponętna Sammy Jo, zblazowany Adam, wyrachowana Alexis... Jak potoczyły się losy gwiazd serialu "Dynastia"?

Od emisji pierwszego odcinka mięło już ponad 30 lat, a nieśmiertelna "Dynastia" podobno powraca na ekrany! Joan Collins, czyli Alexis, zdradziła, że trwają rozmowy o kontynuacji kultowej opery mydlanej lat 80. W nowych odcinkach miałaby się pojawić m.in. właśnie Alexis, Fallon (Pamela Sue Martin), Steven (Jack Coleman) i Jeff (John James). W oczekiwaniu na dalsze losy rodziny Carringtonów sprawdźmy, co słychać u odtwórców głównych ról tego kultowego serialu!
John James John James .

John James (Jeff)

Jeff jest z pewnością najbardziej stałym w uczuciach i najprzystojniejszym facetem w serialu. To właśnie w nim kochała się większość fanek "Dynastii" na całym świecie.

Uroda nie zawsze jednak pomagała Jamesowi w karierze. Aktor starał się o rolę agenta 007 w filmie "Licencja na zabijanie", przegrał jednak rywalizację z Timothym Daltonem.

Również prywatnie John od lat pozostaje wierny jednej kobiecie: od 1987 roku jego żoną pozostaje Miss Australii 1978, Denise Coward.

Linda Evans Linda Evans Dynastia/Ap

Linda Evans (Krystle)

Elegancka żona potentata naftowego. Taktowna i powściągliwa Krystle Carrington stanowi zupełne przeciwieństwo swojej poprzedniczki, intrygantki Alexis.

Lata mijają, a Linda wygląda niemal dokładnie tak samo, jak w czasach "Dynastii"! Z dumą eksponuje swoje jasne włosy, piękne kości policzkowe podkreśla młodzieżową grzywką.

Na początku roku pojawiła się na nowojorskim wybiegu. Miało to miejsce podczas pokazu Heart Truth Red Dress, którego celem było zbieranie funduszy na zapobieganie chorobom serca wśród pań.

Panteon mężczyzn Lindy obejmuje Amerykanów, Włocha i Greka. Evans nie doczekała się jednak potomstwa.

Emma Samms Emma Samms Screen z Youtube/Screen z Twitter

Emma Samms (Fallon)

Rola dziedziczki majątku Carringtonów została początkowo powierzona Pameli Sue Martin, Emma Samms jest drugą aktorką, która wcieliła się w postać rozpieszczonej Fallon.

W czasach największej popularności założyła fundację Starlight Children's Foundation, której zadaniem jest spełnienie ostatniego marzenia umierających dzieci. Wywiązała się w ten sposób z obietnicy, złożonej w dzieciństwie swojemu nieuleczalnie choremu braciszkowi.

Ciekawostką jest fakt, że Emma dwa razy odrzuciła propozycję pozowania dla Playboya, łamiąc tym samym zasadę, że Hugh Hefnerowi się nie odmawia.

Trzykrotnie zamężna Samms stroni od skandali. Coraz rzadziej pojawia się także zarówno na wielkim, jak i na małym ekranie. Jak napisała na swoim Twitterze: obecnie przede wszystkim jest mamą.

Al Corley Al Corley Dynastia

Al Corley (Steven)

Co ciekawe, Steven był jedną z pierwszych postaci w amerykańskiej telewizji, które otwarcie przyznawały się do kontaktów seksualnych z mężczyznami.

Po sukcesie "Dynastii", Corley, oprócz aktorstwa, zajął się także produkcją, reżyserią oraz... muzyką! Wydał aż cztery albumy studyjne i osiem singli, wszystkie w stylistyce electro-popowej.

Karierę wokalisty porzucił pod koniec lat 80., aby ostatecznie poświęcić się filmowi.

W życiu prywatnym Al jest nieporównywalnie mniej kontrowersyjną postacią niż serialowy Steven. Unika pokazywania się publicznie, niechętnie pozuje fotoreporterom. Od 2006 roku o Corleyu zrobiło się kompletnie cicho, wiadomo jedynie, że mieszka ze swoją matką oraz dwójką dzieci w Pacific Palisades - nadbrzeżnej dzielnicy Los Angeles.

Gordon Thomson Gordon Thomson Screen z Youtube

Gordon Thomson (Adam)

Co tu dużo mówić: pierworodny syn Blake'a i Alexis wdał się w matkę! Adam knuje, snuje intrygi, zmierza po trupach do wyznaczonego celu... Zdecydowanie najbardziej niegrzeczny chłopiec "Dynastii"!

Niewątpliwą zasługą Gordona jest decyzja o starzeniu się bez ingerencji skalpela. W przeciwieństwie do pozostałych gwiazd "Dynastii", Thomson nie goni szaleńczo za wieczną młodością, a jego dojrzała uroda stanowi niezbity dowód na to, że naturalność zawsze wygrywa ze sztucznością.

Thomson zasłużył na miano jeśli nie króla, to na pewno księcia seriali: po "Dynastii", gościnnie wystąpił w takich hitach jak "Słoneczny patrol" czy "Beverly Hills 90210". Pamiętacie przenikliwego pana Parisha, który przeprowadzał rozmowę kwalifikacyjną z Donną Martin?

Gordon ThomsonScreen z Youtube

Heather Locklear Heather Locklear Dynastia / prphotos

Heather Locklear (Sammy Jo)

Sammy Jo utkwiła w pamięci widzów jako seksowna prowokatorka, która uwielbiała bawić się ludźmi i wykorzystywać ich do swoich celów.

Grająca tę rolę Heather Locklear miała zawsze słabość do tak zwanych "złych chłopców": była dwukrotnie zamężna, a w obu przypadkach jej wybór padł na muzyków rockowych: Tommy'ego Lee - perkusistę Motley Crue i Richiego Samborę z Bon Jovi, z którym ma 15-letnią córkę, Avę.

Locklear została twarzą firmy L'Oreal, występowała także gościnnie w serialu "Hannah Montana", gdzie wcieliła się w postać matki Lily.

Pamela Sue Martin Pamela Sue Martin .

Pamela Sue Martin (Fallon)

Pamela grała rolę Fallon przez trzy lata, potem zastąpiła ją Emma Samms.

Kiedy w 1984 roku Pamela odmówiła ponownego wcielenia się w dziedziczkę fortuny Carringtonów, scenarzyści wpadli na pomysł, żeby Fallon zniknęła na pewien czas, aż znajdą następczynię Pameli. Dlaczego Martin zrezygnowała z roli, która przyniosła jej popularność?

W wieku 28 lat nie chciałam już grać nastolatki. Byłam trochę zła, że muszę wcielać się w osobę, która ma tyle negatywnych cech. Bardzo chciałam zagrać rolę Krystle, ale byłam za młoda, więc skończyłam jako córka Blake'a.

Chociaż jej trzy małżeństwa zakończyły się rozwodami, Pamela nigdy nie była typem skandalistki. Jest członkinią Greenpeace'u, walczy także o poszanowanie praw ludzi i zwierząt.

Coraz rzadziej możemy oglądać ją w produkcjach kinowych i telewizyjnych. 10 lat temu wystąpiła gościnnie w "Różowych latach siedemdziesiątych", gdzie pojawiła się jako Czarnoksiężnik z Krainy Oz w pokręconym śnie Jackie:

Joan Collins Joan Collins East News/Forum

Joan Collins (Alexis)

Któż nie pamięta Alexis -  przebiegłej i wyrachowanej femme fatale! To właśnie ona stała się symbolem "Dynastii".

Odtwórczyni roli eks żony Blake'a Carringtona, Joan Collins, również w życiu prywatnym wywoływała liczne kontrowersje. Pięciokrotnie wstępowała w związki małżeńskie, a jej pierwszy mąż usiłował... sprzedać Joan arabskiemu szejkowi za 1000 funtów brytyjskich! W wieku 69 lat poślubiła o 33 lata młodszego od niej managera teatralnego, Percy'ego Gibsona.

Od pewnego czasu możemy również oglądać Collins w reklamie batona Snickers, gdzie kłóci się z zawodnikami w męskiej szatni i rzuca im w twarz brudną skarpetkę. Aktorka wzięła udział w spocie, gdyż jego twórcy potrzebowali kogoś... pretensjonalnego! A Joan nie boi się wyzwań.

Lubicie "Dynastię". Możecie ją oglądać na kanale CBS Drama od poniedziałku do piątku o godzinie 20.00, a powtórki w niedzielę od godziny 16.00.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.