Aleksander Kwaśniewski, Alicja Bachleda-Curuś, Marek Kondrat. Kto jeszcze miał przygodę z disco-polo?

Disco polo powszechnie uznawane jest za tandetny, mało wyszukany gatunek muzyczny. Jednak, za sprawą prostej melodii i szybko wpadającego w ucho tekstu, zrobiło w Polsce zawrotną karierę.
Alicja Bachleda- Curuś. Alicja Bachleda- Curuś. Kapif

Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś jako trzynastolatka nagrała piosenkę "Nie załamuj się". Utwór ślicznej aktorki był często emitowany przez program muzyczny "Disco Relax".

Aleksander Kwaśniewski

W 1995 roku, podczas wyborów prezydenckich, Aleksander Kwaśniewski na fali popularności disco polo zaangażował do spotu wyborczego zespół "Top One". Hasło "Olek, Olek, wygraj, Olek, Olek, na prezydenta tylko ty!" stało się prorocze!

Aleksander KwaśniewskiScreen Youtube.com

Bohdan Smoleń. Bohdan Smoleń. Waldek Sosnowski / Agencja Wyborcza.pl

Bohdan Smoleń

Jeden z najlepszych polskich kabareciarzy, Bohdan Smoleń, w latach 1995-97 nagrał trzy płyty utrzymane w stylu disco polo. Największy i najbardziej rozpoznawalny hit "Ani me ani be ani kukuryku" powstał po wyborach prezydenckich w 1997 roku, które wygrał Aleksander Kwaśniewski.

Marlena Drozdowska

Pamiętacie ten seksowny głos w piosence "Mydełko Fa"? Należy on do Magdaleny Drozdowskiej. Piosenka była wielkim hitem - i to nie tylko w Polsce. "Mydełko Fa" przez kilka miesięcy utrzymywało się na pierwszym miejscu międzynarodowej listy przebojów radia "For You" w Chicago.

Marek Kondrat

Drugą połową duetu wykonującego "Mydełko Fa" był wybitny polski aktor Marek Kondrat.

Dominika Wodzianka. Dominika Wodzianka. screen z TVN

Dominika "Wodzianka" Zasiewska

Zanim "Wodzianka" została wypatrzona przez Kubę Wojewódzkiego, prowadziła program "Discostacja" na kanale ITV.

Stylowy Krzysztof Krawczyk. Stylowy Krzysztof Krawczyk. Fot. DD TVN/x-news

Krzysztof Krawczyk

Polski "Elvis Presley", Krzysztof Krawczyk, w latach 90. miał małą przygodę z disco polo. Utwory: "Arrivederci moja dziewczyno" i "Zaufaj sercu" podbiły listy przebojów. Zainteresowanie Krawczykiem było tak wielkie, że artysta kontynuował karierę w Stanach Zjednoczonych, otrzymując po koncertach owacje na stojąco.

Aldona Dąbrowska. Aldona Dąbrowska. Screen Youtube.com

Aldona Dąbrowska

Aldona Dąbrowska karierę w branży muzycznej zaczynała w zespole "Amadeo" pod pseudonimem Dona. Później, współpracowała m.in z Bohdanem Smoleniem, Just 5, Gabrielem Fleszarem i Alicją Bachledą-Curuś. Ostatnim projektem muzycznym, w którym brała udział, była solowa płyta Sashy Strunin.

Co knuje Waldemar Pawlak? Co knuje Waldemar Pawlak? Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Waldemar Pawlak

Waldemar Pawlak musi być prawdziwym fanem muzyki disco polo. W latach 90. do spotu wyborczego PSL zaprosił zespół "Bayer Full." Ponadto, trzy lata temu, partia zaangażowała do serii koncertów twórców hitu "Ona tańczy dla mnie", zespół "Weekend".

Piotr Pręgowski. Piotr Pręgowski. AG

Piotr Pręgowski

Gwiazda serialu "Ranczo" Piotr Pręgowski także zaliczył epizod z disco polo, jako prowadzący listę przebojów "Disco relax".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.