8 lat od "Pitbulla". Rosati i Dorociński znowu razem. Pamiętacie, jak kiedyś wyglądali?

Weronika Rosati i Marcin Dorociński pierwszy raz spotkali się na planie mocnego filmu "Pitbull". Rosati zasłynęła wówczas z odważnych scen łóżkowych z ówczesnym amantem kina - Dorocińskim. Teraz po 8 latach znów spotkali się na planie ich najnowszej produkcji "Obławy".
Marcin Dorociński, Weronika Rosati. Marcin Dorociński, Weronika Rosati. Kapif

Pierwsze spotkanie: "Pitbull"

W "Pitbullu" z 2005 r. w reżyserii Patryka Vegi młodziutka, 21-letnia wówczas Weronika Rosati wcieliła się w rolę Ormianki, córki szefa mafii Dżemmy. Połączyło ją trudne uczucie z komisarzem policji, Despero, w którego wcielił się Marcin Dorociński. Mocne szczere dialogi o sytuacji ówczesnej policji i burzliwy związek pary sprawiły, że film był niezwykle przekonujący.

marcin dorociński, weronika rosatifot. TVP

Zobacz, jak wyglądała jedna z bardziej przekonujących scen filmu:

Weronika Rosati. Weronika Rosati. Kapif

Weronika Rosati w "Pitbullu"

Dla początkującej wtedy w aktorstwie Rosati było to mocne wejście do świata kina i jej pierwsza rola w filmie pełnometrażowym. Aktorka bardzo ambitnie podeszła do roli i rzetelnie się do niej przygotowała:

Starałam się podpatrzeć prawdziwe Ormianki, które pracują na Stadionie, ponieważ można je przybliżyć do mojej postaci. Często jeździłam na Stadion Dziesięciolecia i kręciłam się pod Ambasadą Ormiańską, żeby chociaż złapać ich spojrzenie, zachowanie, ruchy gesty, również styl bycia - powiedziała Rosati w wywiadzie.

Weronika RosatiKapif

Podczas produkcji filmu nawiązała się nić porozumienia z partnerującym jej Dorocińskim:

Marcin Dorociński jest cudownym człowiekiem. Mieliśmy wcześniej próby, więc mieliśmy okazję się poznać, porozmawiać na spokojnie na zupełnie inne tematy niż film i przez to miałam pewien komfort, kiedy z nim pracowałam, że znam tego człowieka i to nie jest tak, że dopiero co się spotkaliśmy wyjaśniła w wywiadzie.

Weronika RosatiKapif

Dla młodziutkiej aktorki scena łóżkowa była z pewnością dużym wyzwaniem, zwłaszcza dlatego, że było to jej pierwsze doświadczenie tego typu:

Jeżeli chodzi o tą scenę, to rzeczywiście to była moja pierwsza scena miłosna i nie było to łatwe - zdradziła.

Jak Rosati wykorzystała świeżo otrzymaną sławę?

Weronika Rosati, GDYNIA XXX FESTIWAL POLSKICH FILMOW FABULARNYCH W GDYNI KONFERENCJA PRASOWA PO FILMIE PITBULAgencja Gazeta

Marcin Dorociński. Marcin Dorociński. Kapif

Marcin Dorociński w "Pitbullu"

Marcin Dorociński był już uznanym aktorem, kiedy wystąpił w "Pitbullu" i cieszył się zasłużoną sławą amanta polskiego kina. Dorociński również przygotowywał się do roli:

Dużo mi pomogło spotkanie się z prawdziwymi policjantami i zobaczenie choć przez chwilę, jak w malutkiej części wygląda ich praca - wyjaśnił w wywiadzie.

Aktorowi tak bardzo spodobało się granie policjanta, że zaczął marzyć o tym, by wykonywać ten zawód:

Gdybym nie był aktorem - chociaż nie wiem, czy bym się nadawał - chciałbym tak pracować. Albo być strażakiem - wyjaśnił z humorem.

Marcin DorocińskiKapif

Dla roli niezwykle się poświęcił: żeby upodobnić, że do policjanta po przejściach, spiłował sobie jedynkę i nosił nieco obciachową fryzurę ze zgolonymi bokami:

Niektórym to się bardzo podoba, że spiłowałem sobie zęba - wyznał z charakterystyczną dla siebie nonszalancją w wywiadzie - Spiłowałem sobie zęba, bo wielokrotnie mi się zdarzało, że jak rozmawiałem z chłopakami (policjantami) to braki w uzębieniu mieli, więc jest to realistyczne - wyjaśnił.
Weronika Rosati, Marcin Dorociński. Weronika Rosati, Marcin Dorociński. Kapif

Weronika Rosati i Marcin Dorociński w serialu "Pitbull"

Sukces filmu "Pitbull" był na tyle duży, że producenci zdecydowali się nakręcić serial na jego podstawie. Odtwórcy głównych ról mieli więc sporo czasu, by lepiej się poznać: nakręcono aż 3 serie przygód policjanta z Wydziału ds. Zabójstw Komendy Stołecznej Policji, które były emitowane w telewizji od 2005 d0 2008 r.

 Weronika Rosati, Marcin Dorocinski Kapif

Marcin Dorociński: ambitne role

Kariera Marcina Dorocińskiego nabrała tempa: zaczął być obsadzany w głównych rolach i co równie ważne - w  ambitnych produkcjach.  W 2007 r. zagrał w "Ogrodzie Luizy". W filmie Dorociński wcielił się w rolę gangstera, który symuluje chorobę psychiczną i zakochuje się w pacjentce zakładu psychiatrycznego, w którym przebywa.

Rok później Marcin Dorociński znów wystąpił w ambitnej roli: w "Boisku bezdomnych" wcielił się w rolę byłego piłkarza, którego perypetie życiowe sprawiły, że zamieszkał na Dworcu Centralnym. Były piłkarz odzyskał sens życia, kiedy z kolegami z dworca założył drużynę piłki nożnej, której został trenerem.

Kto by przypuszczał, że Dorociński, który wciąż był kojarzony z rolami amantów, z przekonaniem może zagrać bezdomnego?  A jednak!

16.09.2008 GDYNIA FESTIWAL FILMOW FABULARNYCH  NZ MARCIN DOROCINSKI FOT. RAFAL MALKO / AGENCJA GAZETAfot. Rafal Malko / AG

Weronika Rosati. Weronika Rosati. Agencja Wyborcza.pl

Weronika Rosati: rola u Lyncha

Rok po filmowym "Pitbullu" w 2006 r. Rosati zagrała w surrealistycznym "Inland Empire" Davida Lyncha. Co prawda aktorka otrzymała niewielką rolę kurtyzany, ale miała okazję wystąpić u boku znanych aktorów: Laury Dern, Jeremy'ego Ironsa czy Justina Theroux oraz przede wszystkim zagrać u cieszącego się ogromnym uznaniem reżysera.

09.07.2007 LODZ TARGOWA ZABYTKOWA ELKTROWNIA EC 1 MA BYC CENTRUM KULTURALNE FUNDACJA SZTUKI SWIATA ZALOZONEJ PRZEZ REZYSER DAVID LYNCH MAREK ZYDOWICZ I ANDRZEJ WALCZAK FOT. MALGORZATA KUJAWKA / AGENCJA GAZETAFot. Małgorzata Kujawka / AG

Dorociński, Gorczyca i Karolak Dorociński, Gorczyca i Karolak FOTOS-ART/Robert Palka

Marcin Dorociński: potknięcie się na wybiegu

W 2009 r. Marcin Dorociński zmienił obrany przez siebie kurs na ambitne produkcje i wystąpił w w komedii romantycznej "Miłość na wybiegu". Czyżby aktorowi znudziły się już wymagające role? A może to gaża w superprodukcji przekonała go do przyjęcia roli fotografa, który rozkochuje w sobie młodą modelkę (w tej roli Karolina Gorczyca)? Jakby nie było, krytycy nie pozostawili na filmie suchej nitki nazywając go "jednorazowym produktem".

Miłość na wybiegu - plakat

Weronika Rosati. Weronika Rosati. Kapif

Weronika Rosati: cenna rola u Holland

Weronika Rosati spełniła swoje marzenie i w 2011 r. zagrała w filmie Agnieszki Holland, "W ciemności". Aktorka otrzymała niewielka rolę, ale nazwisko reżyserki jest niezwykle cenione w show-biznesie. Rosati zdradziła, że rola u Holland wciąż przynosi jej profity:

Kiedy przychodzę na casting w Hollywood, wciąż zwracają uwagę na to, że zagrałam u Agnieszki Holland - chwaliła się w programie Kuby Wojewódzkiego.

Polish director Agnieszka Holland of the oscar-nominated best foreign language film "In Darkness", poses for photographers ahead of the 84th Academy Awards in Hollywood, California February 24, 2012. REUTERS/Lucy Nicholson (UNITED STATES - Tags: ENTERTAINMENT HEADSHOT)SLOWA KLUCZOWE::rel:d:bm:GF2E82O1IIU01Fot. LUCY NICHOLSON REUTERS

Marcin Dorociński, Agata Buzek Marcin Dorociński, Agata Buzek Syrena Films

Marcin Dorociński: "Rewers"

Marcin Dorociński w 2009 r. przyjął rolę w obsypanym nagrodami "Rewersie". W tej czarnej komedii Dorociński zagrał wreszcie czarny charakter: brutalnego i prostackiego agenta SB, który chce wykorzystać niczego nieświadomą skromną redaktorkę w wydawnictwie, którą zagrała Agata Buzek.

Film triumfował na Festiwalu w Gdyni: otrzymał nagrodę "Złotego Lwa" dla najlepszego filmu.

Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta

 

Syrena Films

Marcin Dorociński. Marcin Dorociński. Agencja Wyborcza.pl

Macin Dorociński: życie prywatne

Amant polskiego kina z kolei od początku swojej kariery niechętnie uchylał choćby rąbka tajemnicy na temat swojego życia rodzinnego. Marcin Dorociński jest żonaty, ma 8-letniego syna Stanisława oraz 4-letnią córkę, Janinę.

03.06.2008 WARSZAWA , AKTOR MARCIN DOROCINSKI . FOT. MACIEJ ZIENKIEWICZ / AGENCJA GAZETAAgencja Gazeta

Weronika Rosati. Weronika Rosati. Screen z

Weronika Rosati: kariera w Hollywood

Już od dawna Weronice Rosati marzyła się kariera w Hollywood. O Rosati zrobiło się znów głośno, gdy otrzymała rolę w amerykańskim serialu "Luck" opisującym środowisko wyścigów konnych, emitowanym na kanale HBO. Aktorka zagrała u boku takich sław jak Dustin Hoffman czy Nick Nolte. Niestety, niefartownie serial przerwano po emisji 1. sezonu. Oficjalnie powodem zakończenia zdjęć była śmierć koni.

 Weronika Rosati KAPIF
Jednak rola krupierki w kasynie, Noami, była niewątpliwie okazją dla Rosati do poznania wielkiego świata show-biznesu. Dzięki pobytowi w Hollywood aktorka poznała np. Ala Pacino.

Weronika Rosati, Al Pacinofot. agencja D'Vision

Weronika Rosati i Marcin Dorociński. Weronika Rosati i Marcin Dorociński. fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

Weronika Rosati i Marcin Dorociński w "Obławie"

Po 7 latach Weronika Rosati i Marcin Dorociński znów spotkali się na planie "Obławy" w reżyserii Marcina Kryształowicza. Widać, że aktorzy doskonale czują się w swoim towarzystwie, w końcu ich znajomość trwa już prawie 10 lat.

Weronika Rosati, obława, Marcin DorocińskiKAPIF

Film rozgrywa się w trakcie II Wojny Światowej. Opowiada historię oddziału partyzanckiego wymierzającego na własną rękę sprawiedliwość. Obraz pokazuje wojnę, jako odzierającą z ludzkiej godności i zmuszającą do niespodziewanych czynów.

.

Aktorzy promowali film m. in. w Krakowie.

09.10.2012 KRAKOW , KINO KIJOW . OD LEWEJ : MARCIN DOROCINSKI , SONIA BOHOSIEWICZ , WERONIKA ROSATI , MARCIN KRZYSZTALOWICZ I MACIEJ STUHR PODCZAS OGOLNOPOLSKIEJ PREMIERY FILMU " OBLAWA " W REZYSERII MARCINA KRZYSZTALOWICZA . FOT. MICHAL LEPECKI / AGENCJA GAZETAAgencja Gazeta

Marcin Dorociński w Marcin Dorociński w "Obławie" Fot. mat. prasowe

Marcin Dorociński w "Obławie"

Marcin Dorociński gra w "Obławie" żołnierza partyzantki, kaprala Wydrę, który wykonuje wyroki śmierci na Niemcach i polskich zdrajcach.

Dorocinski MarcinKapif

Weronika Rosati. Weronika Rosati. Agencja Wyborcza.pl

Weronika Rosati w "Obławie"

Takiej Weroniki Rosati dawno nie widzieliśmy! W filmie aktorka występuje bez makijażu, by jak najlepiej oddać rolę, w którą się wciela. Rosati gra sanitariuszkę Pestkę. Jej rola jest autentyczna, a jej postać sprawia wrażenie jeszcze naiwnej dziewczyny, nie do końca zdającej sobie sprawę z sytuacji, w jaką została wtłoczona.

Rosati Weronikafot. KAPIF

Zarówno Dorociński jak i Rosati napędzają akcję filmu. Bardzo się zmienili od czasów "Pitbulla"?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.