Kulczyk, Krauze, Niemczyccy i inni milionerzy. Kto z najbogatszych Polaków bawił na balu TVN?

Zobaczcie, kto z gości TVN może pochwalić się najgrubszym portfelem.
Anna Czartoryska i Michał Niemczycki. Anna Czartoryska i Michał Niemczycki. kapif

Michał Niemczycki

Nasze zestawienie otwiera Michał Niemczycki. To syn jednego z najbogatszych Polaków: Zbigniewa Niemczyckiego, którego fortuna opiewa na 1 miliard 700 milionów zł. Mimo że Michał nie musi się martwić o swoją przyszłość, to jednak nie 31- latek bierze przykład ze swojego ojca i już rozkręca własny biznes. Jest współwłaścicielem pubu "Goryl we mgle" na warszawskiej Pradze. Nie dość więc, że ma żyłkę do interesów, lecz także jest bardzo przystojny! Ach zazdrościmy takiego chłopaka księżniczce Annie Czartoryskiej!

Czartoryska Anna, Niemczycki Michal

Dominika Kulczyk z mężem. Dominika Kulczyk z mężem. kapif

Dominika Kulczyk-Lubomirska i Jan Lubomirski

Dominika Kulczyk-Lubomirska i Jan Lubomirski to cudowny mariaż bogactwa i dobrego pochodzenia. Córka najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka, sama także dorobiła się pokaźnego majątku. Razem z mężem plasuje się na 95. pozycji najbogatszych Polaków wg rankingu "Wprost", jej majątek opiewa na ok. 165 milionów zł.

Dominika prowadzi firmę z psychologiem Jackiem Santorskim i zajmuje się szkoleniami dla menadżerów, zaś jej mąż specjalizuje się w odnawianiu zaniedbanych kamienic i sprzedawaniu ich z zyskiem. Para mieszka na najwyższym piętrze jednego z warszawskich wieżowców.

Kulczyk Dominika maz

Bożena Walter i Aldona Wejchert. Bożena Walter i Aldona Wejchert. kapif

Aldona Wejchert

Aldona Wejchert plasuje się na 21. miejscu najbogatszych Polaków rankingu "Wprost". Jej majątek szacuje się na 1 miliard 150 milionów zł. Jest wdową po Janie Wejchercie, twórcy grupy ITI, która jest właścicielem telewizji TVN. Obecnie Wejchert ma 46% udziałów w grupie, jej pozycja w rankingu jest więc bardzo mocna.

Walter Bozena, Wejchert Aldona

Jan Kulczyk. Jan Kulczyk. Kapif

Jan Kulczyk

Jan Kulczyk od lat jest najbogatszym Polakiem: jego majątek to bagatela, 9 miliardów 700 mln zł. Pierwsze miejsce zawdzięcza przede wszystkim akcjom koncernu piwnego SABMiller, właściciela m.in. Grolscha, Lecha czy Tyskiego, które są warte aż 6 miliardów zł!

Mimo tego Kulczyk wciąż inwestuje. Aktualnie pasjonuje go wydobycie gazu i ropy: w Afryce, Europie i na Bliskim Wschodzie. Jego inwestycje tam warte są 2,5 miliarda zł. Dzięki swojemu bogactwu Kulczyk może sobie pozwolić na mieszkanie w Szwajcarii oraz odpoczynek w swoim prywatnym zamku na Lazurowym Wybrzeżu.

jan kulczyk, joanna przetakiewicz

Jan Kulczyk, Joanna Przetakiewicz. Jan Kulczyk, Joanna Przetakiewicz. Kapif

Joanna Przetakiewicz

Joanna Przetakiewicz ma ambicje, by dorównać swojemu partnerowi Janowi Kulczykowi. Joanna jest właścicielką modowej marki La Mania, która podbiła serca nie tylko polskich fashionistek. Powoli wyrabia sobie także pozycję w Europie. Jednak Joanna Przetakiewicz swój majątek pomnaża nie tylko w biznesie modowym. Żona Kulczyka jest także właścicielką kilku klinik stomatologicznych.

Bal Fundacji TVN, Teatr Wielki, fot. WBF/ Cezary Piwowarski

Zbigniew Niemczycki, Katarzyna Niemczycka Zbigniew Niemczycki, Katarzyna Niemczycka kapif

Zbigniew Niemczycki

Zbigniew Niemczycki zajmuje 10. miejsce na liście najbogatszych Polaków "Wprost". Jego majątek to 1 miliard 700 milionów zł. Ojciec Michała dorobił się m.in. na produkcji obudowy do telewizorów LCD, które kupuje LG.

Frank Niemczycka Katarzyna, Niemczycki Zbigniew

Grzegorz Hajdarowicz. Grzegorz Hajdarowicz. kapif

Grzegorz Hajdarowicz

Grzegorz Hajdarowicz, co prawda, nie znalazł się jeszcze na liście 100 najbogatszych Polaków wg "Wprost", jednak jego interesy idą bardzo dobrze. Hajdarowicz założył m.in grupę Gremi, która produkuje hollywoodzkie filmy. Firma jest także właścicielem tytułów "Przekrój", Sukces" oraz dziennika "Rzeczpospolita".

Hajdarowicz Grzegorz

Dorota Soszyńska z mężem. Dorota Soszyńska z mężem. kapif

Dorota Soszyńska

Rodzina Soszyńskich od dwóch pokoleń zajmuje się produkcją kosmetyków. Na pewno każdej Polce zdarzyło się kilkakrotnie używać specyfików firmy Oceanic. Dorota Soszyńska wraz z mężem sprawnie pomnażają rodzinny majątek. Według najnowszego rankingu najbogatszych Polaków, sporządzanego przez "Wprost", zajmują oni 59. miejsce. Na ich koncie może znajdować się ok. 450 mln złotych!

Soszynska Dorota maz

Bożena Batycka. Bożena Batycka. kapif

Bożena Batycka

Mieć torebkę od Batycki w swojej kolekcji, to z pewnością nie jest fanaberia dla każdego. Skórzane, galanteryjne wyroby Batyckich od wielu lat uchodzą za bardzo luksusowe. Firma została założona w 1948 przez teścia Bożeny Batyckiej, obecnej głównej projektantki marki.

Pracę słynnej polskiej bizneswomen doceniają nie tylko jej klientki, lecz także profesjonaliści. Nagrodzono ją m. in."Bursztynową Kobietą Biznesu", statuetką platynowego gołębia i Oscara Mody, jak również tytułem "Marka Przyszłości" wg miesięcznika "Businessman Magazine".

Batycka Bozena

Anna Starak z mężem. Anna Starak z mężem. kapif

Anna Woźniak-Starak i Jerzy Starak

Jerzy Starak może poszczycić się imponującą fortuną opiewającą na 3 miliardów złotych, co plasuje go na 6. miejscu wśród najbogatszych Polaków! Starak jest królem wśród właścicieli polskich firm farmaceutycznych: posiada Polpharmę, przejął także Polfę. Należy do niego również ekskluzywna restauracja Belvedere w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Starak Anna maz

Mariusz Walter. Mariusz Walter. kapif

Mariusz Walter

Mariusz Walter jest współwłaścicielem koncernu ITI, spółki do której należy stacja TVN, Multikino oraz klub piłkarski Legia. Według rankingu "Wprost" zajmuje 30. miejsce na liście najbogatszych Polaków. Jego majątek szacuje się na 750 milionów złotych.

Walter Mariusz

Ryszard Krauze, Jan Kulczyk Ryszard Krauze, Jan Kulczyk wbf

Ryszard Krauze

Ryszard Krauze jest pierwszym polskim przedsiębiorcą, który dorobił miliarda złotych. Jeden z najbogatszych Polaków (wg rankingu  "Wprost" zajmuje 25. pozycję) kontroluje m. in spółkę Prokom, jak również posiada liczne nieruchomości na terenie całego kraju. Jego majątek szacuje się na ok. 1 040 mln złotych!

Bal Fundacji TVN, Teatr Wielki, fot. WBF/ Cezary Piwowarski

Więcej o: