Agata Duda uchodzi na ikonę stylu. Tak jak księżna Kate nie boi się ubrań z sieciówek. Przejrzeliśmy najlepsze stylizacje pierwszej damy

Kampania prezydencka trwa. To ostatnia prosta przed wyborami, które odbędą się już w niedzielę, 28 czerwca. To również czas podsumowań. My postanowiliśmy prześledzić najlepsze stylizacje Agaty Dudy, w których pojawiła się w ciągu ostatnich pięciu lat, gdy pełniła funkcję pierwszej damy.
Agata Kornhauser-Duda, Melania Trump Agata Kornhauser-Duda, Melania Trump Fot. Jacquelyn Martin / AP Photo

Agata Duda poczas wizyty w Białym Domu

Agata Kornhauser-Duda w 2019 roku towarzyszyła mężowi podczas wizyty w Białym Domu. Pierwsza dama wystąpiła wówczas w trzech kreacjach, jednak to czarno-biała sukienka skradła naszą uwagę. Zaprojektowała ją Dorota Goldpoint, która od dawna współpracuje z prezydentową. Dwukolorowa sukienka z paskiem w talii była strzałem w dziesiątkę. Jedna strona sukienki była czarna, a druga biała, jednak istotna była w tym przypadku asymetria.

Agata Duda w Tokio Agata Duda w Tokio East News

Agata Duda w Japonii

Agata Duda wie, jak skupić na sobie uwagę mediów. Najlepszym dowodem jest na to stylizacja, którą wybrała w 2019 roku podczas oficjalnej wizyty w Tokio. Na uroczysty bankiet z okazji intronizacji cesarza Naruhito pierwsza dama nałożyła zjawiskową kreację, która nawiązywała do kultury i zwyczajów Japonii. Od razu widać, że krojem przypominała kimono. Była w odcieniach bieli i złota.

Agata Duda Agata Duda Instagram @ela_piorun

Lady in red

Pierwsza dama ceni klasyczny styl. Świetnie czuje się w eleganckich garsonkach i długich sukienkach. Podczas Święta Flagi w 2019 roku zdecydowała się na kreację w eleganckiej czerwieni autorstwa Eli Piorun. Uwagę skupia również biała apaszka.

Wizyta japońskiej pary książęcej w Polsce Wizyta japońskiej pary książęcej w Polsce Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Wizyta japońskiej pary książęcej w Polsce

Na ceremonię powitania księcia Akishino z księżną Akishino, która odbyła się w czerwcu ubiegłego roku, Agata Duda wybrała suknię w kolorze fuksji. Dobrała do niej oryginalny toczek w tym samym kolorze. Całość dopełniła czarnym paskiem, który przewiązała w talii. 

Para prezydencka Para prezydencka East news

Spotkanie z księciem Williamem i księżną Kate

Wszystko wskazuje na to, że Agata Duda szczególnie upodobała sobie czerwień. Na spotkanie z księciem Williamem i księżną Kate nałożyła koronkową sukienkę w soczystym odcieniu w kształcie litety A. 

Agata Duda Agata Duda Instagram @ela_piorun

Agata Duda w bieli

Pierwsza dama podczas wizyty na Malcie w 2017 roku zdecydowała się na długą sukienkę w kwiaty. Do tego dobrała marynarkę w takim samym odcieniu. Kreację zaprojektowała Ela Piorun.

Agata Duda przy urnie

Agata Duda podczas głosowania w wyborach parlamentarnych w 2019 roku postawiła na stylizację w iście galowych kolorach. Pierwsza dama wybrała długą, granatową sukienkę w białe kropki. W pasie znalazł się stały element jej garderoby, czyli szeroki pasek. Całą stylizację dopełniły kremowe szpilki na niskim obcasie.

Agata Duda Agata Duda mat. prasowe/prezydent.pl

Agata Duda jak księżna Kate

Mogliśmy się przekonać, że Agata Duda jest zwolenniczką sukienek, jednak od czasu do czas wybiera także inne stylizacje. Podczas jednego ze spotkań w 2018 roku nałożyła czarną, klasyczną bluzkę z długim rękawem, do której dobrała długą spódnicę w szkocką kratę. Co ciekawe, pochodziła ona z jednej z najpopularniejszych sieciówek i kosztowała 199 złotych.

Agata Duda Agata Duda East News

Cała w kwiatach

W 2018 roku Agata Duda objęła honorowym patronatem akcję charytatywną ''Choinki Jedynki'' na rzecz Fundacji Anny Dymnej ''Mimo Wszystko''. Na tę okazję wybrała granatową sukienkę w kwiatowy motyw. Wyróżniały ją transparentne rękawy. Z kolei pasek w talii podkreślił świetną figurę pierwszej damy, a brązowe kozaki dopełnił całość i nadały stylizacji luźnego charakteru.