Natalia z "Fat killers. Zabójcy tłuszczu" schudła 45 kilo!

Natalia Staszewska to jedna z uczestniczek nowego programu stacji Polsat "Fat killers. Zabójcy tłuszczu", która zmaga się z nadwagą. 16-letnia dziewczyna zgłosiła się do programu, ponieważ otyłość nie pozwalała jej normalnie funkcjonować. Pod okiem specjalistów Natalia schudła i wreszcie cieszy się życiem.
Natalia Staszewska Natalia Staszewska fot. A. Kozłowska

Natalia Staszewska

Jeszcze w grudniu 2012 roku dziewczyna ważyła 112 kg. Zgłosiła się do programu, ponieważ miała już dosyć swojego życia i dokuczania innych. Przyznała, że czuje się gorsza.

Natalia Staszewskafot. A. Kozłowska

 

Natalia Staszewska Natalia Staszewska fot. A. Kozłowska

Natalia Staszewska

Dieta, ćwiczenia i silna motywacja Natalii sprawiły, że schudła już - bagatela - 45 kilogramów!

U Natalii wyeliminowaliśmy słodycze oraz sól. Ograniczyliśmy także węglowodany, ale nie pozbyliśmy się ich całkowicie, ponieważ Natalia wciąż się rozwija. Teraz w jej diecie znajdują się min.: m.in. jajka, gotowana pierś z kurczaka, gotowane ryby bogate w wiele cennych mikro- i makroelementów oraz owoce z wyłączeniem bananów oraz winogron, dużo warzyw - powiedział portalowi Plotek.pl, Konrad Gaca, trener Natalii. - Dieta Natalii została tak ułożona, aby dodatkowo dotlenić organizm oraz zredukować stres. Stąd w Natalii menu są orzechy i inne produkty zawierające duże ilości witaminy B - dodał.

W odchudzaniu bardzo ważne były ćwiczenia:

Aktywność fizyczna w pierwszej fazie odchudzania została ograniczona. Dzięki temu organizm Natalii łatwiej mógł przywyknąć do nowego sposobu odżywiania. Wszystkie ćwiczenia były wykonywane zgodnie z ustalonym pulsem. Dziś Natalia wykonuje już bardziej intensywny trening - mówi nam Gaca.
Natalia Staszewska Natalia Staszewska fot. A. Kozłowska

Natalia Staszewska

Natalia opowiedziała w programie "Interwencja" jak okrutni byli dla niej rówieśnicy (zobacz: Natalia z "Fat Killers. Zabójcy tłuszczu": Byłam gruba, więc w szkole pluli na mnie i podpalali mi włosy). Dziewczyna przeżyła załamanie nerwowe i  była pod stałą opieką psychologa.

Miałam w klasie takiego chłopaka. Tak się na mnie uwziął, że nie umiałam sobie z tym poradzić. Pluł na mnie. Raz na chemii pamiętam, ze włosy mi przypalił. Lody rozpuszczone w plecaku, książki całe miałam w tych lodach, skórki z banana - wyznała.

Przez chłopaka, Natalia musiała powtarzać rok szkolny.

Natalia Staszewska Natalia Staszewska fot. A. Kozłowska

Natalia Staszewska

W przyszłym roku Natalia zaczyna naukę w liceum i jak mówi, to dla niej nowy rozdział. Wreszcie nikt nie będzie oceniał jej przez pryzmat otyłości.

Przed programem Natalia z powodu nadwagi nie mogła uczestniczyć w zajęciach z wychowania fizycznego! Nie pozwalała jej na to kondycja. Dzięki regularnym treningom wydolność jej organizmu znacznie wzrosła i obecnie Natalia ćwiczy na lekcji w szkole i bardzo dobrze jej idzie! - przekonują twórcy programu.
Natalia Staszewska Natalia Staszewska fot. A. Kozłowska

Natalia Staszewska

Hobby Natalii to kolekcjonowanie plakatów gwiazd, bardzo lubi też czytać książki. Nastolatka lubi też jeździć na rowerze, ale ze względu na otyłość robiła to niezwykle rzadko. Może teraz uprawianie sportu nie będzie już dla niej problemem. Trzymamy kciuki!