Uczestniczki "Top Model" chudną na potęgę. Która najbardziej się zmieniła? [RANKING]

"Top Model" to program, który wymaga od uczestniczek perfekcyjnej sylwetki. Życie aspirującej modelki w dużej mierze upływa bowiem na podporządkowaniu się rygorom restrykcyjnego świata mody. Finalistki intensywnie więc pracowały nad swoimi figurami i chudły na potęgę! Zobaczcie, która najbardziej zeszczuplała.
Justyna Pawlicka Justyna Pawlicka TVN/X-News

Miejsce 5: Justyna Pawlicka

Justyna Pawlicka przy wzroście 174 cm ważyła 55 kg. Jurorzy uznali ją za zbyt seksowną. Niedawno wzięła udział w sesji, w której pokazała swoje zgrabne ciało. Naszym zdaniem modelka nie poddała się żadnej restrykcyjnej diecie ani morderczym ćwiczeniom. Zapewne jednak więcej ćwiczy, bo jej ciało wygląda na znacznie bardziej jędrne, choć znacznego ubytku kilogramów nie widać.

Justyna Pawlickamat. promocyjne

O dobrą kondycję wszystkich modelek dbał w programie trener gwiazd, Witold Szmańda. To właśnie on stworzył dla nich dietę i ćwiczenia.

Na początku zrobiłem dziewczynom test grupy krwi. Stosuję dietę dostosowaną do grupy krwi, a także dietę złożoną z warzyw i z surowych produktów - wyjaśnił w rozmowie z Plotek.pl.
Zuzanna Kołodziejczyk Zuzanna Kołodziejczyk TVN/X-News

Miejsce 4: Zuzanna Kołodziejczyk

Miejsce 4. zajmuje zwyciężczyni "Top Model". Zuzie Kołodziejczyk, kiedy przyszła do programu, wytykano za duże - jak na modelkę - biodra.

Każdy ma swoje słabości. Moją były duże biodra, ale już o tym nie myślę. To nie wróci, mam taką nadzieję - powiedziała w "DD TVN".

Aspirująca modelka nawet nie zauważyła, kiedy w trakcie show tak bardzo zeszczuplała: obwód jej bioder zmniejszył się z 99 centymetrów do 92. Zuza w momencie rozpoczęcia show ważyła 58,5 kg przy wzroście 173 cm. Walka z dodatkowymi kilogramami nie jest dla modelki łatwa:

Cały czas jest ciężko było jest i będzie, bo mam tendencję taką, że mam duże biodra, ale lepiej już wyglądam i się z tego bardzo cieszę - powiedziała w rozmowie z Plotek.pl

Na finale mówiła, że nie wie, ile waży.

Nie wiem, ile ważę, boję się wejść na wagę, pewnie jak wrócę do domu to się zważę.

Jak powiedziała, tak zrobiła. Kołodziejczyk weszła na wagę i teraz wiemy, że waży 55 kg, czyli schudła 3,5 kg.

Zuzanna KołodziejczykKapif

Trener gwiazd, Witold Szmańda, był bardzo zadowolony z sylwetki, jaką wypracowała Zuza Kołodziejczyk.

Robiliśmy sesję do "Shape" i bardzo ją chwaliłem - ma super dietę i trening - nie mógł się nachwalić Szmańda w rozmowie z Plotek.pl.

Trener potwierdził, że modelka wzmocniła swoje ciało w bardzo krótkim czasie:

W ciągu 8 tygodni, kiedy nagrywany był program, zrzuciła ok. 4 kg, a przy tak szczupłym ciele, jest to bardzo dużo - wyjaśnił.
Olga Kaczyńska. Olga Kaczyńska. Forum

Miejsce 3: Olga Kaczyńska

Olga Kaczyńska to zwyciężczyni drugiej edycji "Top Model". Na początku programu, przy wzroście 178 cm, ważyła 56 kg. Po wygranej intensywnie się odchudzała. Tym bardziej, że - jak twierdzi - zawsze miała skłonności do przybierania na wadze.

Kobietom nigdy nie za mało chudnięcia. Zawsze jest trochę za dużo kilogramów, więc jak każda jedna dziewczyna stosuję dietę, ćwiczenia. Zaczęłam chodzić na jogę. Staram się. Nie można sobie odpuszczać - wyznała w "DD TVN".

Kaczyńska stosowała dietę i sporo ćwiczyła:

Ważę około 53 kilogramów, schudłam około 9. Dużo ćwiczyłam, bardzo pomogła mi trenerka z Wrocławia, pani Ela. Ograniczyłam jedzenie, jadłam chude produkty, zero słodyczy. Jestem wegetarianką, więc to też pomogło - wyjaśniła.

 Olga Kaczyńska top model FORUM/Krzysztof Jarosz

Renata Kurczab Renata Kurczab TVN/X-News

Miejsce 2: Renata Kurczab

Renata Kurczab to prawdziwa rekordzistka w kwestii odchudzania. Zajmuje 2. miejsce w naszym rankingu. W chwili rozpoczęcia show ważyła 59 kg przy wzroście 180 cm. Okazało się być to jednak i tak zbyt dużo:

Ostatnio nie miałam czasu zadbać o siebie, tak jakbym chciała, bo miałam bardzo napięty grafik. Teraz jednak znów powrócę do nawyków, jakich nabrałam podczas programu. Kiedy trwało Top Model, schudłam 5 kg, po jego zakończeniu kolejne 4 kg. Codziennie trenowałam - powiedziała w rozmowie z Plotek.pl.

Na nasze pytanie, co dzisiaj zjadła, odpowiedziała krótko:

Tylko jogurt.

Kurczab schudła więc już 9 kg, czyli waży 50 kg.

Witold Szmańda, który trenował gwiazdy, wyjaśnił nam, jak powinna wyglądać zdrowa dieta:

Ludzie myślą, że żeby schudnąć trzeba po prostu mniej jeść, a to nie jest prawda. Są produkty, które można jeść, oraz takie, których należy unikać, np. węglowodany. Tylko sportowcy potrzebują węglowodanów takich jak makaron czy chleb. Są to produkty wysokokaloryczne, które szybko przynoszą energię. Inni powinni ich unikać - zdradził w rozmowie z Plotek.pl.

Renata KurczabKapif

Michalina Manios. Michalina Manios. Kapif

Miejsce 1: Michalina Manios

Michalina Manios od końca drugiej edycji "Top Model" przeszła sporą przemianę i zauważalnie schudła. Rok temu, na początku poprzedniego sezonu programu, przy wzroście 181 cm ważyła 63 kg. Tuż po show zarzekała się, że nie dba specjalnie o figurę:

Od dziecka byłam wierna aktywnemu trybowi życia, to jest chyba panaceum na wszystkie problemy z wagą. Nigdy nie robiłam niczego na siłę, nie stosowałam drastycznych diet, mój tryb życia był zawsze zdrowy. Żyje się tylko raz, przed chwilą zjadłam nawet ciastko - mówiła w Topmodel.tvn.pl.

Na finale "Top Model 3" zaprezentowała jednak swoją nową, bardzo smukłą sylwetkę. Naszym zdaniem to ona spośród wszystkich modelek najbardziej zeszczuplała. A jak Wy myślicie?

Michalina ManiosKapif