Pippa Middleton jest młodszą siostrą księżnej Cambridge, Kate Middleton. Studiowała literaturę angielską na Uniwersytecie w Edynburgu. Wraz z siostrą stała się wyznacznikiem stylu i jej poczynania są stale śledzone przez media. Zawodowo zajmuje się pisaniem felietonów do kilku magazynów.

Imię i nazwisko: Pippa Middleton
Data urodzenia: 6 września 1983
Miejsce urodzenia: Reading, Wielka Brytania
Zawód: felietonistka, autorka tekstów
Instagram: @pippamidleton

Życiorys

Rodzicami Pippy są Michael Middleton i Carole Middleton. Pippa urodziła się jako druga, starsza od niej jest żona księcia Wilhelma – Kate. Pippa ma młodszego brata Jamesa, jest on biznesmenem. Pippa urodziła się w Reading, natomiast w 1985 roku rodzina wyprowadziła się do Bucklebury. Siostry Middleton rozpoczynały naukę w prywatnej szkole St Andrew’s. później uczyły się w Downe House School.
Pippa Middleton studiowała na Uniwersytecie w Edynburgu, gdzie ukończyła kierunek literatura angielska. W 2016 roku młodsza siostra księżej zaręczyła się z Jamesem Matthews.

Kariera medialna

Po ukończeniu Uniwersytetu Pippa Middleton pracowała przez krótki okres czasu w firmie zajmującej się promowaniem produktów luksusowych.
Następnie zajmowała się organizacją wydarzeń w firmie Table Talk, która organizuje przyjęcia i imprezy firmowe. Głównie za sprawą związku starszej siostry Pippy z członkiem rodziny królewskiej Wielkiej Brytanii, siostry zyskały zainteresowanie mediów z całego świata. Od czasu ślubu Kate Middleton z księciem Wilhelmem styl życia i życie społeczne sióstr jest pod baczną obserwacją.
W kwietniu 2012 roku siostry Middleton znalazły się na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie tygodnika Time. W tym samym roku Pippa Middleton napisała książkę o tematyce organizacji przyjęć. Książka nie sprzedawała się tak dobrze jak przewidywano. Poza tym Pippa regularnie pisze felietony do kilku publikacji, na przykład The Spectator. W czerwcu 2013 roku dołączyła do załogi autorów Vanity Fair.

pippa middleton

Więcej o:

pippa middleton