Paulla

Paulla

Paulla to polska piosenkarka. Brała udział w programie "Idol", w którym dotarła do półfinału. Jej debiutancki album odniósł spory sukces. Utwór "Od dziś" zapewnił Paulli wygraną w konkursie TOPtrendy.Imię i nazwisko: Paulina Ignasiak
Pseudonim: Paulla
Data urodzenia: 30 stycznia 1979r.
Miejsce urodzenia: Pleszew
Zawód: piosenkarka
Rodzina: syn Adam
Instagram: @paulla_official
Facebook: facebook.com/Paulla-151637941545477/

Paulla, czyli Paulina Ignasiak

Paulla przyszła na świat w Pleszewie w 1979 roku. Ukończyła w tym mieście Państwową Szkołę Muzyczną Pierwszego Stopnia w 1995 roku. Uczyła się w niej gry na fortepianie i gitarze.
W tym samym roku Paulla zajęła pierwsze miejsce w konkursie zorganizowanym przez Gazetę Wyborczą, czyli w "Talent '95". Rok później wzięła udział w programie "Śpiewać każdy może" organizowanym przez Zbigniewa Górnego. Udało jej się w nim zająć drugie miejsce.
Wzięła też udział w programie TVP2 "Szansa na sukces". Wystąpiła w odcinku, w którym wykonywane były utwory Natalii Kukulskiej. Paulla zaśpiewała "Im więcej ciebie tym mniej".
W 2002 roku Paulla przeszła castingi do programu "Idol". Dotarła w nim do półfinału. Rok później Paulla zgłosiła się do konkursu "Drzwi do kariery", który organizował Michał Wiśniewski podczas show "Jestem jaki jestem". Piosenkarka zajęła w nim drugie miejsce przegrywając jedynie z Maciejem Starnawskim.

Paulla - rozwój kariery

W 2008 roku ukazał się debiutancki album Paulli o tytule "Nigdy nie mów zawsze". Pierwszy z płyty singiel o tytule "Od dziś" poszybował na wysokie miejsca list przebojów i zapewnił Paulli rozpoznawalność. Duży wpływ na to miał fakt, że barwa głosu Paulli jest łudząco podobna do głosu Edyty Górniak.
Drugi singiel z albumu to "I prosto w serce" również stał się przebojem. Album "Nigdy nie mów zawsze" uzyskał status platynowej płyty.
W czerwcu 2009 roku Paulla wystąpiła na festiwalu TOPtrendy w Operze Leśnej w Sopocie. Wygrała na nim główną nagrodę w konkursie "Trendy" oraz Nagrodę Dziennikarzy. Rok później Paulla znowu wystąpiła w TOPtrendach i zajęła szóste miejsce wśród listy dziesięciu artystów, którzy sprzedali w 2009 roku najwięcej płyt w Polsce.
Druga płyta Paulli ukazała się w 2010 roku, ale nie powtórzyła sukcesu debiutanckiego albumu.
W 2014 roku Paulla wystąpiła w pierwszej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo".

Zobacz także:

Sokół - Garou - Edyta Górniak

paulla

Więcej o:

paulla