Pamela Anderson jest kanadyjską modelką i aktorką. Karierę zaczynała pozując do zdjęć promujących lokalny browar. Szersza publiczność poznała ją za sprawą roli w serialu „Słoneczny patrol”. Jest znana również ze swojego burzliwego życia towarzyskiego i licznych związków kończących się rozwodami.

Imię i nazwisko: Pamela Anderson
Data urodzenia: 1 lipca 1967
Miejsce urodzenia: Ladysmith, Kanada
Zawód: aktorka, modelka
Facebook: facebook.com/pamelaandersonfoundation/
Instagram: @pamelaanderson

Kariera medialna

Pamela Anderson urodziła się w Ladysmith, w prowincji Kolumbia Brytyjska w Kanadzie. W krótkim czasie po narodzinach Pameli, rodzina przeniosła się do Comox, gdzie Anderson ukończyła szkołę średnią w 1985 roku. W 1988 roku przeprowadziła się do Vancouver, gdzie pracowała jako instruktorka fitness. Gdy Pamela miała 21 lat została zauważona podczas meczu futbolowego przez agenta modelek. Wkrótce dziewczyna dostała ofertę pracy od lokalnego browaru i jej wizerunek pojawił się na plakatach rozwieszanych w całej Kanadzie. W październiku 1989 roku Pamela pojawiła się na okładce Playboya. By rozwijać swoją karierę w modelingu, przeniosła się do Los Angeles. Wtedy nastąpiła zmiana wizerunku Pameli i przełom w jej karierze. Stała się znana głównie za sprawą roli C. J. Parker w „Słonecznym patrolu”. Anderson grała w serialu do 1997 roku. Rola seksownej ratowniczki przysporzyła jej fanów na całym świecie. W 2003 roku widzowie mogli ponownie oglądać Pamelę Anderson na ekranie, tym razem w wersji filmowej „Słoneczny patrol: Ślub na Hawajach”.

Życie prywatne

W 1995 roku Pamela wyszła za mąż za perkusistę zespołu Motley Crue - Tommy’ego Lee. Para, zanim zdecydowała się na ślub, znała się jedynie cztery dni. Anderson urodziła dwóch synów – Dylana i Brandona. W czasie trwania małżeństwa włamano się do domu aktorki i skradziono kasetę, na której znajdowały się nagrane sceny seksualne. Film wkrótce znalazł się w Internecie, a Pamela natychmiast wniosła do sądu sprawę przeciwko firmie, która zdecydowała się na rozpowszechnienie prywatnego nagrania. W związku z tym para otrzymała 1,5 miliona dolarów odszkodowania. Anderson dwa razy wnosiła pozew o rozwód, a ponadto oskarżyła Tommy’ego Lee, że zaraził ją wirusem zapalenia wątroby. Po rozwodzie z Tommym Lee Anderson spotykała się najpierw z Markusem Schenkenbergiem, a później z wokalistą Kid Rockiem. Wyszła za niego za mąż w 2006 roku, ale małżeństwo przetrwało zaledwie rok. Po rozwodzie została żoną Ricka Salomona, z którym również pozostawała w związku tylko przez rok. Ponownie wyszła za niego w 2014 roku, lecz już w 2015 wniosła o rozwód.

pamela anderson

Więcej o:

pamela anderson

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.