Krystyna Czubówna

Krystyna Czubówna

Krystyna Czubówna to polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. W latach 1991-2002 pracowała jako prezenterka programu informacyjnego "Panorama" emitowanego przez TVP2. Krystyna Czubówna jest również lektorką filmów przyrodniczych, a jej głos zna prawdopodobnie każdy Polak.

Imię i nazwisko: Krystyna Czubówna
Data urodzenia: 2 sierpnia 1954r.
Miejsce urodzenia: Nowy Sącz
Zawód: prawnik, dziennikarka
Instagram: @tomaszekj
Facebook: facebook.com/CzytalaKrystynaCzubowna

Krystyna Czubówna - życiorys

Krystyna Czubówna przyszła na świat w 1954 roku w Nowym Sączu. Ukończyła prawo, jednakże zawodowo związała się z mediami. Rozpoczynała od pracy w radiu, a po kilku latach związała się z telewizją. Od 1991 roku została prezenterką programu informacyjnego Telewizji Polskiej "Panorama". Stała się twarzą telewizji i jedną z najbardziej lubianych prezenterek. Miało to odzwierciedlenie w nagrodach: Krystyna Czubówna czterokrotnie została laureatką Telekamer. Statuetki odbierała w latach 1998, 1999, 2000 i 2001 za kategorię "Informacje".
W 2002 roku Krystyna Czubówna pożegnała się z TVP i zaczęła reklamować usługi operatora Orange.
W 1999 Czubówna otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski z rąk Aleksandra Kwaśniewskiego.

"Czytała Krystyna Czubówna"

Z uwagi na jej wyjątkowy głos Krystyna Czubówna przez lata pracowała jako lektor filmów przyrodniczych i naukowych. Związana była z kanałem Animal Planet. Swojego głosu udzielała również w grach i polskich przekładach filmów.
Jej głos był jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce. Pracowała również przy tworzeniu audycji radiowych, muzycznych i słuchowisk. Jej głos często występował w reklamach telewizyjnych oraz był wykorzystywany jako przerywnik pomiędzy informacjami w radiu RMF FM.

Zobacz także:

Tomasz Knapik - Bożena Targosz - Jarosław Boberek

krystyna czubówna

Więcej o:

krystyna czubówna

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.