30-lecie "Panoramy". Lista znakomitych prezenterów i prezenterek jest długa. Hanna Lis i Krystyna Czubówna to dopiero początek

Pierwsza emisja programu "Panorama dnia" miała miejsce 30 marca 1987 roku. Później, program zastąpiła znana dziś widzom "Panorama", którą swoją premierę miała 2 września 1991 roku na antenie TVP2. Przez te wszystkie lata za prezenterskim stołem przewinęli się świetni dziennikarze i doświadczone prezenterki. Pamiętacie wszystkich?
Hanna Lis Hanna Lis EN

Hanna Lis

Hanna Lis była prezenterką 'Panoramy' w latach 2012-2016. Dziennikarka była jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy stacji, jednak w 2016 roku została zwolniona z TVP w wyniku zmian personalnych, które nastąpiły po zmianie kierownictwa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i zarządu Telewizji Polskiej. 

Marta Kielczyk Marta Kielczyk EN

Marta Kielczyk

Marta Kielczyk jest związana z 'Panoramą' od 1999 roku. Wygrała wtedy casting na prezenterkę, który był zorganizowany przez Telewizyjną Agencję Informacyjną. Kielczyk Rozpoczęła karierę dziennikarską rozpoczęła dużo wcześniej, bo w 1993 roku w Radiu Kolor. Później pracowała w Programie I Polskiego Radia. 

Joanna Racewicz Joanna Racewicz EN

Joanna Racewicz

Joanna Racewicz w 'Panoramie' pracowała w latach 1999-2006. Pięć lat później ponownie wróciła do redakcji i została w niej do 2016. 15 marca TVP wydała oświadczenie, w którym poinformowała o zakończeniu współpracy z Racewicz z powodu:

Wykorzystywanie przez panią redaktor marki 'Pytanie na śniadanie' do promocji produktów bez wiedzy i zgody kierownictwa programu, co powtarzało się mimo upomnień ze strony przełożonych. Kolidowało z obowiązującymi w Spółce zasadami dotyczącymi reklamy i promocji, a także stało w sprzeczności z zasadami etyki dziennikarskiej.
Danuta Dobrzyńska Danuta Dobrzyńska EN

Danuta Dobrzyńska

Danuta Dobrzyńska pracowała w programie w latach 2003-2008. Pracę w stacji zaczynała od noszenia kaset za starszymi redaktorami. W 2017 roku w rozmowie z portalem NaTemat potwierdziła, że z TVP odeszła sama. Na tę decyzję wpływ miały oczekiwania nowego kierownictwa.

Z dwóch powodów. Po pierwsze, z powodów zdrowotnych. Nie mogłam już dłużej pracować w trybie newsowym, a więc że jednego dnia pracuje się do północy, a nazajutrz zaczyna się o piątej rano. Po drugie, nie zgadzałam się z nowym kierunkiem TVP. Stwierdziłam, że nie chcę spełnić oczekiwań nowego kierownictwa.
Krystyna Czubówna Krystyna Czubówna EN

Krystyna Czubówna

Krystyna Czubówna była prezenterką 'Panoramy' przez 11 lat od 1991 roku. Była wtedy jedną z najbardziej popularnych polskich prezenterek. Otrzymała aż cztery razy nagrody Telekamery w kategorii 'Informacje'.

Andrzej Turski Andrzej Turski EN

Andrzej Turski

Andrzej Turski to legenda polskiego dziennikarstwa. Turski w latach 1982-1983 był redaktorem naczelnym Programu III Polskiego Radia, a później - od 1983 do 1987 roku - redaktorem naczelnym Programu I Polskiego Radia. Spełniał się też jako redaktor naczelny TVP1 (1987-1990).

Turski był związany z 'Panoramą' w latach 2002-2013. 30 listopada 2013 roku podczas programu dostał ataku hipoglikemii, czyli spadku poziomu cukru w organizmie. W grudniu przeszedł zawał serca. Został wprowadzony wówczas w śpiączkę farmakologiczną, z której się nie wybudził. Dziennikarz zmarł 31 grudnia 2013. 

Krzysztof Ziemiec, Iwona Kutyna, Marta Kielczyk Krzysztof Ziemiec, Iwona Kutyna, Marta Kielczyk EN

Krzysztof Ziemiec, Iwona Kutyna

Krzysztof Ziemiec występował w 'Panoramie' przez rok, a Iwona Kutyna przez cztery lata od 2006 roku. Dziennikarka prowadziła również debatę telewizyjną przed wyborami parlamentarnymi w 2007 roku.

Tomasz Wolny Tomasz Wolny Kapif

Tomasz Wolny

Tomasz Wolny pierwsze kroki w roli dziennikarza stawił w portalu TVN24, a w 2008 roku został reporterem stacji TVN24. Do TVP przeszedł w 2010 roku, gdzie przez cztery lata prowadził 'Telekurier' w TVP3. Do ekipy 'Panoramy' dołączył w 2014 roku. Aktualnie u boku Idy Nowakowskiej prowadzi program śniadaniowy 'Pytanie na śniadanie'. 

Prezenterzy 'Panoramy' Prezenterzy 'Panoramy' EN

Prezenterzy "Panoramy"

Wśród prezenterów i prezenterek 'Panoramy' byli również: Dorota Warakomska, Anna Popek, Jarosław Kulczycki, Katarzyna Trzaskalska, Grzegorz Kozak czy Sławomir Zieliński.

Kogo z nich najbardziej zapamiętacie?

Plotek wspiera seniorów

Plotek już drugi raz przyłącza się do zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich i zbiera na koszyczki wielkanocne dla seniorów. Wesprzyjmy starsze, samotne osoby. Liczy się każda złotówka!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.