Kate Winslet

Kate Winslet

Kate Winslet to angielska aktorka filmowa i teatralna. Zaliczana jest do grona najlepszych aktorek na świecie. Zasłynęła niezapomnianą kreacją Rose w mega-hicie wszech czasów, czyli w "Titanicu", gdzie grała u boku Leonardo DiCaprio. Kate Winslet jest laureatką Oscara.

Imię i nazwisko: Kate Elizabeth Winslet
Data urodzenia: 5 października 1975r.
Miejsce urodzenia: Reading
Zawód: aktorka
Rodzina: mąż Ned Rocknroll
Instagram: @kate.winslet.official
Facebook: facebook.com/KateWinslet.NEWS/

Kate Winslet - początki kariery

Kate Winslet przyszła na świat w 1985 roku w Reading. W wieku jedenastu lat zaczęła uczyć się aktorstwa w Redroofs Theatre School. W wieku dwunastu lat zadebiutowała przed kamerą w reklamie płatków śniadaniowych Sugar Puffs. Jej naturalność została dostrzeżona i zaczęła grać w sztukach teatralnych, takich jak: "Księga dżungli", "Piotruś Pan", "Adrian Mole", "Annie".
Telewizyjny debiut Kate Winslet miał miejsce w 1991 roku. Zagrała niewielką rolę w serialu "Dark Season".
W 1992 roku Winslet wcieliła się w rolę Juliet w filmie "Niebiańskie stworzenia". Rola ta przyniosła jej entuzjastyczne opinie krytyków.

Kate Winslet - rozwój kariery

W 1995 roku Kate Winslet wcieliła się w rolę Marianne Dashwood w ekranizacji "Rozważnej i romantycznej". Zagrała u boku Hugh Granta i Emmy Thomspon. Znakomita kreacja aktorska Winslet została nagrodzona nominacją do Oscara.
Dwa lata później, w 1997 roku, Kate Winslet zagrała w produkcji wszech czasów. Wcieliła się w postać Rose DeWitt w filmie "Titanic". Ponownie została nominowana do Oscara oraz do Złotych Globów.
Kolejną świetną rolą w filmografii Kate Winslet była rola tytułowej bohaterki w filmie "Iris", która przyniosła kolejne nominacje do Oscara i Złotych Globów.
Upragnione statuetki trafiły w ręce Winslet w roku 2008. Brawurowo odegrała główną rolę kobiecą w filmie "Lektor".
W kolejnych latach Winslet grała w największych produkcjach światowego kina, m.in. w "Droga do szczęścia" (2008), "Długi, wrześniowy weekend" (2013), "Niezgodna" (2014) czy "Steve Jobs" (2015).

Zobacz także:

Leonardo DiCaprio - Sam Mendes - Cate Blanchett

kate winslet

Więcej o:

kate winslet