Kasia Moś

Kasia Moś

Kasia Moś jest polską wokalistką. Od najmłodszych lat interesuje się muzyką, ma muzyczne wykształcenie. Współpracowała z amerykańskimi gwiazdami, na przykład zespołem The Pussycat Dolls. W 2012 roku wzięła udział w programie „Must Be the Music. Tylko muzyka”, gdzie zajęła trzecie miejsce.

Imię i nazwisko: Katarzyna Moś
Data urodzenia: 3 marca 1987
Miejsce urodzenia: Ruda Śląska
Zawód: piosenkarka
Gatunki muzyczne: pop
Instrumenty: perkusja, instrumenty klawiszowe
Facebook: facebook.com/kasiamospl/
Instagram: @kasiamos_official
Twitter: @KasiaMos

Kasia Moś – kariera muzyczna

Kasia Moś wyniosła zainteresowanie muzyką z domu, ponieważ jej ojcem jest Marek Moś, dyrygent zespołu Aukso. Kasia ukończyła szkołę muzyczną w Bytomiu. Poza tym skończyła Akademię Muzyczną w Katowicach. Zanim wokalistka skupiła się na karierze solowej współpracowała z kilkoma zespołami, na przykład Big Band Lotharsi, The Fire i Stetsons. W 2002 roku Kasia nagrała swój pierwszy utwór. Dema wysłuchał między innymi muzyk, założyciel Varius Manx Robert Janson. Trzy lata później muzyk napisał dla Kasi utwór „I Wanna Know”. Z utworem tym wokalistka zakwalifikowała się do polskich eliminacji do Eurowizji. W 2011 roku Moś wyjechała na wakacje do Las Vegas, gdzie na występach karaoke poznała założycielkę The Pussycat Dolls Robin Antin. Znajomość zaowocowała kilkoma utworami demo i koncertami, między innymi w klubie Johnny’ego Deppa Viper Room. Moś współpracowała w Stanach Zjednoczonych z Carmen Electrą, Kelly Osbourne, Evą Longorią i innymi gwiazdami Ameryki. W późniejszych latach po występie w „Must Be the Music. Tylko muzyka” brała udział w reklamach ubezpieczeń Link4. Pod koniec 2015 roku wydała debiutancki studyjny album „Inspination”. Wśród utworów na albumie znalazł się „Addiction”. Piosenka ta pozwoliła wokalistce na zakwalifikowanie się do koncertu finałowego eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. W koncercie finałowym Kasia Moś zajęła szóste miejsce.

Kasia Moś w „Must Be the Music. Tylko muzyka”

Kasia Moś wzięła udział w programie muzycznym telewizji Polsat w 2012 roku. Podczas eliminacji zaśpiewała hit Arethy Franklin, dzięki czemu przeszła do półfinału. Podczas pierwszego półfinału zaśpiewała utwór Dżemu „Czerwony jak cegła” i zakwalifikowała się do finału. W finale „Must Be the Music. Tylko muzyka” Kasia Moś zajęła trzecie miejsce.

kasia moś

Więcej o:

kasia moś

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.