Hell’s Kitchen

Hell’s Kitchen

Hell’s Kitchen to polski program telewizyjny powstały na licencji brytyjskiej, emitowany w stacji Polsat od kwietnia 2014. Program jest formą turnieju, w którym jego uczestnicy rywalizują w kuchni. Nagrodą w Hell’s Kitchen było dotąd 100 000 złotych oraz praca u jednego z prowadzących program - Wojciecha Modesta Amaro.

Nazwa programu: Hell’s Kitechen. Piekielna Kuchnia
Rodzaj programu: kulinarne reality show
Kraj produkcji: Polska
Liczba serii: 6
Łączna ilość odcinków: 60
Czas trwania odcinka: zwykłego 66 minut, finałowego 80-90 minut
Facebook: facebook.com/hellskitchenpolska

Formuła programu

Hell’s Kitchen to kulinarne reality-show, które doczekało się dotąd w stacji Polsat sześciu serii. Pięć pierwszych prowadził uznany polski restaurator - Wojciech Modest Amaro. Jego restauracja Atelier Amaro, jako pierwsza w Polsce została oznaczona gwiazdką Michelin. Szóstą serię prowadził Michał Bryś, który jest współwłaścicielem warszawskiej restauracji L’enfant Terrible.
Na początku programu w szranki staje kilkunastu uczestników obojga płci, którzy zostają podzieleni na dwie grupy: czerwonych i niebieskich. Początkowym kryterium przydziału do grupy jest płeć i tak: kobiety należą do grupy czerwonych, a mężczyźni do grupy niebieskich. W trakcie programu prowadzący zmienia składy poszczególnych zespołów.
W każdym odcinku zespoły muszą rywalizować ze sobą w kuchni. Prowadzący program ocenia ich pracę uwzględniając smak i wygląd potraw, umiejętności techniczne, jakie posiadają uczestnicy oraz to, jak pracują w zespole. Każda seria podzielona jest na dwa etapy. Etap pierwszy to gotowanie dla prowadzącego w ściśle określonym przedziale czasu. W pierwszym odcinku uczestnicy mają za zadanie przygotować swoje danie popisowe, a w kolejnych dostają od prowadzącego temat przewodni. Po upływie czasu następuje degustacja i ocena - drużyna zwycięska otrzymuje nagrodę (wyjście do restauracji), przegrani - karę (np. porządki w kuchni). W etapie drugim uczestnicy mają za zadanie przygotowywać dania oraz obsługiwać klientów.
W każdym odcinku prowadzący wybiera zespół, który z powierzonymi czynnościami poradził sobie gorzej, a następnie wskazana grupa eliminuje ze swojego grona osobę. Do finału przechodzą dwie osoby, a nazwisko finalisty poznajemy w odcinkach „na żywo”.

Zwycięstwo - i co dalej?

Dotychczasowe serie zwyciężyli: Łukasz Kawaller, Monika Dąbrowska, Katarzyna Domańska, Damian Marchlewicz, Wojciech Bartczak i Michał Suchanowski. O części z nich możemy znaleźć ciekawe informacje w Sieci. Pierwszy zwycięzca programu Łukasz Kawaller poza nagrodą pieniężną otrzymał pracę jako zastępca Wojciech Amaro w jego restauracji. Monika Dąbrowska prowadzi swoją restaurację Akcja Improwizacja. Damian Marchlewicz organizuje m.in. różne pokazy kulinarne czy warsztaty kulinarne. Ostatni zwycięzca Hell’s Kitchen Michał Suchanowski został właśnie nominowany do tytułu „Człowieka Roku 2016 Bytomia”, z którego pochodzi, dołączył do ekipy Michał Brysia w prowadzonej przez niego restauracji, prowadzi warsztaty kulinarne.

hell's kitchen

Więcej o:

hell's kitchen

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.