Anna Jurksztowicz

Anna Jurksztowicz

Anna Jurksztowicz jest polską producentką muzyczną i piosenkarką jazzową. Wielokrotnie nagradzana, między innymi podczas festiwalu piosenki w Opolu. Prywatnie jest związana z kompozytorem Krzesimirem Dębskim, z którym ma dwoje dzieci – Marię i Radzimira.

Imię i nazwisko: Anna Jurksztowicz
Data urodzenia: 5 sierpnia 1963
Miejsce urodzenia: Szczecin
Zawód: piosenkarka, producentka muzyczna
Facebook: facebook.com/Anna-Jurksztowicz

Anna Jurksztowicz – edukacja i kariera

Anna Jurksztowicz ukończyła Wydział Wokalny w szczecińskiej Średniej Szkole Muzycznej. Zadebiutowała w zespole wokalnym Musicus Poloniensis w 1975 roku. Była związana z zespołem do 1980 roku, kiedy to zaczęła współpracę ze szczecińską grupą Music Market. Zespół wykonywał muzykę spirituals i gospel. Anna Jurksztowicz występowała z Music Market do 1984 roku. W latach 1980, 1981 oraz 1984 występowała w Konkursie Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka. W swojej karierze współpracowała również z Orkiestrą PRiTV, grupą Sami Swoi oraz zespołem Bolter. Realizowała również recitale telewizyjne, na przykład „Gospel i spirituals”, „Ballady jazzowe” oraz „Jazz Production”. Razem z zespołami Gospel Singers oraz Spirituals koncertowała w Polsce oraz za granicą. Wraz z tymi zespołami wykonała również nagrania do archiwum Polskiego Radia.

Jako solistka zadebiutowała w 1985 roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wykonała wówczas utwór „Diamentowy kolczyk” i zdobyła pierwszą nagrodę. W późniejszym czasie występowała na festiwalach między innymi w Dreźnie, Jurmale, Stambule i Kairze. Ma na swoim koncie wiele nagród i nagranych albumów solowych. Jej ostatnia płyta została wydana w 2014 roku i była zatytułowana „Poza czasem: Muzyka duszy”.

Życie prywatne Anny Jurksztowicz

Anna Jurksztowicz jest drugą żoną słynnego kompozytora, skrzypka i dyrygenta Krzesimira Dębskiego. Z Krzesimirem Anna Jurksztowicz ma dwoje dzieci – Radzimira i Marię. Niedawno ogłoszono, że Anna Jurksztowicz zostanie babcią – jej córka Maria Dębska jest w ciąży i niebawem urodzi synka.

anna jurksztowicz

Więcej o:

anna jurksztowicz

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.